Autor Wątek: zimowe rosterki - jak wyciągnąć 400KM.???????  (Przeczytany 22828 razy)

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
zimowe rosterki - jak wyciągnąć 400KM.???????
« dnia: Styczeń 15, 2010, 00:56:35 am »
Hejka, jeden z moich projektów zaczyna ewoluować w stronę zewnętrznego bodykita TWR bez tylniej lotki, dodtkowo chciałbym założyć jakieś fajne felgi skręcane coś na wzór ardena ale nie koniecznie - zobaczy się. Problem mam z paskudnie zamulonym v12 kórego chciałbym odmulić tak pod 400KM. :-gwizd :-gwizd :-gwizd o ile nie boje się wpakowania jednego albo dwóch megasqiurtow, założenia przepustnic od xj40, filtrów stożkowych i szerszego ukladu z nierdzewki to pozostaje dalej problem wtrysków i archaicznej listwy, zastanawiam się też nad nowszą skrzynką też hydramatic ale może 700? Nie patrzyłem jeszcze czy podejdzie. Wszystkie opinie mile widziane naprawę chcę zrobić v12 idealne. A no i o takich pierdołach jak irydy też pamietam :-V :-V

optre

  • Gość
Odp: zimowe rosterki - jak wyciągnąć 400KM.???????
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2010, 00:59:24 am »
Błagam Cię , tylko nie w jagu  :-K :-K :-K

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: zimowe rosterki - jak wyciągnąć 400KM.???????
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2010, 01:05:45 am »
optre ja nie wymyślam nic nowego, wszystko juz było przez jaguar racing testowane. xjs z 90 roku to jeszcze nie zabytek także pobawić się można, pomyśl że aston z podobnego motoru wyciąga teraz przawie dwa razy tyle koni

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: zimowe rosterki - jak wyciągnąć 400KM.???????
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2010, 09:23:11 am »
ale co 400 koni?
700-stka podejdzie, jak się uprzesz i wpakujesz elektronikę to podejdzie nawet 4L80
z moich przemysleń:
Musisz go odetkać,
czyli zrobić całkowicie nowe kolektory dolotowe, ale musisz też je gdzieś upakować...  :-gwizd razem z airboxami. ITB + big bore na wydechu. Oczywiście głowice pre HE, wałki i wystarczy. 400 powinno się zjawić niepostrzeżenie. Co do megasquirta - no super, ale umiesz to stroić dla v12?  :-K
75 koni z litra to już sporo mimo wszystko dla silnika z lat 60-tych

naughtycat23

  • Gość
Odp: zimowe rosterki - jak wyciągnąć 400KM.???????
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2010, 10:24:52 am »
Dlaczego pre HE  ??????

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: zimowe rosterki - jak wyciągnąć 400KM.???????
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2010, 20:30:56 pm »
wogule to jest gość który założył dwa megasquirty i dwie turbosprężarki gareta i wyszło mu jeszcze lepiej. Co do samego kompa to wystroić się da gorzej z podłączeniem pod fabryczną wiązkę, Jarek ma zalozonego megasquirta w fabrycznym boxie w bagazniku ale on robił to z oszczędności, więc trochę inna bajka. W przyszłym tygodniu będe widziałsie z gościem który podobno jest w stanie obmysleć plan dzialania ponadstandartowy ale zobaczymy. Jeśli ktoś ma pomysły, zna strony itp. dajcie znać

Cytuj
z moich przemysleń:
Musisz go odetkać,
czyli zrobić całkowicie nowe kolektory dolotowe, ale musisz też je gdzieś upakować...   razem z airboxami. ITB + big bore na wydechu. Oczywiście głowice pre HE, wałki i wystarczy. 400 powinno się zjawić niepostrzeżenie.

