Autor Wątek: Brak CD i telefonu + wymiana zmieniarki CD  (Przeczytany 1382 razy)

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Brak CD i telefonu + wymiana zmieniarki CD
« dnia: Sierpień 29, 2019, 10:08:28 am »
Właśnie skończyłem wygłuszać cały bagażnik w samochodzie. Po poskładaniu wszystkiego auto nie widzi zmieniarki CD oraz telefonu. Zapewne gdzieś mi pękł światłowód. Ze względu na to, że ASO już tego nie sprzedaje a używki ciężko dostać to czy można w jakiś sposób wymienić same przewody i "wsadzić w obecne wtyczki?

Drugie pytanie natomiast to wymiana zmieniarki na CD MP3 na jedyną możliwą z AI-Netem czyli Alpine CHA-S634. Robi się to plug & play czy trzeba coś kombinować (dopisywać w menu navi lub przez komputer)?
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Brak CD i telefonu + wymiana zmieniarki CD
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2019, 10:56:50 am »
Z tego co pamiętam to Ty masz wersję z nawigacją. A widzi Ci czytnik DVD (bo przecież to jeden światłowód obsługuje)?

Jack Fender dłubał u siebie we wtyczkach więc może wie czy da się tam podmienić światłowód.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Brak CD i telefonu + wymiana zmieniarki CD
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2019, 11:22:36 am »
DVD i navigo działa, natomiast telefon i zmieniarka nie. Jeśli chodzi o wtyczkę telefonu to nie sprawdzałem, bo akurat jest to dla mnie mało istotne, ale w przypadku CD to jedna żyła chyba jest pokruszona bo chrobocze i kręci się na końcówce :(

A co ze zmieniarką ?? Plug & Play ??
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline kamilos_sid

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 175
Odp: Brak CD i telefonu + wymiana zmieniarki CD
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2019, 13:40:29 pm »
x-type ma raczej d2b a nie ai-net
Życie jest za krótkie żeby jeździć Volkswagenem...

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Brak CD i telefonu + wymiana zmieniarki CD
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2019, 13:51:46 pm »
Tak, masz rację, bo zmieniarka działa na 3-pinowym zasilaniu i światłowodach D2B, ale na grupie pisali, że podejdą do tego dwie zmieniarki od Alpine na Ai-Necie CHA-S624 i CHA-S634, która ma USB. Nie jestem pewien, ale w zmieniarce chyba jest jeszcze jedno dodatkowe złącze wyglądające jak wejście sygnałowe Ai-Net. Stąd moje pytanie, bo nie do końca to rozumiem.

I czy komukolwiek udało się zamontowac wirtualną zmieniarkę ? :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2019, 14:14:19 pm wysłana przez sztandi7 »
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline Jack Fender

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Brak CD i telefonu + wymiana zmieniarki CD
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2019, 22:11:27 pm »
Sztandi7, posprawdzaj wtyczki światłowodu, może nie w tej kolejności wpiąłeś (nie wiem czy to ma znaczenie). Ja się bawiłem i coś poruszałem i też nie widział przez chwilę telefonu. Jakby co to mam trochę odcinków światłowodów i kilka wtyczek.
◄-- taki kolor X Type Estate 2,2d - 2006 ♂

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Brak CD i telefonu + wymiana zmieniarki CD
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2019, 00:00:45 am »
Ale tam nie ma co źle powpinać, poza tym sprawdzałem już to. Ja fabrycznie już miałem w pętli CD, Navi i telefon i powypinałem je tylko do wygłuszenia bagażnika. Samych wtyczek z kablami nie rozmontowywałem. Moim zdaniem pękł mi światłowód przy wtyczce, ale czy wtedy czasem nie będzie przerwany obwód i nie powinno działać nic? Jutro będę miał kompletyne przewody to podmienię i się zobaczy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2019, 00:04:56 am wysłana przez sztandi7 »
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Brak CD i telefonu + wymiana zmieniarki CD
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2019, 09:26:19 am »
Skoro działa Ci nawigacją to znaczy ze masz komunikacje miedzy nią a DVD. Tam masz przecież dodatkowo kabel światłowodowy trójnik, obstawiam na wypięcie się światłowodu na którejś ze wtyczek lub po prostu wlazł Ci tam jakiś syf zasłaniający światło.

Ewentualnie wejdź w ukryte menu i zobaczy czy masz tam zaznaczoną CDC i telefon (może zgubił ustawienia?).

Co do podmiany zmieniarki nie mam pojęcia - nie widziałem czegoś takiego dopiętego do denso.

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Brak CD i telefonu + wymiana zmieniarki CD
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2019, 09:59:13 am »
Ten układ działa w pętli ,a może samo zasilnie nie podłaczone do zmieniarki
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Brak CD i telefonu + wymiana zmieniarki CD
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 30, 2019, 10:11:36 am »
Skoro działa Ci nawigacją to znaczy ze masz komunikacje miedzy nią a DVD. Tam masz przecież dodatkowo kabel światłowodowy trójnik, obstawiam na wypięcie się światłowodu na którejś ze wtyczek lub po prostu wlazł Ci tam jakiś syf zasłaniający światło.

Ewentualnie wejdź w ukryte menu i zobaczy czy masz tam zaznaczoną CDC i telefon (może zgubił ustawienia?).

Co do podmiany zmieniarki nie mam pojęcia - nie widziałem czegoś takiego dopiętego do denso.

Pierwsze co to sprawdzałem w ukrytym menu. Miałem tam odznaczoną opcję CD i telefonu ale po zaznaczeniu dalej nie było widać ani jednego ani drugiego a po ponownym wejściu nie było znów nic. Poza tym w innej zakładce dot. podpiętego hardware na tym menu widzi tyko DVD, a reszta jest "none" czy coś w podobie (nie pamiętam).   

Bodzio: Wszystkie przewody są powpinane w urządzenia. Ja nic nie modyfikowałem w kablach, zostały tylko powypinane i wpięte po wygłuszeniu. Jak wrócę do domu to posprawdzam czy dochodzi napięcie do urządzeń i ewentualnie przedmucham lekko wtyczki ze światłowodwami, jak to nie pomoże to będę zmieniał wiąchę bo dziś już będę miał na wymiankę :) Żeby to jeszcze był jakiejś super jakości sprzęt to zrozumiałbym światłowody w X-Type, ale tak nie jest, bo nawet Premium Sound gra średnio a pozostałe moduły wpięte w D2B też nie mają nadzwyczajnej jakości.  :-tylko

Jak coś dziś wieczorem uda mi sę wymodzić to opiszę problem dla "potomnych" :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2019, 10:31:11 am wysłana przez sztandi7 »
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Brak CD i telefonu + wymiana zmieniarki CD
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 30, 2019, 22:15:06 pm »
Problem został rozwiązany. Przyczyną usterki nie były światłowody a uszkodzone dwa przewody przy zapinanej wtyczce do telefonu. Przez to nie działał zarówno telefon jak i CD. Uszkodzenie było na tyle perfidne, że na pierwszy rzut oka z w wtyczką wydawało się wszystko oki i trzeba było się dobrze przyjrzeć, żeby to zauważyć. I dzięki Bogu bo wiązka ze światłowodami na zamianę przyszła mi uszkodzona przy wtyczce od CD ...
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.