Autor Wątek: Ogrzewanie znowu  (Przeczytany 4604 razy)

magic

  • Gość
Ogrzewanie znowu
« dnia: Luty 07, 2010, 23:50:48 pm »
Cześć wszystkim znowu problem z ogrzewaniem w moim X300 3.2. Elektryczna pompka ogrzewania wymieniona, zawór ogrzewania też i... ciągle nic. Powiedzcie gdzie dalej mam szukać  :-K bo dostaję już  :-zly

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Ogrzewanie znowu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2010, 00:35:23 am »
no ale troszke wiecej informacje poprosimy  ;)

czy silnik ma normalna temperatura ?
czy cieplo wogole sie dostaje do srodka - moze po dluszym czasie czy przy wiekszysz predkosciach ?
probowales self diagnostics http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,3028.0.html ?
pompa wodna oraz termostat dzialaja poprawnie ?
x300 ma 2 pompy do obiegu cieplego wode, druga, mniejsza wyglada tak:

 

jezeli zmieniles elektrozawory na uzywany, testowales ich najpierw ?
czy przy pompie i zaworach masz odpowiedni prad ?

czestem problemem w x300 jest takze zmiennik ciepla, jezeli plyn nie zostal wymieniony przez dluszy
czas to i tu moze byc problem. powodzenia !

seba_xj

  • Gość
Odp: Ogrzewanie znowu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2010, 12:13:41 pm »
może zamulona nagrzewnica

magic

  • Gość
Odp: Ogrzewanie znowu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2010, 12:21:35 pm »
Silnik osiąga normalną temperaturę. Do środka nie dostaje się nic ciepłego powietrza tylko zimne. Self diagnostic nie próbowałem, myślałem, że to ma raczej związek z klimatyzacją. W każdym razie spróbuje zaraz. Termostat w porządku, pompa wody... Nie ma żadnych problemów z układem chłodzenia (gdyby pompa wody szwankowała zauważyłbym jakieś objawy?) Właśnie tą pompkę, którą przedstawiłeś na zdjęciu wymieniałem. Nie testowałem erlektrozaworu nie bardzo tez wiem jak to zrobić. W każdym razie gumowa rurka wychodząca od elektrozaworu i wchodząca do wnętrza kabiny jest ciepła to chyba dobrze? Nie wiem jaki powinien być prąd przy pompie i zaworach i nie wiem jak to zmierzyć, z prądem zawsze miałem na bakier i ogólnie sie nie lubimy :-gwizd. Co to jest ten zmiennik ciepła i gdzie go szukać? Płyn chłodzący był wymieniany parę miesięcy temu. Dzięki za odpowiedź.

Sebastian

  • Gość
Odp: Ogrzewanie znowu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2010, 13:16:58 pm »
  Zmiennik (wymiennik) ciepła to inaczej nagrzewnica. Miałem ten sam problem, poczytaj tutaj:
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,8385.0.html
                                                       :-A

magic

  • Gość
Odp: Ogrzewanie znowu
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 12, 2010, 13:44:41 pm »
Oddałem dziś kotka do mechanika, jakiś kabel się spalił wymienili i ogrzewanie działa  :-yipee
Dzięki za wasze sugestie i chęć pomocy  :-thank

Offline ar3k30

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Ogrzewanie znowu
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2015, 19:08:55 pm »
Jaki kabel , w który miejscu  ???

Czy  tak ciężko jest napisać co się robi w naszych autach co naprawiamy jeśli jest problem ???

Taki informację pomogą komuś innemu znaleźć rozwiązanie problemu w szybszym czasie a być może oszczędzą dużo kasy na mechaników którzy będą szukać i szukać ......
XJ8 X308 4.0