Autor Wątek: AIRBAG error  (Przeczytany 3076 razy)

Luqasek

  • Gość
AIRBAG error
« dnia: Luty 15, 2008, 10:10:46 am »
Witam! Miesiąc temu gdy jechałem bardzo garbatą, brukowaną ulicą miałem coś w rodzaju "wypadku" bo nagle zapaliły mi się wszystkie kontrolki, a więc zrobiło się bardzo kolorowo na desce rozdzielczej, a do tego wyświetlił się napis "AIRBAG", trochę się wystraszyłem, zjechałem na pobocze i wyłączyłem motor. Po kilku minutach odważyłem się go uruchomić ponownie i właśnie od tego czasu po uruchomieniu silnika prawie zawsze zapala się ten błąd. Można go łatwo skasować naciskając ODO, ale dalej po prawej stronie na dole pali się kontrolka "SRS AIRBAG" czy mógł się uszkodzić czujnik zderzeniowy? wiem ze w tym modelu (x300 1996 3.2) są 3 takie czujniki, dwa z przodu i jeden od strony kierowcy, tylko gdzie dokładnie? może to tylko wypadła wtyczka od tego czujnika, czy coś? jak to zdiagnozować? ktoś się spotkał z podobnym problemem?  ???

tm10_2005

  • Gość
Odp: AIRBAG error
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2008, 19:27:05 pm »
u mnie to samo ale się przyzwyczaiłem czasem się pali czasem nie... i antena nie do końca się chowa :-)

Luqasek

  • Gość
Odp: AIRBAG error
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2008, 21:02:24 pm »
no też już się przyzwyczaiłem, co nie zmienia faktu iż nie wiemy czy w takim razie w razie kolizji (odpukać 3 razy w niemalowane :P) zadziałają poduszki?  :(  ???

barbie

  • Gość
Odp: AIRBAG error
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2008, 16:48:35 pm »
Ja mam to samo (Daimler Century 1996), ale zależność jest inna -
jak dobrze wyschnie - to ostrzegawcza lampka czasem gaśnie. Jak jest mokro - świeci.

W poprzednim X.308 miałem to samo - ale powód znalazłem dość szybko - przetarty kabelek pod radiem  (drgania radia). Zaizolowanie rany zlikwidowało problem.
Jak widać jest to dość typowa przypadłość X.300.
Może ktoś coś znalazł w sieci (tak jak z tą zmieniarką CD...)

 

barbie

  • Gość
Odp: AIRBAG error
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2008, 08:25:09 am »
U moim Jagu problem rozwiązałem.
Przyczyną był zły kontakt poduszki kierowcy.
Naprawa:
1. Odłączyć akumulator i odczekać 1 minutę (dezaktywacja sterowania poduszkami),
2. Zdjąć poduszkę kierowcy (dwa wkręty "od tyłu" kierownicy).Ich odkręcenie ułatwia obrót o 90 stopni.
3. Wyjąć poduszkę i sprawdzić styk na łączówce. NIE BADAĆ PODUSZKI OMOMIERZEM!!!
4. Ważne! przewód do poduszki powinien być właściwie zamocowany (jest tam taki uchwyt plastikowy).
5. Całość złożyć, podłączyć aku. Lampka powinna się zaświecać (kontrola) a potem zgasnąć.

Ew. można prześledzić inne kontakty pod deską rozdzielczą (przewody poduszek są oznaczane żółtym).

U mnie pomogło - wszystko już działa OK.