Autor Wątek: kontrolka rezerwy a wyświetlany zasięg...  (Przeczytany 4585 razy)

adam74

  • Gość
kontrolka rezerwy a wyświetlany zasięg...
« dnia: Sierpień 21, 2008, 14:38:52 pm »
witam

jakoś tak ostatnio przy niskim poziomie paliwka sprawdziłem pokazywany zasięg. wg komputerka mogłem jeszcze przetoczyć sie 30km ???, wskazówka była prawie na czerwonym polu, zaś nie zapaliła mi się kontrolka rezerwy. Ponieważ poprzednio przemieszczałem się cytrynka C5 i o konieczności zatankowania przypominał przy przewidywanym zasięgu jeszcze na 70km do ostatniej kropelki  ;)(komunikat na komputerze, sygnał dźwiękowy, żółta kontrolka  ;D ;D - miałem wrażenie że trochę przeginają ale...).
Niemniej jednak zastanawia mnie czy zasięg w kotku jest pokazywany do momentu zapalenia rezerwy - co mniej więcej zgadzało by się, ponieważ w zbiorniku zostało około 10 litrów....
Instrukcja nie opisuje tego, a ja czasem przeginam i na autostradzie potrafię minąć stację (a do następnej 50km) więc chcę wiedzieć ile mogę teoretycznie przejechać na rezerwie. :-wstyd


artleks

  • Gość
Odp: kontrolka rezerwy a wyświetlany zasięg...
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2008, 17:42:45 pm »
Ja jeszcze nie probowalem - nie mam jakos odwagi. Jeszcze nigdy nie zapalila mi sie nawet rezerwa. Niby prawie na czerwonym a kontrolka nie swieci

Huckleberry

  • Gość
Odp: kontrolka rezerwy a wyświetlany zasięg...
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2008, 13:37:14 pm »
Gdy komputer pokazuje 0 km, samochód przejedzie dalsze 80km, ale nie polecam przekraczania 40-55 km. Poza tym jazda na "oparach" skraca życie pomp paliwowych, więc gdy masz już 1/4 w baku, lepiej zatankować.

Gerry

  • Gość
Odp: kontrolka rezerwy a wyświetlany zasięg...
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2008, 18:29:48 pm »
U mnie rezerwa zapala się jak komputer pokazuje ok.40km zasięgu. Nie jechałem dłużej niż jak pokazywał 10 km i nikomu tego nie polecam.

adam74

  • Gość
Odp: kontrolka rezerwy a wyświetlany zasięg...
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 25, 2008, 08:56:00 am »
dzięki za zaspokojenie mojej ciekawości.

mam nadzieję, ze nigdy nie będę testował faktycznego zasięgu - ale w życiu bywa różnie

pozdrawiam

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: kontrolka rezerwy a wyświetlany zasięg...
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 25, 2008, 10:31:21 am »
Widziałem  program jak długo mozna jechać jeśli wewnętrzny komputer mówi "0" okolo 40-50 km. Kiedys w Polsce byly rajdy  na kropelke  wlewano w pusty zbiornik
1 litr benzyny i ktore auto najdalej pojedzie .
nie radze jezdzic do ostatniej kropli  bo mozna wciagnac wszystkie brudy i wodę do wtryskiwaczy.ale jeśli ktos będzie wymieniać pompę w zbiorniku (lub wyczysci zbiornik) niech dokupi karnister bezyny i jedzie do oporu. zawsze warto wiedziec ile auto moze pokonac.