Autor Wątek: gdzie jest umieszczony sterownik do wycieraczek  (Przeczytany 2854 razy)

wiatraczek

  • Gość
gdzie jest umieszczony sterownik do wycieraczek
« dnia: Listopad 15, 2009, 13:44:18 pm »
od pewnego czasu poszukuję co może być powodem złego działania wycieraczek (opisywałem wcześniej)
prawdopodobnie może być to wina modułu sterującego lecz gdzie go mogę odszukać. Proszę o podpowiedź.
Na schemacie wygląda to tak. (jeśli udało mi się dodać załącznik)

Gdzie to jest w samochodzie x308 ????

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: gdzie jest umieszczony sterownik do wycieraczek
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2009, 16:09:52 pm »
ja bym szukal za schowkiem ("behind glove box";)



a moze sprawdz najpierw bezpiecznik nr 22, 30A. problem moze byc owszem body processor module,
jednak zanim tam cos kombinujesz, sprawdz przekazniki (2 przekazniki sa po lewej stronke za chlodnica).



wiatraczek

  • Gość
Odp: gdzie jest umieszczony sterownik do wycieraczek
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2009, 16:38:41 pm »

Wycieraczka raz mi się wyłączy po jednym przejściu oczywiście od zgaszenia jej, innym razem działa nawet do 10-12 przejść i zatrzymuje się byle gdzie.
Sprawdziłem, są impulsy z przełącznika przy silniku wycieraczki. Sprawdziłem bezpiecznik i oba przekaźniki z przodu pod maską są ok - to od nich zależy szybkość działania wycieraczki.   Mam cały schemat elektryczny tego układu obstawiam na moduł.

Nadal nie wiem gdzie fizycznie jest sterownik (za schowkiem - w tłumaczeniu ) czyli gdzie?? czy ktoś widział dokładnie jak wygląda poszukiwany przeze mnie sterownik i gdzie on jest.
Body procesor module czy to przypadkiem nie jest ta cała skrzynka pod bezpiecznikami w bagażniku??

Wolę nie rozwalać całej tapicerki w poszukiwaniu jednego elementu. na pewno ktoś wie i go widział.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: gdzie jest umieszczony sterownik do wycieraczek
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2009, 16:49:40 pm »
schownik dla rekawiczek (the famous glove compartment) jest tu:



a body processor module wyglada tak:



i znajdziesz go po lewej stronke za schowkiem. tam trzeba ostroznie ...