Autor Wątek: podsufitka  (Przeczytany 21739 razy)

tobi07

  • Gość
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 29, 2009, 16:05:32 pm »
Kolego jeśli możesz to opisz krok po kroku jak wymontowac podsufitke z szyberdachu i jesli masz jakiesmfoty to tez bym prosił. Powiedz jeszcze czy z samym szyberdachem ( podsufitką jest dużo zachodu) dodam iz całą podsufitke juz wyjąłem został tylko szyber. Z góry dzięki za pomoc. :-tylko
Pozdrawiam

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 370
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 18, 2012, 20:14:29 pm »
WItam, a jak wyjąłeś podsufitkę ja nie mogę przez tylne drzwi po położeniu foteli na maksa.
Kocia moc :)

marco99

  • Gość
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 20, 2013, 22:40:10 pm »
Witam
Czy któryś z kolegów zna nazwę, kleju do przyklejena podsufitki?

British

  • Gość
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 20, 2013, 23:41:51 pm »
Butapren. Ale nie spodziewaj się dobrych efektów.

Offline Ojciec

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 21, 2013, 11:33:45 am »
Butapren to klej ogólno dostępny, jeśli chcesz coś typowo do podsufitki to podjedź do jakiegoś zakładu tapicerskiego oni mają specjalne kelej do podsufitek - może Ci odsprzeda tyle ile będziesz potrzebował.
1992r - Jaguar XJR6 4.0
1988r - Jaguar XJS 5.3 V12

tomek1212

  • Gość
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 21, 2013, 12:05:55 pm »
Tapicerzy kleją podsufitkę niczym innym jak właśnie butaprenem.
Tylko co innego jest pokleić podsufitkę  która odłazi ze starości bo rozsypała sie ta pianka wewnątrz, a co innego przykleić nową podsufitkę.

Offline Ojciec

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 21, 2013, 12:11:56 pm »
Tomek tu się z tobą nie zgodzę....
Jakieś 1,5-2 miesiące temu tapicer robił mi podsufitkę i na 100% nie używałem do tego butaprenu chodźmy nawet z tego powodu żeby klej był koloru niebieskiego. Może są to kleje na bazie butaprenu.
1992r - Jaguar XJR6 4.0
1988r - Jaguar XJS 5.3 V12

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 06, 2018, 20:36:56 pm »
Witajcie, wiem, że stary wątek, ale on dotyczy podsufitki a ja nie chciałem zakładać nowego. W zeszłym roku moje dziecko znalazło zabawę polegającą na odciskaniu dłoni na podsufitce, i tak z idealnej podsufitki zrobiła się podsufitka ze śladami jak na Rudym z "czterech pancernych"  ;D Na wiosnę patrzę a tu lekko opada, gąbka wgnieciona, cóż. Trzeba wymienić. I generalnie stanąłem na listwach bocznych pod sufitem. Kołków nie wyjmę (mimo, że mam narzędzia - pękają) a nie chcę paneli odkształcać. I tu moje pytanie jak zdjąć boczne i tylny panel? Wydaje mi się, że przednie części paneli należy odsuwać do przodu, żeby odhaczyć panele, ale nie mogę ich zdjąć z kołków. Nie znalazłem nigdzie szczegółowych opisów jak zdejmować panele, żeby nie narobić bałaganu.
Pomożecie?

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 12, 2018, 22:51:44 pm »
Rwiesz kolki, kazdy peka i kupujesz nowe. Innej metody nie ma.

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 13, 2018, 11:00:39 am »
ok, dzięki, będę rwał...

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 14, 2018, 23:38:15 pm »
Jeszcze jedno. Kolka po urwaniu lebka i tak nie wyciagniesz. Jedyne wyjscie to oblamac go do konca (tylko w okularach ochronnych bo te kolki sie strasznie rozpryskuja) i wepchnac w otwor, tak zeby spadly w slupek. Dzieki temu nie bedziesz musial kupowac tych przezroczystych wkladek umieszconych w slupkach, w ktore wchodza kolki. A jesli nie chcesz wepchnac ich w slupek to bedziesz je musial wyjac z tymi przezroczystymi gniazdami, niszczac je przy okazji. Tylne plastiki maja jakies inne kolki i daja sie wyjac i zalozyc bez zniszczen.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2018, 11:15:28 am wysłana przez MicGin »

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 20, 2018, 23:40:34 pm »
No to rwałem, sprzęt z tworzywa do wyciągania kołków nie zdał egzaminu. Metalowy duży śrubokręt i ostro rwać.
Swoją drogą kołki kupowaliście pod wymiar otworu czy jakieś bardziej fikuśne znaleźliście?
A jeszcze jedno, na rogach z przodu miałem podsufitkę podklejoną na taśmę dwustronną gąbkową. Też tak mieliście?

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 21, 2018, 02:39:37 am »
aby nie rwać  łba z kołka używać trzeba odpowiednich  narzędzi .
 dla przykładu ten z czarnymi raczkami:
https://www.ebay.com/i/322212701285?chn=ps
 łapie sie nóżkę a nie łeb.
  Sporo podsufitek wymieniał  mnie  mój tapicer. zauważyłem ze on nie wyjmuje starej podsufitki   zrywa starą ( rzredtem nakłada na siedzenia koc  czy temu podobne aby łatwo oczyścić wnętrze z gąbki) . Potem miękką plastikową  szczotką delikatnie  ściera  starą gąbkę nie niszcząc tektury. .  Boczków nie ściąga . zakrywa je papierową taśma . Potem po wywaleniu koca kładzie nowa podsufitkę na siedzenia i  pistoletem pryska  na tekturę i na podsufitkę  klej typu butapren .
 Jak wszystko wyschnie to  zaczyna naklejać  od środka wklejając  na boki.. . przy listwach odcina z lekkim zapasem i używając plastykowej szpachli wkłada za listwy . . Przeciętnie robi to około godziny .  do tego jeszcze 1/2 godziny na szyberdach .   Tutaj większość używa grubszej podsufitki  1/4 incha  . Problem bo ta podsufitka jest za gruba na szyberdach. powinna być cieńsza 1/8.
 apropos  materiału na podsufitkę,  czy jest ktoś zorientowany aby kopić  podsufitkę ale bez gąbki  tylko na cienkim materiale .  Jaguar stosował taki materiał w bokach drzwi - kieszenie v8  jak i  na przykrywach przeciwsłonecznych i  w innych miejscach.  Szukam  tutaj i nikt o takim materiale nie słyszał.
I love and hate Jaguars

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 21, 2018, 21:48:38 pm »
dzięki Jerry, takiego sprzętu niestety nie mam. Fajny temat z tym podklejaniem bez zdejmowania. Pewnie zrobię jeszcze 3 podsufitki i też będę podklejał bez zdejmowania ;D ;D. Zaraz, zaraz... pewnie szybciej umrę niż podkleję jeszcze 3 podsufitki  ;D.
 czyli się nie zdążę nauczyć.. Trudno. A tak na poważnie, to masz rację, szybciej, taniej, bez problemów, tylko trzeba mieć doświadczenie.

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 22, 2018, 22:50:58 pm »
Ja kupowalem oryginalne kolki.