Autor Wątek: podsufitka  (Przeczytany 21742 razy)

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 04, 2018, 21:22:05 pm »
Kołki ori dostępne w znanym nam sklepie ne literę z 2 cyframi, taniej niż w ASO. A teraz prośba, gdzie kupowaliście tapicerkę. ja mam szarą/popielatą i wszędzie albo za jasna albo za ciemna. No zły jestem, bo tematu nie mogę dokończyć.

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 05, 2018, 15:31:19 pm »
Delikatna roznica w kolorze podsufitki po jej zmianie nie jest absolutnie zadnym problemem. I tak bedzie swietnie wygladala i nawet nie zauwazysz roznicy w kolorze po jej wymianie. To jest tylko problem przed wymiana, gdzie wydaje sie ze nie ten kolor i nie bedzie pasowac. Dlugo mi zajelo ogarniecie podsufitki i wlasnie kolor tylko niepotrzebnie ta przeciagnal.

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 05, 2018, 22:19:18 pm »
Moim zdaniem póki co to co widziałem nie ma nic wspólnego z delikatną zmianą koloru niestety.

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 31, 2018, 17:39:06 pm »
Witam,

niestety mam problem z doborem koloru materiału na podsufitkę. W związku z tym należałoby wymienić materiał zarówno w osłonach słonecznych jak i w obudowie lamp. I tutaj pytanie - czy ktoś wie jak rozebrać te elementy? Zwłaszcza osłonę przeciwsłoneczną. No i jak potem słonecznik ubrać w nowe ubranko. Jest do tego jakaś serwisówka?

pozdrawiam

Offline xmoniax

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 31, 2018, 19:06:20 pm »
Witam ,ktoś podpowie gdzie w Małopolsce zrobią dobrze do xsa podsufitkę ??

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 31, 2018, 21:14:43 pm »
Koledze xmoniax nie pomogę bo nie z tego regionu jestem.
Ale znalazłem link
https://www.jaguarforums.com/forum/xj-xj8-xjr-x308-27/replacing-sunvisors-liner-match-headliner-76103/

Jak ktoś coś ma ciekawego do dodania to z miłą chęcią poczytam.

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 04, 2018, 17:02:13 pm »
Witam,

niestety mam problem z doborem koloru materiału na podsufitkę. W związku z tym należałoby wymienić materiał zarówno w osłonach słonecznych jak i w obudowie lamp. I tutaj pytanie - czy ktoś wie jak rozebrać te elementy? Zwłaszcza osłonę przeciwsłoneczną. No i jak potem słonecznik ubrać w nowe ubranko. Jest do tego jakaś serwisówka?

pozdrawiam


Sloneczniki sa klejone i na zatrzaskach, otwierasz silowo tak jak wpada do srodka material na kancie, jak juz rozbierzesz to calosc jest bardzo prosto pozniej zlozyc. Jest tez bodajze taka szpilka u góry przy tych plastikach co je trzyma, trzeba wyciagnac z boku, jakimis malymi kombinerkami. Generalnie jak sie z bliska przyjrzysz to powinno byc dosc oczywiste co i gdzie.

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 22, 2018, 20:33:30 pm »
Witam,
Klej Bonaterm A plus BT. Normalnie jak pędzlem nakładałem w jedną stronę to strasznie gęsty, jak pędzlem wracałem to już grudki się robiły. Nie podkleiłem bo to jakaś lipa. Miał ktoś taki problem?

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
  • Kocham to forum
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 22, 2018, 21:21:33 pm »
Klej Bonaterm A plus BT. Normalnie jak pędzlem nakładałem w jedną stronę to strasznie gęsty, jak pędzlem wracałem to już grudki się robiły. Nie podkleiłem bo to jakaś lipa. Miał ktoś taki problem?

Ja nigdy z klejem Bonaterm A plus (nie używałem nigdy wersji BT czyli beztoluenowej) nie miałem problemów, pod warunkiem że nie był przekroczony termin ważności (tylko 6 miesięcy od daty produkcji) i klej był przechowywany w odpowiednich warunkach.
Pytanie jak szybko "wracałeś pędzlem" - jeśli posmarujesz w jedną stronę i jest wysoka temperatura otoczenia to przy dużych elementach może być problem z posmarowaniem całości za jednym razem. Inna sprawa, że wówczas klej powinien być po prostu mocniej wyschnięty we wcześniej nałożonych miejscach.
Moim zdaniem grudki świadczą albo o przeterminowanym/nie nadającym się do użytku kleju albo o tym, że klej nie połączył się z klejonym elementem.

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 23, 2018, 09:46:14 am »
 Klej świeży bo z 08.2018, temperatura 16 stopni, a wracałem od razy tak jak się np maluje.

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
  • Kocham to forum
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 23, 2018, 10:12:20 am »
Moze podłoże jakoś zareagowało...cieżko mi powiedzieć, naprawdę dziwne.
Odtłuszczałeś benzyna/rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym czy jakimś innym środkiem?

Ja muszę przyznać, że nieraz używałem tego kleju nie tylko w autach, ale również do elementów wystawionych na działanie czynników zewnętrznych i trzyma od lat.

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 23, 2018, 10:25:54 am »
Nieodtłuszczałem, tylko szlifowałem. Ten klej wymaga odtłuszczania? Poza tym ten klej jest moim zdaniem za gęsty. Mieszając miałem wrażenie że wyjmę całą zawartość. Napisałem do producenta.

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
  • Kocham to forum
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 23, 2018, 10:53:55 am »
Jesli szlifowales bez odtluszczania to mogl pyl zareagowac z klejem ale raczej nie aż tak bardzo.
Natomiast fakt, iz klej byl bardzo gesty wskazuje na jakas wade konkretnego egzemplarza który kupiłeś - ja jak kupowałem dało się zawsze rozprowadzić, klej robił się dopiero gęsty (tak jak piszesz) gdy puszka była wczesniej otwierana i klej stał kilka tygodni

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 24, 2018, 19:03:34 pm »
Producent zaproponował wysłanie nowej puszki kleju, więc chyba problem z jakością kleju.

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 27, 2018, 08:23:26 am »
patrząc co robicie w Polsce to 3 swiat. sorry ale klej do podsufitek każdy tapicer powinien używać  pistoletu albo chociaż puszki w spreju . To co czytam to tak jakby ktoś chciał malować auto pędzlem!
 Widziałem z na YouTube  jak malują auta walkiem nawet z 2 metrów wygląda dobrze . Zresztą Ford  na poczatku 20 wieku maloiwał auta pędzlem  . do dlaczego nie kleic w 21 wieku podsufitki  pędzlem AAA+++
I love and hate Jaguars