Dział Techniczny > XJ X300, X305, X308 (1994-2003)

Felgi

(1/4) > >>

3style:
Witam.

 Piszę ponownie, bo widzę że przez ostatnią historię z hakerami poznikały wątki na forum. Otóż w lecie latam na felgach od XJR 300. Jak to bywa na polskich drogach- skrzywiłem dwie przednie na dziurach. Pomyślałem sobie że po wyprostowaniu mógłbym je wypolerować, albo pochromować. Tak czy inaczej chciałbym uzyskać wysoki połysk. Myślę, że ładnie będą się komponować z chromowanymi listewkami wokół drzwi. Co o tym myślicie? Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie? Czy stop, z którego są wykonane te felgi można poddać takiej obróbce? Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Pozdro.

Pavel:
Felgi musisz mieć porządnie naprawione na wypolerowanych czy chromowanych każda nierówność, wszystko będzie widać. Polerownie pewnie wyjdzie też taniej niż chromowanie,w razie naprawy też taniej i łatwiej będzie potem. a też nie wszyscy chromują aluminium i stopy.

http://www.polerowanie-felg.pl/f/images/IMG_3759.jpg
zdjęcie poglądowe  polerki :-gwizd

 Ja osobiście połączył bym polerkę z matowym alu, albo z czarnym matowym lakierem, albo z kolorem nadwozia  ;D

Choina:
Witam.

Z tego co sobie przypominam to felgi od XJRa miały być używane zimą? Otóż felga ta jest podatna na gazowanie.
Felga ta jak i moja 20Spoke mają fronty "polerowane". Dlatego w cudzysłowie ponieważ to bardziej przypomina płytę gramofonową niż polerkę.  Jak wypolerujesz felgę to będzie nie osłonięte aluminium, a na zimę nie jest to dobry pomysł. Myślę że szybko zaczną pojawiać się białe plamy. Jeśli felga byłaby używana latem to jak najbardziej OK, ale na zimę proponowałbym ją pomalować. Ja tak zrobiłem. W tym roku odnawiałem swoje 20Spoke i też miałem polerowane fronty fabrycznie. Odnawiałem je tylko dlatego bo na frontach były białe plamy, tak jakby korozja aluminium, jakieś tam gazowanie. Ponieważ felgi będą jeździć zimą nie zdecydowałem się na wersję oryginalną. Felgi poszły do piaskowania i lada dzień wyjdą z lakierni.

3style:
Cześć.

Dzięki za pomoc. Na zimę mam "typowe" dla 308 felgi. Nie wiem jak się nazywają. To te same co były w Vanden Plasach często widywane. Poza tym szkoda mi Jaga na sól i w zimie katuje Jeepa a kotem jeżdżę rzadko. Na pewno skorzystam z tej polerki. Kozacko to wygląda.

Pozdro.

adams:
Po polerowaniu felg trzeba je bezwglednie pomalowac lakierem bezbarwnym najlepiej oczywiscie w kabinie lakierniczej ;D
Fajnym efektem jest tez elektropolerownie aluminium, super powloka twarda jak stal ale troche po tym zabiegu traca na polysku.
Bez powloki ochronnej polerowanie nie ma wiekszego sensu, stracisz zycie na latanie na czyszczenie felg ;D ;D ;D
poz adams

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej