Autor Wątek: wymiana żarówki  (Przeczytany 3242 razy)

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
wymiana żarówki
« dnia: Luty 01, 2010, 21:29:52 pm »
 :-wstyd koledzy jak się dostać do żarówki z przodu w x300 ?????? może jest jakiś szybki sposób na wymianę ......

magic

  • Gość
Odp: wymiana żarówki
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2010, 21:42:21 pm »
Ogólnie nie różni się to niczym od innych aut. Jak otworzysz maskę u siebie w okolicach lampy znajdziesz plastikową "płytkę" zamontowaną poziomo (kurde nie wiem za bardzo jak to wytłumaczyć) jak ją zdemontujesz (plastikowa sruba, odkręć ją o pół obrotu) będziesz miał dostęp do lampy od tyły. Złap za gniazdo żarówki i przekręć w lewo o jakieś ćwierć obrotu i wyciagnij żarówkę razem z gniazdem.

lysyyy

  • Gość
Odp: wymiana żarówki
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2010, 21:50:21 pm »
Tam po prostu jest utrudniony dostęp... Trzeba sprytnie wygiąć rękę i się dostaniesz do tyłu lampy. Powodzenia!

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: wymiana żarówki
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2010, 11:50:31 am »
A cała lampę muszę wymontowac bo zarowka od postoju mi spadła do środka i nie mam pojecia jak to sie stalo.

barbie

  • Gość
Odp: wymiana żarówki
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2010, 15:38:20 pm »
A cała lampę muszę wymontowac bo zarowka od postoju mi spadła do środka i nie mam pojecia jak to sie stalo.
A to trochę więcej roboty:
- zdemontuj atrapę wlotu powietrza,
- zdemontuj "półokular" lamp (śrubka u góry),
- odkręcaj śruby mocujące plastik z lampami. Ostrożnie! Zapuść WD40! Łby śrub są w plastiku i mogą się obrócić!!!
Wyjmij całość i "wytrzep" postojówkę  :D

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: wymiana żarówki
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2010, 20:19:13 pm »
wymiana okazała się banalnie łatwa a za demontaż  lampy biorę się na wiosnę  :-thank