kolektorów sie nie boje, zrobie je nowe z nierdzewki, airboxy tak samo i dzięki temu trochę miejsca wyżej będzie, generalnie jak to z prototypami bywa narazie wszystko w głowie ale mam kolegę który zrobi mi projekt w autocadzie. zobaczymy, myślę że pomysł warty uwagi.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2010, 20:35:35 pm wysłana przez richie »

jag-max

  • Gość

nowicjusz

  • Gość
Odp: zimowe rosterki - jak wyciągnąć 400KM.???????
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2010, 17:16:50 pm »
nim zaczniesz sie osmieszać jak agrotuningowcy montujący filtry stozkowe to moze przypomnij sobie lub zaczerpnij wiedzy z zakresu praw fizyki -jesli takie dobre są te stozki  to dlaczego zaden producent nowych aut ich nie stosuje a woli zastosować inter coler  ??

tomz

  • Gość
Odp: zimowe rosterki - jak wyciągnąć 400KM.???????
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2010, 18:17:57 pm »
co ma filtr do intercoolera.........  ??????

optre

  • Gość
Odp: zimowe rosterki - jak wyciągnąć 400KM.???????
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 25, 2010, 18:45:26 pm »
To samo co piernik do wiatraka.  :-W
żarcik oczywiście, filtr filtrem, a intercooler ma chłodzić powietrze dostające sie do silnika.

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: zimowe rosterki - jak wyciągnąć 400KM.???????
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 25, 2010, 19:29:14 pm »
Cytuj
nim zaczniesz sie osmieszać jak agrotuningowcy montujący filtry stozkowe to moze przypomnij sobie lub zaczerpnij wiedzy z zakresu praw fizyki -jesli takie dobre są te stozki  to dlaczego zaden producent nowych aut ich nie stosuje a woli zastosować inter coler  ??

w takim razie jestem agrotunigowcem, jeżeli masz lepszy pomysł na odblokowanie to napisz, nie jest tajemnicą że v12 jest zamulony m.in. przez dopływ powietrza, storzki zakłada się ze względu na ilość miejsca a nie ze względu na to że są niebieskie albo żółte. Napisz jakie ty masz pomysły ale pewnie ich nie masz więc...... Stożek w jaguarze ma tylko pełnić rolę filtra przyrost mocy jest przez zmianę przepustnicy i blow boxa ale oczywiście najlepszy jest oryginalny filtr jaguara notabene rodem z lat 60-tych.
Jeżeli uważasz że upgrade to agrotuning to ok twoje prawo tylko dlaczego wszystkie firmy które reanimują xk, e-typy i inne z tych lat wkładają większość części po upgreade?


nowicjusz

  • Gość
Odp: zimowe rosterki - jak wyciągnąć 400KM.???????
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 25, 2010, 19:30:48 pm »
a co da zamontowanie stozkowego filtra powietrza ktory bedzie pobierał gorące powietrze z komory silnika?



nowicjusz

  • Gość
Odp: zimowe rosterki - jak wyciągnąć 400KM.???????
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 25, 2010, 19:34:19 pm »
a co ma intercoler do stozkowego filtra ??
miał was naprowadzić co sie dzieje z powietrzem gdy sie je schładza a co sie dzieje gdy sie je ogrzewa i co dzieki temu ze jest zimne zasysane do komory spalania sie zyskuje ale widać agrotuning gorą

kyrios_paulus

  • Gość
Odp: zimowe rosterki - jak wyciągnąć 400KM.???????
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 25, 2010, 19:38:00 pm »
Nie rzucaj skrótami myślowymi i niedokończonymi myślami. Mów o co chodzi, bo tak to do usranej śmierci można się bawić :) A i tobie będzie lepiej, bo wybacz, nie każdy musi być mistrzem fizyki, chemii i gramatyki Afrikaans w jednym.

Z góry dziękujemy za jak najobszerniejsze wyjaśnienie zjawisk, jakie połączone są z zamontowanie intercoolera i filtru stożkowego.

nowicjusz

  • Gość
Odp: zimowe rosterki - jak wyciągnąć 400KM.???????
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 25, 2010, 19:40:06 pm »
przeprasza ze zachowalem sie jak gowniarz i napisałem cokolwiek ;)