Autor Wątek: skrzynia S-Type  (Przeczytany 12982 razy)

kuba

  • Gość
Odp: skrzynia S-Type
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 04, 2008, 18:31:03 pm »
   Zgadza sie ze chodzi o "nowo nabyta" ale nowa brzmi lepiej:):):)
   Jak chodzi o skrzynie to juz wszystko wiem. Masz racje, skrzynie zmieniono w 2001 roku poniewaz w pierwszych dwoch latach produkcji bylo duzo skarg dotyczacych "szarpania" automatu. Co nie zmienia faktu, ze w latach 1999-2001 tez montowano nazwijmy to dwa modele skrzyn w S-Type. Problem polega na tym, ze nie sa zamienne. Tzn. na pewno jakos da sie to wszystko ze soba polaczyc, ale wymaga to jakis przydomowych przerobek.
 
   pozdrawiam

wolfik242

  • Gość
Odp: skrzynia S-Type
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 16, 2008, 20:53:18 pm »
Zdecydowanie proponuje kupic uzywana skrzynie z niewielkim przebiegiem niz zagladac do niej i probowac ja reaktywowac. Jesli nawet bedzie dobrze funkcjonowala na poczatku, to nie masz pewnosci czy za jakis czas znow nie zacznie szwankowac. Znam to z autopsji! Kilka lat temu, pewien super mechanik naprawial mi skrzynie biegow, dal mi nawet 3 miesiace gwarancji. Niestety, zow sie psula i musialem szybko sprzedac auto....

skap

  • Gość
Odp: skrzynia S-Type
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 16, 2008, 21:43:54 pm »
Kolego proponował bym nie generalizować tak na temat awaryjności naprawianych ASB. Najwidoczniej miałeś takiego "super fachowca" jak to określiłeś...3 miesięczny okres gwarancji już chyba mówi sam za siebie.
Nawiasem mówiąc jak sprawdzić przebieg uzywanej skrzynii biegów??? Często jest problem określić przebieg samochodu, a co dopiero skrzynii...trochę pomyślunku i rozsadniejszych argumentów proszę stosować zanim chcemy komuś coś doradzić.

kuba

  • Gość
Odp: skrzynia S-Type
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 16, 2008, 22:43:11 pm »
u mnie problem wlasnie w dniu dzisiejszym sie skonczyl. Nabylem skrzynie z rozbitego S-Type ktory do Polski przywedrowal na lawecie z UK. Zaplacilem duuuuzo mniej niz zaspiewali w Krakowie za poskladanie starej. Skrzynia zostala sprawdzona przez mechanikow, podpieta do komputera itd.itp. i okazalo sie ze absolutnie nic jej nie dolega. Oczywiscie swiezy olej, nowe filtry i jeszcze pare drobnostek. Autko jezdzi bez zarzutu - w kazdym razie tak mowil mechanik przez telefon, bo ja jeszcze nie zdazylem odebrac.
   Czuje ze weekend spedze w samochodzie, nawijajac szara wstege szosy na kola... zyc nie umierac ;)

skap

  • Gość
Odp: skrzynia S-Type
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 16, 2008, 23:14:13 pm »
Niech służy jak najdłużej ;D

kuba

  • Gość
Odp: skrzynia S-Type
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 16, 2008, 19:19:41 pm »
misie moje forumowe. Dopadl mnie ciag dalszy zabaw z samochodem.
   okazalo sie ze w skrzyni nie dziala konwerter. Czesc zostala wymieniona, autko zmontowane. Chwile pojezdzilo (udalo sie byc w Krakowie na imprezie klubowej), a pozniej problemy zaczely sie od nowa. Skrzynia zmienia biegi bez specjalnego zarzutu, raz na jakis czas zdarzylo sie "szarpniecie" przy zmianie z "N" na "D" lub "R". Gorzej, ze slychac dosc wyraznie jakis metaliczny dzwiek, najwyrazniej slychac go kiedy auto stoi z zapalonym silnikiem. W czasie jazdy troche mniej, ale moze to byc spowodowane nasilajacym sie szumem powietrza i po prostu tym, ze wraz z predkoscia jest w aucie coraz wicej dzwiekow. Wiec, noby nic, ale cos jest nie tak jak powinno.
   W aucie rozebrali silnik, a skrzynia spedzila tydzien w serwisie, nikt nie znalazl niczego co odbiega od normy. Jutro beda ogladac uklad wydechowy.
   Prosze Was o pomoc. Jakies uwagi i luzne koncepcje co to moze byc.
   Rownoczesnie jesli mozecie, wyslijcie mi namiary na NAPRAWDE dobre serwisy, ktore specjalizuja sie w Jagach. W miare mozliwosci blisko Krakowa.
   Z gory dziekuje za pomoc...

djevel

  • Gość
Odp: skrzynia S-Type
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 16, 2008, 22:11:06 pm »
Witam,

Niestety nie jestem Ci w stanie powiedziec do kogo w Krakowie pojechac z automatem, moge powiedziec do kogo nie jechac !!!
ul. Gromady Grudziaz 5 , Sentyrz warsztat sie nazywa. Tam wlasnie usluszalem spiewke 3k za rozebranie, a potem "sie zobaczy". Kiedy podziekowalem zaproponowano mi wymiane oleju i filtra, bo to rzekomo pomaga  ;D Prac wyceniono na 350 pln, a przy odbiorze dostalem rachunek na 1050 !!! Oczywiscie calosci im nie zaplacilem, ale ton rozmowy przybral nieco na sile. Skrzynia padla dwa tygodnie poznej.

pozdrawiam i powodzenia

Robson

  • Gość
Odp: skrzynia S-Type
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 16, 2008, 22:58:42 pm »
Kuba, jak ja wyjmowałem swoją skrzynie do remontu to mój mechanik od srzyni mi powiedział żebym za żadne skarby nie zdejmował konwertera ze skrzyni, że on sam to rozmontuje. Zdjąć jest łatwo, gorzej jest tak samo założyć. Expertem w tej dziedzinie nie jestem, ale powtarzam słowa experta, że przy nie umiejętnym zkładaniu konwertera robią się jakieś rysy które później przyspieszają mocno zużycie. Dużo też zależy od prawidłowego spasowania elementów po remoncie. Coś w tym musi być.
Ja mojego magica polecam - ja jestem bardzo zadowolony.

skap

  • Gość
Odp: skrzynia S-Type
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 24, 2008, 22:50:42 pm »
Kuba podałem ci już kiedyś namiary do serwisu, w którym chłopaki uratowali już dobrych kilka skrzyń w jagach, w dalszym ciągu polecam się tam udać...myślę że coś zaradzą...