Autor Wątek: Cykanie zimnego silnika  (Przeczytany 19563 razy)

tomda

  • Gość
Cykanie zimnego silnika
« dnia: Grudzień 09, 2009, 21:38:01 pm »
Od pewnego czasu (byc może wcześniej tego nie zauważyłem) słyszę rytmiczne "cykanie" bezpośrednio po zapaleniu zimnego silnika V8 4,2L. Odgłos ten jest zauważalny na zewnątrz samochodu i dochodzi z komory silnikowej i jest proporcjonalny do obrotów. Przypomina tykanie jakiegoś zaworka. Ustępuje po po krótkiej przejażdżce. Co to może być ? Czy ktoś zauważył coś podobnego? Może to zła regulacja zaworów ( o ile taka w tym modelu jest)?  ?????? 

piotruspan

  • Gość
Odp: Cykanie zimnego silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2009, 21:57:30 pm »
Witam.
Mam S-Type 3,0l i co dziennie rano lub po dłuższym postoju mam to samo ale tylko do momentu kiedy nie dodam gazu.
Potem jak ręką odjął. 

Whisnia

  • Gość
Odp: Cykanie zimnego silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2009, 21:59:27 pm »
A masz lpg?

tomda

  • Gość
Odp: Cykanie zimnego silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2009, 22:09:04 pm »
Nigdy nie miałem lpg.

Innowierca

  • Gość
Odp: Cykanie zimnego silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 09, 2009, 22:44:36 pm »
Mi to wygląda na popychacze. Niedawno kumpel tak miał w Beemce 2.8L, ale na ciepło. Okazało się że poprzedni właściciel zalał olej mineralny zamiast chociaż półsyntetyka. Po zmianie oleju ustało. U Ciebie świadczy to już chyba po starzeniu się silnika. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Cykanie zimnego silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 10, 2009, 00:38:27 am »
popychacze... w 4.2...
ciekawe...
Może być rozrząd - np napinacz.

Innowierca

  • Gość
Odp: Cykanie zimnego silnika
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 10, 2009, 07:59:26 am »
Ja tylko piszę jak takie coś zdiagnozowano w innych silnikach. nie wiem jaka konstrukcja jest tutaj...

tomda

  • Gość
Odp: Cykanie zimnego silnika
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2009, 08:08:06 am »
Czy w silniku V8 4.2L zawory są tzw olejowe? Może to cykanie to okres kiedy olej właściwie wyreguluje luzy zaworowe? :-A

magic

  • Gość
Odp: Cykanie zimnego silnika
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 10, 2009, 09:13:42 am »
Cześć w zeszły czwartek stałem się właścicielem trzystapięćdziesiątki z tym, że 3.5L pierwsze co mi się rzuciło w tym przypadku w uszy to ciche cykanie po odpaleniu zimnego silnika. Trochę mnie to odstraszyło szczerze mówiąc, ale po jeździe próbnej i częściowemu nagrzaniu się silnika cykanie ustało. Też stawiałem na jakiś popychacz zaworowy. Kriss, a czemu wykluczyłeś popychacze zaworów? W każdym razie nie przejmuję się tym już bo jakby to było coś poważnego to nie ustępowałoby to po jakimś czasie tylko cykałoby przez cały czas takie jest moje rozumowanie może błędne. Może silnik potrzebuje po prostu troche czasu na rozprowadzenie oleju, może tak jak mówisz z tą regulacją zaworów, chociaż troche dziwne, żeby zawory wymagały regulacji z każdym odpaleniem zimnego silnika, a może po prostu pocieszam sam siebie wymyślając jakieś pierdoły nie chcąc uwierzyć, że to coś poważnego 

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Cykanie zimnego silnika
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 10, 2009, 09:52:46 am »
nie wykluczam...
napisałem że ciekawe, nie każda moja wypowiedź musi być sarkazmem :)
Tylko może warto zanim się zabierzecie za rozbebeszanie połowy silnika może warto przejrzeć samochód od początku.
Pasek wieloklinowy ( rolki ) / rozrząd (napinacz może, może ślizgi)
a może to tylko wasza nadwrażliwość i tak jest na zimnym silniku

magic

  • Gość
Odp: Cykanie zimnego silnika
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 10, 2009, 21:42:04 pm »
A czy ktoś kiedyś Cie posądzał o sarkazm? :-gwizd
He he w każdym razie póki co nie zamierzam z tym nic robić bo takie cykanie słyszę i w nowych samochodach równierz i na rozgrzanych silnikach. Dopóki to się nie nasila to chyba jest dobrze a przez tysiąc km które jak na razie przejechałem to nic się nie zmieniło

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Cykanie zimnego silnika
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 11, 2009, 09:28:23 am »
A czy ktoś kiedyś Cie posądzał o sarkazm? :-gwizd
A gdzie tam... nigdy w życiu...  :-gwizd

jaguar_xk

  • Gość
Odp: Cykanie zimnego silnika
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 24, 2014, 13:27:16 pm »
witam,

tez mam problem w silniku 4.2 V8, na serwisie powiedziano mi ze to hydrauliczne popychacze zaworów tak hałasuja.

rd5

  • Gość
Odp: Cykanie zimnego silnika
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 09, 2015, 23:54:14 pm »
Jutro sprawdzę ale wydaje się, że u mnie ustało (X350 SuperV8) po zmianie oleju na Millers Oils 0W30. Też miałem zwrócić na to uwagę przy serwisie bo obstawiałem właśnie popychacze. Z informacji z forów innych marek (BMW) obstawiałem, że cykanie zniknie po zmianie oleju na lepszy jakościowo i chyba się udało.

Pozdrawiam

rd5

  • Gość
Odp: Cykanie zimnego silnika
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 11, 2015, 21:59:56 pm »
Potwierdzam, po zmianie oleju z Mobil 1 na Millers Oils cykanie ustało. Przed samą zmianą użyta była jeszcze płukanka Millers.