Autor Wątek: Problem z szyberdachem  (Przeczytany 9616 razy)

Siara_nh

  • Gość
Problem z szyberdachem
« dnia: Czerwiec 22, 2008, 13:07:23 pm »
jak w temacie mam problem z szyberdachem...do góry działa normalnie się podniesie i jest OK, ale jak chce żeby sie wsunął to tylko opadnie na dół i nie chce w ogóle ruszyć, posiadam X300 od kilku dni i nie wiem co z tym szyberdachem było wcześniej...możecie mi doradzić gdzie mam szukać problemu , mogło sie coś zatrzeć?

Luqasek

  • Gość
Odp: Problem z szyberdachem
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2008, 18:05:48 pm »
specjalistą od szyberdachu w jaguarze nie jestem, ale ja bym się zabrał za sprawdzenie bezpieczników, a co potem? może ktoś inny coś podpowie

KiNiU

  • Gość
Odp: Problem z szyberdachem
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2008, 12:01:37 pm »
hmm problem moze byc troche skomplikowany, nie wiem jak wyglada sterowanie szyber w jaguarze ale przerabialem ten sam problem w audi:) przy silniku sterujacym szyberkiem sa takie 2 styczniki i one odpowiadaja za zatrzymanie szyberdachu w odpowiednim miejscu (wysuwanie w gore i chowanie w dach) jezeli jedno ci nawali to wlasnie tak sie dzieje u mnie w audi udalo mi sie to obejsc ale szyber dach zamykam na wyczucie bo nie zatrzymuje sie on w odpowiedniej pozycji. To jest trudne do wytlumaczenia ale dostan sie do silnika szyberdachu i obserwuj co sie dzieje jak otwierasz i zamykasz.

szpulek

  • Gość
Odp: Problem z szyberdachem
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2009, 17:45:41 pm »
Witam,

podlacze sie pod temat. Nie dziala mi szyberdach - tak juz kupilem, zjezdza tylko 1cm w dol i sie zatrzymuje, natomiast jesli probuje go uchylic to wychyla sie tylko lewa strona jakies 2cm w gore, prawa niestety nie.. Chcialbym zobaczyc jak wygladaja tam prowadnice, ale nie wiem jak sie do tego zabrac, ma ktos jakis pomysl?

pzdr

szpulek

  • Gość
Odp: Problem z szyberdachem
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2009, 11:00:38 am »
Wiec tak, pokrywe szyberdachu da sie zdjac w pozycji lekko uchylonej, kilka wkretow na krotszym boku szyberdachu z dostepem od gory, to pozwla dojsc do czesci prowadnic i w moim przypadku pozwolilo na ocenienie strat.. Uwaga na sprezynki, ktore unosza szyber, sa bardzo delikatne (u mnie wlasnie jedna strzelila).. pzdr

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Problem z szyberdachem
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 29, 2009, 01:12:19 am »
Siara_nh masz problem z sterownikiem szyberdachu albo jest luźny albo nie synchronizowany po zdjęciu części z lampkami i przyciskiem sterownik jest po prawej stronie otworu. po wyjęciu jego od strony kabli ruszających szyberdach sa dwa kolka ktore maja dwie biale kreski .trzeba je założyć kręcić kolkiem z zębatka . potem zalozyc sterownik spinając plastykowa tasma .(dach musi być w pozycji zamkniętej (mozna uzyć płaskiego srubokretu  w szczelinie przekładni w motorku)
  _radzio1  xj40 jest zupełnie inaczej zbudowany  i znim prawie nigdy nie bylo problemu.(oprócz regulacji srubokretem)
 jak porobie pare zdjecia to wysle o szyberdachu w X300 i X308

szpulek

  • Gość
Odp: Problem z szyberdachem
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2009, 21:29:04 pm »
Zauwazylem tez, ze elementy prowadnic sa plastikowe (porazka) i juz widac, ze w najblizszym czasie popekaja.. Czy do wymiany prowadnic musze sciagac podsufitke? Jesli tak to jak sie do tego zabrac? pzdr

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Problem z szyberdachem
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2009, 09:14:33 am »
plastyki mozna wymienic opuszczając trochę podsufitke ale trzeba wiedzieć jak wyjąc blokady z tylu prowadnic . najlepiej jesli tego nie robiłes jest obnizyc podsufitke i wyjąc szyberdach na zewnątrz.jest sporo pracy . w przyszłym tygodniu bede zdejmował to porobię zdjęcia.

szpulek

  • Gość
Odp: Problem z szyberdachem
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 30, 2009, 13:00:17 pm »
OK, to czekam na wskazowki :)

szpulek

  • Gość
Odp: Problem z szyberdachem
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 10, 2009, 22:27:53 pm »
jarek-jerryjag, masz moze te zdjecia? Nie ukrywam, ze bardzo by mi sie przydaly. Zupelnie nie wiem jak sie do tego zabrac, a musze w koncu to zrobic.. pzdr

szpulek

  • Gość
Odp: Problem z szyberdachem
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 10, 2009, 22:29:14 pm »
A i jeszcze jedno.. Czy mechanizm szyberdachu jest taki sam w x300 i x308? Czy to sa te same czesci i moge np wlozyc mechanizm z 300tki do 308mki? Bedzie pasowalo? pzdr

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Problem z szyberdachem
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 11, 2009, 02:19:20 am »
jak wyjac podsufitke z szyberdachu.
zdj 1 podlaczony napinacz
powoli rozlaczac napinacz bo przy szybkim wypuszczeniu napinacz moze zrobic wypyklosc w szyberdachu.

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Problem z szyberdachem
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 11, 2009, 02:38:35 am »
wylamany napinacz trzeba wyjac caly szyberdach aby go wymienic. prawy #HNA1752AA
 kit posiada napinaczkabel plastyk ktory jest doczepiony do mniejszej czesci (zdjecie1 poprzednie) mozna tem plastyk kupic osobno

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Problem z szyberdachem
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 11, 2009, 02:46:24 am »
wyjmujemy szyberdach

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Problem z szyberdachem
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 11, 2009, 02:47:38 am »
cd