Dział Techniczny > XK8/R (1996 - 2006, jako x100), XK (2007 - 2015 jako x150)

Jakie opony do XKR

<< < (3/4) > >>

Zwierzu:
Na który dobór głosujecie?

Jaguar zaleca Pirelli P-Zero o następujących parametrach:
przód: 245/45R18 96 Y, ZR
tył: 255/45R18 99 Y, ZR

Pojechałem do Jaguara i potwierdzili mi oficjalnie, że nie muszę się trzymać Pirelli - muszę tylko przestrzegać wartości parametrów podanych przez nich - mają być takie jak powyżej, albo lepsze.

Z ofert internetowych dobrałem trzy wersje (a, b i c):

(a)
Continental SportContact 3 245/45R18 100 Y ZR, XL, FR
Continental SportContact 3 255/45R18 103 Y XL, FR

(b)
Goodyear EAGLE F1 ASYMMETRIC 245/45R18 100 Y XL
Goodyear EAGLE F1 ASYMMETRIC 255/45R18 103 Y XL

(c)
Firestone FHSZ80 245/45R18 96 Y
Firestone FHSZ80 255/45R18 99 Y

Z ofert innych producentów ciężko jest pozbierać takie komplety. Po prostu nie mogę znaleźć opon o zbliżonych parametrach.

Która z powyższych konfiguracji wydaje się Wam lepsza? Które marki preferujecie?

V12:
Uniroyal RainSport 2 FR 103Y, nawet mam takie na wyprzedaży 255/45/18 za 695zł (świeża produkcja). Musiałbyś tylko dokupić 2 w rozmiarze 245/45/18, ewentualnie mogę spowadzić na zamówienie.

artleks:

--- Cytat: Zwierzu w Sierpień 22, 2008, 21:40:22 pm ---Na który dobór głosujecie?

Jaguar zaleca Pirelli P-Zero o następujących parametrach:
przód: 245/45R18 96 Y, ZR
tył: 255/45R18 99 Y, ZR

Pojechałem do Jaguara i potwierdzili mi oficjalnie, że nie muszę się trzymać Pirelli - muszę tylko przestrzegać wartości parametrów podanych przez nich - mają być takie jak powyżej, albo lepsze.

Z ofert internetowych dobrałem trzy wersje (a, b i c):

(a)
Continental SportContact 3 245/45R18 100 Y ZR, XL, FR
Continental SportContact 3 255/45R18 103 Y XL, FR

(b)
Goodyear EAGLE F1 ASYMMETRIC 245/45R18 100 Y XL
Goodyear EAGLE F1 ASYMMETRIC 255/45R18 103 Y XL

(c)
Firestone FHSZ80 245/45R18 96 Y
Firestone FHSZ80 255/45R18 99 Y

Z ofert innych producentów ciężko jest pozbierać takie komplety. Po prostu nie mogę znaleźć opon o zbliżonych parametrach.

Która z powyższych konfiguracji wydaje się Wam lepsza? Które marki preferujecie?

--- Koniec cytatu ---
ja mam letnie continental sport contact - sa bardzo dobre - skuteczne dobrze sie prowadza, twardosc taka akurat; zimowe mam fulda exelero - i nie polecam - na snieg ok, ale jak popada deszcz to sa malo skuteczne. Goodyear eagle F1 mam w drugim samochodzie - dobre, ale conti lepsze. Do Firestone nie mam przekonania - taka marka drugiej kategorii

Zwierzu:
Chętnie bym kupił od Ciebie Jagoholic, mam tylko mały kłopot - zamówiłem już opony zalecane przez Jaguara w sklepie internetowym www.opony.com. Zakup wstrzymano, bo okazuje się, że nie ma już w sprzedaży Pirelli P-Zero Direzionale. Wywaliłem niewiarygodną kupę kasy na te opony - zamówiłem Pirelli P-Zero Assimetrico na tył i te Direzionale na przód. Dokładnie tak jak w instrukcji samochodu.

