Autor Wątek: Naprawa zegarka w x300  (Przeczytany 140632 razy)

Offline patryk_x-type

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 150
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 28, 2016, 19:58:08 pm »
Faktycznie , bo jak powoli przesuwam i nie wskoczy na dany bieg to sie zapala , ale jak juz jes na pozycji np. "N" to gasnie, czy to sie jakos wymienia? ,lub kupuje nowe?
Czy taka zaroweczka podjedzie do podswietlenia zaegarka?
http://allegro.pl/cbpawex-zielona-zarowka-3x7mm-12v-do-s-metra-i5373616669.html
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2016, 20:16:50 pm wysłana przez Choina »

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 28, 2016, 20:56:06 pm »
Chciałem kupić nowe to tylko oryginał za chore pieniądze więc zostaje uzywka. A używki są jakie są, najważniejsze aby świeciło się P, bez tego nie odpalisz auta.

Żarówki podświetlenia zegarka są wymienne czy zespolone z oprawka?

Offline patryk_x-type

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 150
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 28, 2016, 21:20:22 pm »
Zespolone, tzn. przylutowane ktos kombinował z ledowymi

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 29, 2016, 22:24:14 pm »
Mozesz zarowke rozlutowac z padów. Zarowki powinny byc biale, bo maja przeciez niebieskie 'kapturki' :)
Pozatym podlacz na krotko te zarowki dla sprawdzenia, czasem to same pady potrzebuja troche czyszczenia, szczegolnie kiedy zarowki sa 'drucikowe' bez tych blaszanych padów.

Offline patryk_x-type

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 150
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 05, 2017, 12:51:37 pm »
a mi sie zachciało kombinowac i po naprawie chciałem zdjac ta biała  obudowe zeby wlutowac zaroweczki i mi pekła po sklejeniu o ponownym zamontowaniu trzeba mocno dociskac zeby sie wyswietlało ,poza tym tasma na konscu juz jest lekko zmemłana (ta strona co przylega do płytki)tak mysle  czy jak utne ją z pół centymetra to bedzie działać? Moze podlutowac na płytce takie igiełki z cyny?

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 07, 2017, 18:23:05 pm »
Nie bedzie dzialac, musisz wymienic tasme jak juz zostalo wczesniej opisane w tym temacie, ewentualnie oczyscic stara i przykleic na tasmie przewodzacej(tez wczesniej opisane), lub jeszcze inaczej, kombinowac z sondami(tez wczesniej opisane). Dociskanie tasmy obecnej nic ci nie da w dluzszej perspektywie.

Offline patryk_x-type

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 150
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 08, 2017, 10:05:02 am »
Ok. Ale jak nowa tasme przyczepic do wyswietlacza? Nie moge tego za bardzo rozkminic

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 10, 2017, 09:32:52 am »
Lutownica z koncowka T. Na tasmie jest klej ktory aktywuje sie pod wplywem ciepla, bardzo prosta sprawa.

Offline patryk_x-type

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 150
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 21, 2017, 14:42:26 pm »
Hej koledzy czy ktos zamawiał ta tasme z niemiec>?, ile czasu to idzie?

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 25, 2017, 16:38:16 pm »
Niedawno zamowilem te nowe tasmy SACERA i w przyszlym tygodniu mam nadzieje, ze sie pojawia, pojedynczo z dostawa wychodzi to jakos 120zl za tasme. Wzialem kilka wiecej bo wiem, ze pare osób pytalo wczesniej, i jako ze bylo ich troche wiecej to bede mogl oddac za okolo 100PLN za tasme, wysylka z UK do Polski, bez potwierdzenia, z potwierdzeniem okolo 120PLN. Mam tylko kilka wiec jesli ktos jest zainteresowany to prosze pisac. Jak przyjda do mnie to dam tu znac.

Offline patryk_x-type

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 150
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 25, 2017, 21:09:41 pm »
Witam. Ja jestem chetny,wiec mozesz podac numer konta to przeleje a kiedy sie ich spodziewasz?

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 03, 2017, 21:40:42 pm »
Nowe tasmy juz mam w UK, takze jesli ktos chcialby taka tasme zamówic, prosze o kontakt na priv, poki jeszcze sa.
Sprawa wyglada tak, ze moge ja wyslac z UK do Polski albo za 100PLN za sztuke, bez zadnego numeru przesylki, lub kurierem za 122.70PLN. Nie wiem jak obecnie wyglada poczta polska wiec zostawiam wam wybór. Ewentualnie bede w Polsce na Wielkanoc, takze moge wtedy wyslac kurierem z Polski za 100PLN.

Tasme mocuje sie bez problemu lutownica z koncówka T(lub grotem scietym, tak zeby powierzchnia byla plaska i miala z 4mm, ale wtedy przy takim grocie musi byc regulacja temperatury), jesli koncówka T nie ma gumki to ustawic na 200C, z gumka mozna wiecej. Kazdy salon napraw laptopów lub telefonów powinien zrobic to bez problemu za grosze, ewentualnie mozna samemu, naprawde nic trudnego, najzwyklejsza lutownica kosztuje grosze.
Tasma wyglada tak:



Po przelutowaniu zegarek swieci pieknie, jak nówka! :)



Nie wiem tylko czemu na zdjeciach podswietlanie wychodzi niebieskie, kiedy normalnie wyglada bardziej zielono.

Oczywiscie, nowa tasma pomoze tylko kiedy ekran nie jesy wylany(bardzo ciemny) i jest ok. W tle stare przegrzane i uszkodzone tasmy, zarówki w moim bede tez zmienial na LEDy, jak przyjda, to tez pokaze zdjecie, wzialem zestaw zielonych LEDów i mam nadzieje ze bedzie pasowal.

Offline Radge39

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 23, 2017, 06:20:33 am »
A u mnie wszystko jest złe. Wysłał do Anglii dwoje starych godzin, myślę, że będzie zapas. Jedne przetrwały 1year, drugi też chyba nie długo проработают, szkoda czasu i pieniędzy!

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 22, 2017, 13:21:55 pm »
Zwyczajnie nie zmienili ci pewnie tasmy i uzyli starej, dlatego padla w miare szybko.

Tasm zostalo mi jeszcze dwie jakby ktos jeszcze potrzebowal. Przypominam tez, ze caly nowy ekran z tasma i koncowka do lutownicy kosztuje jakies ~280-300PLN z Anglii jak ktos ma zbity lub czarny ekran.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2017, 00:01:11 am wysłana przez MicGin »

Offline GMK

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 01, 2017, 09:36:25 am »
cześć,
to ja te dwie taśmy wezmę jeśli są wolne, czy w zestawie są te groty do lutowania i czy możesz opisać co do czego lutowałeś?
mój mail prv gkawa@poczta.onet.pl