Autor Wątek: Ciche opony letnie  (Przeczytany 6818 razy)

moriss82

  • Gość
Ciche opony letnie
« dnia: Marzec 02, 2010, 22:25:32 pm »
Witam,

Powoli kończy się zima i mam do was pytanie. Szukam nowych letnich opon do kocura, poza własnościami jezdnymi zależy mi i to bardzo na cichości opon. Macie może jakieś doświadczenie w tej materii?

Ps. Jeszcze jedna sprawa mnie intryguje, jako, że jestem bardzo krótko posiadaczem X-a nie znam jeszcze wszystkich "dziwnych" dźwięków. Pojawiło mi się właśnie takie delikatne skrzypienie, piszczenie w tylnym prawym rejonie auta jakby pisk myszy ;D Wiem z przeglądu przed kupnem, że mam kłopoty z łącznikami stabilizatora z tyłu, może to być to? Jakieś sugestie?

Innowierca

  • Gość
Odp: Ciche opony letnie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2010, 22:36:01 pm »
A jaki masz rozmiar opon? Co do zawieszenia, to poczytaj na forum. Jest ten temat poruszony i z tego co pamiętam, można go tanio rozwiązać.

adam74

  • Gość
Odp: Ciche opony letnie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2010, 08:30:20 am »
Co do pisków (skrzypnięć) - to może być któraś z gum jak napisałeś że masz problem z łącznikiem stabilizatora to znaczy ze masz wybitą gumę na nim właśnie i jak podejdzie pod nią woda to dochodzą różne dźwięki (znam z autopsji jeszcze z mojego iksa)

pah

  • Gość
Odp: Ciche opony letnie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2010, 15:09:29 pm »
niedługo we wszystkich gazetach motoryzacyjnych będą testy... sezon dla pismaków.  8)

Innowierca

  • Gość
Odp: Ciche opony letnie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2010, 15:12:46 pm »
Jak ma 17 czy 18'' to i tak będą głośne, ale chyba Kolega zrezygnował z drążenia tematu :)

moriss82

  • Gość
Odp: Ciche opony letnie
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2010, 08:56:52 am »
Rozmiar to 205/55 na 16". Ze znalezieniem miarodajnej opinii o głośności opon to dramat jakiś, same niestety odczucia :(. No cóż  czekam na artykuły, testy (mam nadzieje że nie sponsorowane ;D) nt opon letnich.


Dzięki za odpowiedź o piskach. W sobotę jadę do zaprzyjaźnionego serwisu żeby przygotowali mi dokładną listę elementów do wymiany.

Huckleberry

  • Gość
Odp: Ciche opony letnie
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2010, 18:57:12 pm »
Ja zawsze kupuję Pirelli P-Zero 225/45/17. Opona o najwyższych osiągach do samochodów klasy średniej, wyższej i luksusowej. Asymetryczny, zoptymalizowany bieżnik zapewnia bardzo wysoką przyczepność na każdej nawierzchni, szczególnie w wodzie i na szybko pokonywanych zakrętach. Jest to bieżnik opracowany dla sportów motorowych, gwarantuje wystarczające rezerwy na zwykłej nawierzchni. Idealnie trzyma w kazdych warunkach.

Na koniec dodam, że Pirelli P-Zero to jedyny model zaakceptowany i rekomendowany do X-Typów przez fabrykę  i wszystkie autoryzowane serwisy Jaguara.

Cena na polskie: ok. 500 zł za sztuke.