Autor Wątek: LPG do S-TYPE :)  (Przeczytany 6503 razy)

Mario

  • Gość
LPG do S-TYPE :)
« dnia: Kwiecień 08, 2008, 20:53:41 pm »
jako że zaczyna mi sie okres jeżdzenia na "okrągło" to chcę założyć gaz do mojego kota, czy ktoś z Was już to trenował albo ma jakieś bardzo konkretne info?

I tak od razu... czytalem kilkanascie wypowiedzi typu gaz do kota to profanacja itd. ale dla mnie akurat nie ma znaczenia czy to profanacja, i nie wstyd bedzie mi podjezdzac na stacje z gazem, przynajmniej nie bede musial wysiadac i sam tankowac:) a przy kazji jeszcze zaoszczedze pare plna na nastepnego Jaga:)

2002 rok, model 2003, silnik V-6 3,0 240 km, i chcialbym jakies rozsadne pieniadze za ten gaz zaplacic:)

wolfik242

  • Gość
Odp: LPG do S-TYPE :)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2008, 22:50:26 pm »
Nie ma się co wstydzić! Jaka profanacja? Widziałem instalacje gazowe już w takich furach, ze nawet JAG sie chowa! Ale do rzeczy! Rowniez jestem szczesliwym posiadaczem s-type'a 3.0 V6 z 2000r. Dotychczas sceptycznie podchodziłem do tematu zagazowania jakiej kolwiek fury, zawsze ujezdzalem auta z silnikami diesela. W koncu przyszla chwila kiedy kupilem pieknego kota. Zrobilem dokladny rekonesans w kilkunastu warsztatach, az w koncu wybralem doswiadczonego fachowca, ktory kilka lat pracowal w pewnym warsztacie, az w koncu otworzyl swoj wlasny pod Ostrowem Wielkopolskim. Zaplacilem 3100 + wymiana świec 200 zl. Przejechalem ponad 10 tys km i jestem bardzo zadowolony! Zadnych niepokojacych objawow nie zauwazylem podczas jazdy. Wszystkie inne warsztaty, w ktorych pytalem o zalozenie instalacji proponowaly cene w granicach 5-6 tys, byly to instalacje produkcji wloskiej i holenderskiej. W moim aucie jest instalacja produkcji polskiej STAG -300, ponoc duzo lepsza od tych zachodnich i mniej awaryjna. Wyglada na to, ze to prawda!

Drogi Mario, jesli pochodzisz z okolic Ostrowa Wlkp, to moge dac namiary.

pozdrawiam 

Offline Charlie_

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: LPG do S-TYPE :)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2008, 23:30:31 pm »
podpinając się do tematu...bo też się zastanawiam...w jaki sposób regulowany jest luz zaworów?? hydraulicznie....chodzi mi o silnik 4.0 z 2000 roku

Mario

  • Gość
Odp: LPG do S-TYPE :)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2008, 18:33:03 pm »
Pochodze z warszawy, ale jesli trzeba to pojade na drugi koniec PL zeby tylko miec dobrze zalozona instalke :)

wolfik242

  • Gość
Odp: LPG do S-TYPE :)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 13, 2008, 15:20:16 pm »
Siedziba firma mieści sie w Sobótce, między Ostrowem Wlkp, a Pleszewem. Maly, niepozorny warsztat, ale fachowiec z ogromnym doswiadczeniem. Tel: 503778315 - Hubert.

czapka

  • Gość
Odp: LPG do S-TYPE :)
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 16, 2008, 22:26:38 pm »
Mario, jeżeli zamierzasz wypuszczać się tym samochodem poza nasz piękny kraj choćby na wakacje, to daruj sobie polskie instalacje.

Wolfik - jedno pytanko: Czy zrobili u Ciebie powrót paliwa i przedłużki w kolektorze ssącym?

P.S. - 10 tys to trochę za mało żeby sprawdzić awaryjność instalacji.

P.S. 2 - Ja Ci mogę śmiało polecić BRC Sequent 56.

Batman

  • Gość
Odp: LPG do S-TYPE :)
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 17, 2008, 14:04:58 pm »
gosc co gazowal mondziaka polecal mi do v6 i v8 lovato. W mondziaku mam tez lovato i kurcze na prawde jestem zadowolony.