Autor Wątek: X358 - likwidacja ogranicznika prędkości  (Przeczytany 4624 razy)

miernik

  • Gość
X358 - likwidacja ogranicznika prędkości
« dnia: Styczeń 05, 2010, 23:55:48 pm »
Witajcie!
Jestem szczęśliwym nabywcą X358 VDP z 08r. Kotka sprowadziłem sobie z USA i jak to bywa z autami sprowadzanymi z tego kraju jest "wsadzony" ogranicznik prędkości,
w tym konkretnym przypadku ustawiony na 200km/h. Wiem że jest to sprawka konkretnego algorytmu wpisywanego do modułu silnika już w fabryce przy kompletacji auta na określony rynek. Dotyczy to nawiasem mówiąc także innych marek.
Jeśli ktokolwiek zna kogoś kto potrafiłby taki wpis z modułu wypieprzyć, byłbym zobowiązany.

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: X358 - likwidacja ogranicznika prędkości
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2010, 11:09:03 am »
Nie jesteś pierwszy i nie ostatni. Podobno serwis w EU nie ma dostępu do tej części oprogramowania. Blokada była zakładana na niektóre stany i powinna być zdjęta przed opuszczeniem US. Teraz zostaje ci przyzwyczaić się.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

lysyyy

  • Gość
Odp: X358 - likwidacja ogranicznika prędkości
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2010, 12:41:52 pm »
A może wymiana komputera...?

miernik

  • Gość
Odp: X358 - likwidacja ogranicznika prędkości
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2010, 23:28:25 pm »
Wymiana komputera (modułu silnika) oczywiście nic nie da, bo musiałbym go wymienić na taki sam (pod określony VIN). Na innym se ne da.
I ciężko się przyzwyczaić, jak na autostradzie wyprzedzają Golfy.  >:( >:( >:(   
Ale chyba faktycznie będzie trzeba ...A może ktoś coś wymyśli?

Offline ajtotal

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: X358 - likwidacja ogranicznika prędkości
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2010, 22:43:59 pm »
sam mam ten problem i sie juz z tym pogodzilem! mozna pogrzebac przez port obdII- magicy z laptopami pewie by dali rade. golfy, passaty i inne tam daja sie rozbrajać to pewnie i x358 sie da  tylko ze w golfie jak cos pojdzie nie tak to sie wymieni golfa a w x358 to juz wiekszy problem. Faktycznie funkcjonowanie calego pojazdu opierra sie na software- czytalem opis walscicela jaguara, ktory przekrecil kluczyk i odpalil silnik podczas ladowania nowego programu z navi i stracil cale sterowanie wnetrzem auta.
Druga opcja to czytalem na angielskim forum ze trzeba rozlaczyc kabelek od czujnika predkosci (ale to juz bardziej robota dla elektronika kabelekjest gdzies przy ECU na kostce) mozna zalozyc zdalne rozlaczanie na pilota, zapali sie wtedy zolta lampka ze jest problem ale za to ograniczenie predkosci zniknie a jakby co toznowu pilocik i wszystko wraca o normy- jak ktos baaaardzxo chce to zawze jest sposób. ja tam wole swoje 125mph czy 200km/h i jade sobie wolniutko po A2
Był xj8 4.2L x350 2004 BRG- jedyny słuszny kolor i paski po bokach też miał.
Jest New XK R-Performance, pitch black, Full Fat Range Rover 4.4tdv8

miernik

  • Gość
Odp: X358 - likwidacja ogranicznika prędkości
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2010, 22:29:00 pm »
Dzięki, rozłączać kabelków faktycznie nie zamierzam. Albo soft, albo odpuszczam.

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: X358 - likwidacja ogranicznika prędkości
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2010, 23:31:51 pm »
jeśli jesteś zdesprowany to napisz maila do ardena, myślę że oni dadzą radę tylko ciekawe za ile?

nowicjusz

  • Gość
Odp: X358 - likwidacja ogranicznika prędkości
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 19, 2010, 22:43:10 pm »
zadna wymiana sofut poprzez złacze OBD nie wchodzi w gre .Podmienic ecu na europejskie da rade tylko trzeba bedzie powalczyć z przyuczeniem immo lub kluczyków -zaleznie co siedzi w sofcie i czy jest osobna puszka od immo.