Autor Wątek: woda w wlewie paliwa  (Przeczytany 2990 razy)

peres20

  • Gość
woda w wlewie paliwa
« dnia: Wrzesień 24, 2008, 14:42:40 pm »
witam wszystkich !! Cały czas stoi mi woda w wlewie paliwa i nie wiem czemu??? >:(. czyz by przewód sie zapchał?? jak usunąć ten problemik??? czekam na rady i pozdrawiam :-V

tomz

  • Gość
Odp: woda w wlewie paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2008, 16:43:20 pm »
Cześć,

Miałem tak ostatnio w x300.
Jest tam taki koreczek czarny z dziurkami, coś w rodzaju filtra(?) - trochę przy tym pogmerałem i woda już nie stoi  ;D

Pozdrawiam

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: woda w wlewie paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2008, 22:12:35 pm »
 w xj40 jak i w x300 duzy problem z odpływem wody czasami zapycha sie odpływ i p dostanie sie woda do baku co powoduje zniszczenie pompy paliwowej i wtryskiwaczy jeśli w porę sie nie wyłapie .szczególnie warto sprawdzać przed deszczami droznosc przewodu odprowadzającego.

peres20

  • Gość
Odp: woda w wlewie paliwa
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2008, 22:58:22 pm »
Witam!, no pogmeram w tym pogmeram, moze sie udrożni ;D. pozdrawiam. a nie ma tam rurki odprowadzającej wode pod spód auta??


jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: woda w wlewie paliwa
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2008, 01:51:19 am »
w środku bagażnika rurka zasłonięta za kolem zapasowym i narzędziami (przesłona baku) rurka plastykowa idzie od wlewu benzyny i wychodzi po środku auta  za zbiornikiem paliwa.(w bagażniku)

peres20

  • Gość
Odp: woda w wlewie paliwa
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2008, 12:33:20 pm »
Witaj Jarek!;). No wlasnie tak tez myslalem ze musi byc rurka. a jakby w nia tak dmuchnac??? Co Ty na to, moze sie udrozni. Dzieki  Pozdrawiam :-V

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: woda w wlewie paliwa
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2008, 18:05:29 pm »
Podczas serwisu auta dobry mechanik od jaguara zawsze przedmuchuje ta Rurkę .i to co napisał Tomz
Cytuj
Jest tam taki koreczek czarny z dziurkami, coś w rodzaju filtra
w niektórych modelach nie bylo tego filtra (xj40) co warto dokupić

peres20

  • Gość
Odp: woda w wlewie paliwa
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2008, 23:28:40 pm »
juz jest wszystko dobrze przedmuchalem te rurke;D. pozdrawiam! :-V