Autor Wątek: skrzynia S-Type  (Przeczytany 12739 razy)

kuba

  • Gość
skrzynia S-Type
« dnia: Marzec 20, 2008, 17:25:56 pm »
   Drodzy forumowicze.
   "Kotek był chory i leżał w łóżeczku":)
   Mówiąc poważnie, mam Jaguara S-Type 3.0 benzyna z 2000 roku. Skrzynia automatyczna niestety odmówiła współpracy i muszę nabyć nową. Jeśli będziecie wiedzieć o takim urządzeniu w dobrym stanie (ew. gwarancja) to bardzo proszę o informację. Z góry dziękuję za pomoc.

Robson

  • Gość
Odp: skrzynia S-Type
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2008, 18:57:07 pm »
Kuba a nie lepiej pokusić się o naprawe??

kuba

  • Gość
Odp: skrzynia S-Type
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2008, 10:03:07 am »
   Tez myslalem nad naprawa, ale jak to malowniczo okreslil mechanik w mojej skrzyni biegow poprzedni wlasciciel najpierw ugotowal olej, potem go usmazyl a na koniec wrzucil na patelnie jeszcze raz. Dwa punkty w Krakowie teoretycznie moga sie podjac naprawy, ale jest to koszt 3,5 tys. na poczatek, dopiero po rozebraniu zobaczymy co tak naprawde jest do zrobienia i ile faktycznie bedzie to kosztowac. Realnie trzeba liczyc ze cos jeszcze dojdzie.
   Pomysl kupna innej skrzyni narodzil sie wczoraj po lekturze allegro. Skoro naprawa bedzie kosztowac od 3,5 tys. w gore, to dlaczego nie kupic skrzyni skoro po spedzeniu pol dnia nad telefonem okazalo sie ze jestem w stanie dostac skrzynie w granicach 3-3,3 tys. Oczywiscie uzywana, ale teoretycznie w dobrym stanie.
   Stad moje pytanie czy ktos z klubowiczow nie ma informacji o takiej skrzyni badz informacji o dobrej firmie. Teoretycznie moge kupic ta skrzynie juz dzis, ale zawsze jest szansa ze "idealny stan" wcale taki idealny nie bedzie. Wolalbym kupic od powaznych ludzi ktorzy potraktuja mnie uczciwie.

qbaty

  • Gość
Odp: skrzynia S-Type
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2008, 10:40:02 am »
Tak sobie czytam i myślę, że w tej sytuacji byłbym w lekkiej rozterce... Każdy kij ma dwa końce.
Jeśli naprawa ma kosztować tyle samo co używana skrzynia, to remontując ją masz gwarancję (to oczywiście zależy od fachowości wykonującego remont), że skrzynia zostanie dokładnie przejrzana i naprawiona, czyli będzie "prawie jak nowa", czyli wiesz co masz.
Kupując używkę oszczędzasz trochę czasu i niespodzianek związanych z tym co się okaże po rozkręceniu skrzyni, cena jest z góry znana. Ale z drugiej strony kupujesz kota (nomen omen) w worku - może okazać się, że ta skrzynia wcale nie będzie w lepszym stanie niż Twoja obecna.  I niekoniecznie musi to wynikać z nieuczciwiści sprzedającego - rzeczy się psują...
Jeśli miałbym zaufanego mechanika to chyba skusiłbym sie na remont, nawet odrobinę droższy niż używana skrzynia.

kuba

  • Gość
Odp: skrzynia S-Type
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2008, 11:08:13 am »
   Tez mialem takie mysli, ale wydaje mi sie ze jednak bedzie lepiej kupic nowa. Powiem Ci szczerze ze pomyslalem sobioe tak: z jednej strony to o czym mowisz, kupie skrzynie i nie wiem dokladnie w jakim jest stanie, ale po pierwsze zobacza ja mechanicy ktorym ufam, a po drugie jest to rozwiazanie tansze, wiec zostaje troche pieniedzy na ewentualne drobne poprawki swiezo nabytej skrzyni. Z kolei jesli oddam obecna do regeneracji to wymienia mi ja prawie cala i masz racje, wiem co bylo zrobione i wiem co przeszla cala skrzynia, z drugiej strony sprzet jest okropnie "zmeczony". Wszyscy wiemy, ze bardzo powazna awaria, nawet naprawiona w jakis sposob bedzie rzutowac na trwalosc mechanizmu.
   Nie ukrywam ze dalej sie zastanawiam. Ale zakup nowej wydaje mi sie poki co rozsadniejszy. Oczywiscie rozgladam sie tez po moim rodzinnym Krakowie za dobra firma zajmujaca sie skrzyniami, ktora od razu powiedzialaby jaka jest cena naprawy. nie ukrywam, ze jestem czlowiekiem konkretnym, jesli ktos mi mowi 5 tys za naprawe to wymagam zeby to bylo 5 tys. Nie chce oddac skrzyni do firmy gdzie wystartujemy od 3,5 tys, a pozniej co? Skonczymy na 8 tys. bo dokonaja przelomowego odkrycia po rozebraniu skrzyni? Raczej dziekuje za taki interes...

