Autor Wątek: poszukiwane info Jaguś-Ford  (Przeczytany 5941 razy)

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
poszukiwane info Jaguś-Ford
« dnia: Marzec 19, 2008, 11:20:20 am »
Witam ponownie
Wiecie co zastanawiam się z jakiego forda są części w s-typie V6 3.0?
Prawie wszystko sygnowane jest fordem więc wedle mnie coś takiego jak uszczelki,obudowa filtrapowietrza czy czujnik powietrza poinny się odnaleźć w jakism fordzie tylko jakim i typ jego(bo pewnie dostał bym je szybciej niż oczekiwaniw 3 tyg.na przesyłkęze sklepu).
Więc to mnie teraz męczy poratujcie bo nie usnę dziś  ;)
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

qbaty

  • Gość
Odp: poszukiwane info Jaguś-Ford
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2008, 11:34:43 am »
Nie wiem jak jest z osprzętem silnika, ale klocki hamulcowe są chyba takie jak w Mondeo MkIII. Montowali do nich V6 o poj. 2,5 (170KM) oraz 3,0 (226KM) - można by było pokusić się o sprawdzenie...

hufu

  • Gość
Odp: poszukiwane info Jaguś-Ford
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2008, 11:55:46 am »
Witam

Podnośniki szyb przód wyglądają na focusa I, włącznik świateł to scorpio II, filtr paliwa to focus I (benzyna). Jak coś następnego odkryje to podziele się info.

pozdro

Offline V12

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 433
  • Nowe części zamienne Jaguar Daimler tel. 5O61122O4
    • V12.com.pl
Odp: poszukiwane info Jaguś-Ford
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2008, 12:35:04 pm »
dół silnika taki sam jak w mondeo V6 ;)
XJR-S 6.0 Asprey#99

hufu

  • Gość
Odp: poszukiwane info Jaguś-Ford
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2008, 12:49:27 pm »
Ad. klocki hamulcowe, jśli to  klocki takie jak w MKIII to nie warto brać orginałów fordowskich bo zdecydowanie lepsze i tańsze sa  klocki lukasa.

 :)

qbaty

  • Gość
Odp: poszukiwane info Jaguś-Ford
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2008, 13:16:09 pm »
Z klockami to mogłem się troche rozpędzić ;) - takie same są w X-type, a jeśli chodzi o S-type to nie wiem.
Trzeba też uważać na zamienniki, bo sam mam Mondeo MKIII kombi i jakiś czas temu musiałem wymienić klocki z tyłu. W katalogach zamienników był jeden typ klocków dla wszytskich wersji od roku 2000 w górę. Po zamówieniu klocków i zdjęciu kół okazało się, że klocki trochę się różnią (na tyle trochę, że nie dało się ich zamontować ;)). Dalsze poszukiwania zamienników nie przyniosły efektu - wszystkie katalogi zawierały jeden typ klocków dla Mondeo od roku 2000. Wizyta w autoryzowanym serwisie zakończyła się sukcesem od ręki - okazało się, że Ford od roku 2003 lub 2004, zmienił wzór klocków na tył, ale żaden z producentów zamienników nie uwzględnił tej zmiany. Czy jest różnica w jakości to nie wiem, ale różnica w cenie była zdecydowana :(

kuba

  • Gość
Odp: poszukiwane info Jaguś-Ford
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 20, 2008, 12:02:35 pm »
   Jak chodzi o klocki hamulcowe, to ja kupujac mojego Kota wiedzialem, ze musze je wymienic i poprzedni wlasciciel zapakowal mi w prezencie klocki Ferrodo. Nie wiem ile one kosztuja, ale na pewno sa o niebo tansze niz oryginalne w ASO, a dzialaja super. Nie oszukujmy sie, Ferrodo to dobra firma, a nie jakas okropna podrobka, a dziala bez zarzutu:)
   A w ramach poszukiwania wspolnych czesci z Fordem, z tego co wiem skrzynia automatyczna jest typowo fordowska i ponoc montowana byla rowniez w Mondeo V6.

Batman

  • Gość
Odp: poszukiwane info Jaguś-Ford
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 20, 2008, 15:35:05 pm »
Jak to w ramach jednego koncernu wiele wspólnego znajdziesz z najbardziej topowym fordem czyli na tamte czasy mondeo mk3

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: poszukiwane info Jaguś-Ford
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 20, 2008, 19:40:04 pm »
Wczesny model s-typa to ford-lincoln ls . hamulce zawieszenie a i przednie regulatory szyb te same i 3 razy tańsze w USA.

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: poszukiwane info Jaguś-Ford
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 21, 2008, 01:00:13 am »
Takich info poszukuje mam nadzieje że więcej wiedzy posiadacie i się podzielicie  :-A
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

SNAJPER 1707

  • Gość
Odp: poszukiwane info Jaguś-Ford
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 01, 2008, 12:25:48 pm »
Poduszki powietrzne tez są od Mondeo. :'(

Batman

  • Gość
Odp: poszukiwane info Jaguś-Ford
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 02, 2008, 01:04:21 am »
Snajper co się stało sie?

SNAJPER 1707

  • Gość
Odp: poszukiwane info Jaguś-Ford
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 02, 2008, 15:12:08 pm »
Szkoda ze ford wepchał łapy w jaguara stąd mamy troszkę kiepskie materiały i słabe wykończenia,gdyby BMW go przejeło jaguara a rozważało taką opcje to z pewnośćią nie było by tych mankamentów.Ale mimo wielu wad bynajmniej S-TYPE to i tak go kocham ma to wielkie coś czego ford nigdy nie będzie miał :-jag choćby nawet mercedes go przeją .POZDRAWIAM WSZYSTKICH ZWOLENNIKÓW JAGUARA :-V

qbaty

  • Gość
Odp: poszukiwane info Jaguś-Ford
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 02, 2008, 15:18:03 pm »
obyśmy tylko nie zaczęli jeszcze tęsknić za "wysoką jakością" Forda...

SNAJPER 1707

  • Gość
Odp: poszukiwane info Jaguś-Ford
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 02, 2008, 15:37:35 pm »
Z tą jakością forda bynajmniej na europejskim rynku to nie będę komentować.Ale oby TATA MOTO pokazał większą klasę bo jeśli nie to reputacja JAGUARA troszkę na tym ucierpi,oby nie!