Najgorsze jest to, że już ZAPŁACIŁEM (jak to w sklepach internetowych). Wywaliłem kupę kasy na opony, których już się nie produkuje. Zapłaciłem po ponad 1000 zeta za sztukę.

Teraz czuję, że sklep nie będzie zbyt chętny, żeby mi kasę zwracać, i będzie coś tam mi oferować w zamian. Oczywiście drogiego. Już proponowali Pirelli P-Zero Rosso. Odrzuciłem i pojechałem do JAguara pogadać - efekt rozmowy opisałem w poście powyżej.

Cały wczorajszy wieczór strawiłem na przeglądanie ocen opon. Najbardziej wnerwiające jest to, że Pirelli mają bardzo złe oceny ze strony użytkowników. Podobnie jak np. Micheliny. Ewidentnie przereklamowane, kiepskie opony.

Najlepsze jakie wczoraj późnym wieczorem udało mi się znaleźć są japońskie opony o dziwacznej nazwie TOYO - niestety dość drogie, ale praktycznie nie mają wad - wszystkie oceny bardzo wysokie, i świetnie wyglądają.

Spróbuję wymanewrować się z tego sklepu kupując komplet Firestonów - mają dobre oceny za przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni, jedyny minus to nieco szybsze zużycie. Ale za to są tanie - po nieco ponad 600 złotych za sztukę. Zobaczymy czy sklep jest uczciwy i czy zwróci resztę pieniędzy.

Pozdrawiam i dziękuję za Wasze sugestie - nauczyłem się od Was i z internetu o oponach mnóstwo rzeczy i teraz jestem już prawie profesjonalistą od opon :)

Dla Waszej informacji poczytałem o następujących oponach:


* Firestone FHSZ80 - cena ok 650 zł, średnia ocen 5/6, dobra przyczepność, ale trochę szybko się ściera
* Nokian Z G2, cena ok 700 zł  tego na pewno nie kupię, jednemu gościowi opona rozpadła się we włoszech na autostradzie (!!!!)
* Dunlop SP SPORT 9000 - cena ponad 700 zł, ocena 5/6, dobra przyczepność, ale trochę szybko się ściera
* Goodyear EAGLE F1 ASYMMETRIC, cena 800 złotych, ocena 5,2/6, ale słaba przyczepność na mokrej nawierzchni i szybko się ściera
* Bridgestone RE050 cena ok 900 złotych, ocena 4,9/6, opona nie ma słabych stron
* Toyo Proxes T1-R cena ok 1000 złotch, ocena 5,3/6, opona nie ma słabych stron]
* Michelin PILOT SPORT cena około 1000 złotych, ocena 4,5/6, słaba przyczepność na mokrej nawierzchni, szybko się ściera

Acha, i jeszcze garść informacji o firmach:

Bridgestone i Firestone to jedna firma. Bridgestone przejął Firestone w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku. Firestone to oryginalna firma amerykańska, Bridgestone to koncern japoński.

Nokian to kiedysiejsza Nokia - tak, tak, producent telefonów komórkowych zaczynał od wyrobów gumowych i kabli. Obecnie firma sprzedana przez Nokię koncernowi... Bridgestone Chichot Opony produkuje częściowo w Finlandii, częściowo w Rosji.

Z kolei koncern Goodyear to:
- Fulda
- Goodyear
- Dunlop
- Dębica
i parę innych marek.

Michelin to Francuzi, a ja za Francuzami nie przepadam  ;D

A Pirelli to makaroniarze.

Uniroyal to koncern amerykański. Niezależny od Goodyeara.
No i jeszcze Continental - niemiecka firma :)

artleks:
Jedna z fabryk Bridgestone znajduje się w Poznaniu - ul. Bałtycka - "obwodnica" Poznania. Naiwnie myślałem, że jak są na miejscu to ceny bridgestone w miejscowych hurtowniach będą niższe, ale się rozczarowalem. Są nawet wyższe od konkurencji.  ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej