Autor Wątek: Ciepłe powietrze z dwóch nawiewów  (Przeczytany 1593 razy)

Offline rrrobson

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Jaguar X-Type
Ciepłe powietrze z dwóch nawiewów
« dnia: Lipiec 09, 2017, 19:15:26 pm »
Witam.
Mam problem z klimatyzacją w moim X-Type. Po naprawie i uszczelnieniu układu klimatyzacji ze skrajnej prawej oraz środkowej prawej kratki na górze leci zimne powietrze (5 stopni na wylocie z nawiewu). Problem tkwi w tym, że ze skrajnej lewej oraz środkowej lewej kratki leci nieco cieplejsze powietrze przez co nie odczuwa się działania klimy wewnątrz kabiny. Czy jest jakiś elektrozawór sterujący lewą stroną nawiewów ? Zamontowany jest u mnie klimatronik i NIE jest on dwu strefowy.

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Ciepłe powietrze z dwóch nawiewów
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2017, 22:07:16 pm »
Spotkałem się z dwoma przyczynami takiego stanu rzeczy: albo brudny parownik, albo za mało czynnika

Offline rrrobson

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Jaguar X-Type
Odp: Ciepłe powietrze z dwóch nawiewów
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2017, 22:39:47 pm »
No właśnie chodzi o to, że czynnik świeżo nabity. Jutro jeszcze raz podjade do warsztatu zobaczę co powiedzą. Myślałem, że może jest jakis elektrozawór, ale to jest klima jednostrefowa to nie ma opcji, aby były dwie różne temperatury na wyjściu. Na logikę rzecz biorąc to musi być jeden wylot za wentylatorem.

Offline rrrobson

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Jaguar X-Type
Odp: Ciepłe powietrze z dwóch nawiewów
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 27, 2017, 15:58:55 pm »
Jeśli ktoś by miał taką sytuację jak ja to podpowiem, aby sprawdzić ilość czynnika w układzie. Chociaż byłem świeżo po nabiciu całego układu to brakowało jeszcze 200g czynnika. Najrozsądniejszym wyjściem z tej sytuacji była zmiana warsztatu ;)