qbaty

  • Gość
Odp: skrzynia S-Type
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2008, 11:18:18 am »
(...) rozgladam sie tez po moim rodzinnym Krakowie za dobra firma zajmujaca sie skrzyniami, ktora od razu powiedzialaby jaka jest cena naprawy. nie ukrywam, ze jestem czlowiekiem konkretnym, jesli ktos mi mowi 5 tys za naprawe to wymagam zeby to bylo 5 tys. Nie chce oddac skrzyni do firmy gdzie wystartujemy od 3,5 tys, a pozniej co? Skonczymy na 8 tys. bo dokonaja przelomowego odkrycia po rozebraniu skrzyni? Raczej dziekuje za taki interes...
Zgadzam się w 100% - to jest warunek konieczny do rozpoczęcia jakichkolwiek działań z tą skrzynią. To właśnie m.in. miałem na myśli mówiąc o fachowości wykonującego remont.

Robson

  • Gość
Odp: skrzynia S-Type
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2008, 11:28:24 am »
Panowie piszecie święte rzeczy. Ja mam zaufanego fachowca który przy moim pytaniu "ile będzie kosztować naprawa" powiedział mi tylko ile weźmie za robocizne, a wartość naprawy poda jak ją rozbierze i wyceni, bo on nie jest wróżka. On mi powie że naprawa będzie kosztowała 500 zł, a wyjdzie 1000 i kto wtedy pokryje różnice? Mój fachowiec rozbiera skrzynie, wycenia naprawe i pyta się klienta czy ma ją robić.

qbaty

  • Gość
Odp: skrzynia S-Type
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2008, 11:45:27 am »
Fajnie, że zgadzamy się jak powinien wyglądać rynek usług w naszym kraju i relacje klient-usługodawca ;D.

Pipcyk

  • Gość
Odp: skrzynia S-Type
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 21, 2008, 16:42:12 pm »
Czasem ciężko jest ocenić ile będzie kosztowała naprawa, przed rozebraniem i weryfikacją każdej części z osobna zwłaszcza w uszkodzonym mechanizmie nie jest to możliwe mimo najszczerszych chęci naprawiającego.
Popatrzcie na ta sprawę także od tej strony

Robson

  • Gość
Odp: skrzynia S-Type
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 21, 2008, 17:44:33 pm »
Dlatego mój magic określi z góry robocizne, a naprawa to już inna bajka. Mi robocizne wycenił na 350zł, olej na 300zł, taśme hamulcową na 160zł i reszte części nz 300zł. W ten sposób mam idealnie nową / starą skrzynie. :-V

kuba

  • Gość
Odp: skrzynia S-Type
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 23, 2008, 00:21:55 am »
   Robson, a gdzie ty masz tego speca??

Robson

  • Gość
Odp: skrzynia S-Type
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 26, 2008, 15:30:27 pm »
Ma zakład między przeworskiem a jarosławiem

kuba

  • Gość
Odp: skrzynia S-Type
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 26, 2008, 20:31:13 pm »
   Troche za daleko:( No coz, kombinuje dalej, dam pozniej znac jak sie problem rozwiazal

kuba

  • Gość
Odp: skrzynia S-Type
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 31, 2008, 18:45:22 pm »
    I znowu bede wszystkich dreczyl pytaniami:) Ponoc w Jagu S-Type 3.0 V6 byly montowane dwa rodzaje skrzyni automatycznej. Pisze "chyba" bo nie jest to sprawdzona informacja. Jesli posiadacie na ten temat jakas wiedze to napiszcie czy faktycznie byly dwa rodzaje skrzyni, a jesli tak to czy mozna jakos sprawdzic jaki rodzaj ja mialem (poza rozbieraniem skrzyni) np. po numerze VIN. Z gory dziekuje za pomoc

Biedrona

  • Gość
Odp: skrzynia S-Type
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 04, 2008, 07:50:57 am »
Kolego po pierwsze co chwile wspominasz "nowa skrzynia" zadna to nowa ! Nowo nabyta to sie zgodze :D


Ja tez od jakiegos czasu szukam warsztatu co by skrzynie dopiescil,i jakos slabo :(
W ASO powiedzieli mi kiedys ze w pierwszysch s-typach byly skrzynie nie najlepsze jak to gosc okreslil. Cos wspominali ze po 2001 juz sa innego typu skrzynie.....Za cholere nie pamietam jaki oni symbol wymieniali skrzyni.
Zadzwon,podjedz do ASO zapytaj wiedza napewno!