Autor Wątek: Naprawa zegarka w x300  (Przeczytany 140617 razy)

Mariusz.524827

  • Gość
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 13, 2013, 00:07:15 am »
Nie mam w tej chwili pod ręką aparatu którym robiłem zdjęcia przed złożeniem całości do kupy. Jak tylko będę w domu to opublikuje zdjęcia przedstawiające moją przeróbkę.

W skrócie powiem, że folię przewodzącą całkowicie usunąłem a połączenie między płytką drukowaną i wyświetlaczem zastąpiłem sprężynującymi złączami (symbol PTR 1015-D-0.7N-AU-0.65C - google.pl). Niestety cena jednej takiej "sondy" to około 5,50 zł a my potrzebujemy aż 28 sztuk. Elementy te przylutowałem do odpowiednio przyciętej płytki uniwersalnej o rastrze 2 mm (taki jest odstęp między stykami). Następnie do "sond" przylutowałem druciki, które łączą je z płytką zegarka.

Nie wiem czy dość jasno się wyraziłem, ale jak zamieszczę zdjęcia to myślę, że zrozumiecie o czym piszę.

Mariusz.524827

  • Gość
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 15, 2013, 21:14:12 pm »





Offline rafalg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 113
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 26, 2013, 16:14:05 pm »
No i stało się i w moim kocurze. Cyferki "ktoś" zabrał z wyświetlacza  :o
Metoda na podkładkę nie działa trzeba spróbować tej którą tu kolega Mariusz.524827 zapodał.
Czy ktoś jeszcze jej próbował?
Daimler Six 4.0 1995

Mariusz.524827

  • Gość
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 17, 2013, 17:52:53 pm »
Mogę tylko zapewnić, że jasność i kontrast wyświetlacza jest na najwyższym poziomie i nic nie zapowiada, żeby z czasem miało to ulec zmianie.

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 18, 2013, 16:33:15 pm »
Zdecydowanie najlepszy i najtanszy sposob na naprawe zegara w x300 to kupno kawalka tasmy 3M 9703 Z-Axis Conductive Tape. Zwyczajnie odklejamy stara tasma, wycinamy kawalek tasmy 3M by pokryl wszystkie piny na PCB(wczesniej musza byc oczywiscie oczyszczone) i przyklejamy LCD wraz ze stara tasma do takowej dwustronnej tasmy przewodzacej.
Taki zegarek dziala u mnie juz z rok czasu, na starych zarowkach. Tasma kosztuje grosze za np 10 czy 20cm na ebayu a tyle starczy na kilka zegarkow.
Stare zarowki podswietlajace zegar najlepiej wymienic na LEDy ale to jak kto juz woli.

tomek1212

  • Gość
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 28, 2013, 19:09:33 pm »
Ja u siebie zastosowałem stary sprawdzony sposób który stosuje przy naprawie niedziałających pikseli w wyświetlaczach w starszych BMW gdzie wyświetlacze działają na tej samej zasadzie.
Wystarczy igłą ponakłuwać  każdy styk na taśmie na łączeniu z płytką i wyświetlaczem. Czas naprawy 10-15minut, wyświetlacz działa jak nowy, każdy piksel świeci pełną mocą, a przed naprawą mój wyświetlacz był całkiem martwy i nie reagował nawet na naciskanie palcem.

Offline Radge39

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 18, 2015, 09:45:40 am »
Zdecydowanie najlepszy i najtanszy sposob na naprawe zegara w x300 to kupno kawalka tasmy 3M 9703 Z-Axis Conductive Tape. Zwyczajnie odklejamy stara tasma, wycinamy kawalek tasmy 3M by pokryl wszystkie piny na PCB(wczesniej musza byc oczywiscie oczyszczone) i przyklejamy LCD wraz ze stara tasma do takowej dwustronnej tasmy przewodzacej.
Taki zegarek dziala u mnie juz z rok czasu, na starych zarowkach. Tasma kosztuje grosze za np 10 czy 20cm na ebayu a tyle starczy na kilka zegarkow.
Stare zarowki podswietlajace zegar najlepiej wymienic na LEDy ale to jak kto juz woli.
Gdzie kupić taśmę? Nie znalazłem go

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 06, 2015, 08:46:46 am »
Na ebayu angielskim.

Offline Radge39

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 06, 2015, 17:16:37 pm »
Na ebayu angielskim.
Dzięki, do zobaczenia!

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 11, 2015, 13:29:22 pm »
W moim Daimlerze zegarek wyzionął ducha , chcąc go reanimować w sposób podany wyże tj. nakłuwanie igłą , uszkodziłem go jeszcze bardziej (kombinerki się ślizgnęły po igle i rozerwałem taśmę) w taki to oto sposób byłem zmuszony do jakiejś prowizorki , do czasu aż zakupię gdzieś cały nowy (używany) panel z zegarkiem.
Kupiłem na All.... ''Zegarek Brelok'' i wstawiłem go w miejsce starego, wyszło to tak sobie, jak to się mówi ''jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma'' ;D.

tak wygląda z podświetleniem



tak bez podświetlenia



tak z widoku kierowcy  ;D



ale są też złe katy widzenia (niestety) >:(




a do tego wszystkiego wykorzystałem to oto ustrojstwo




Jak widać koszt jest znikomy :-clap :-clap :-clap.

PS.
Jak by ktoś miał na zbyciu taki panel to jestem zainteresowany
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2015, 13:35:17 pm wysłana przez zapek »

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 03, 2015, 15:15:32 pm »
Tasme mozna nowa kupic i wymienic np z USA. Ewentualnie jak sam nie masz odpowiedniej lutownicy z T koncowka to  mozna wziac tasme i pcb i zaniesc gdzies do naprawy komputerow czy laptopow i zrobia na miejscu i tanio.

mario-mariano

  • Gość
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 05, 2015, 19:08:48 pm »
mam ten sam problem....cyfry zanikają i zegar nie podswietla sie w momencie zapalenia swiateł, a zapala się jak gaszę je...dziwne ale tak jest.....czy jest ktos na tym wątku z mazowsza, bo nie ukrywam ze to troche denerwujące i z checia bym to naprawił przy pomocy kogos kumatego....pozdrawiam

Offline NorbertN

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Jaguar X300 Sovereign 4.0
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 31, 2015, 16:16:56 pm »
Probowalem naprawic swoj zegarek i jak dociskam tasma to nic to nie daje. Pomaga przytrzymanie palcem... Nie wiem jak to naprawic zeby dociskalo dobrze... Do tego przestalo dzialac mi podswietlanie calego panelu zegarka. Co zrobilem nie tak? Moze popalily sie zarowki chociaz dziwne ze nagle spalily sie wszystkie te niebieskie. Swieci tylko ta od awaryjnych swiatel.

Jak nazywaja sie te zaroweczki z niebieska nakladka?
========================
Był Jaguar X-Type 3.0 High 2002 => Był Jaguar X300 Sovereign 4.0 1996 => Może XK? :)

tomek1212

  • Gość
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 01, 2015, 03:00:46 am »
Tak kombinujecie wszyscy z tym zegarkiem, a bardzo prosty patent który ja zastosowałem i opisałem pare postów wyżej działa bez zarzutów już ponad rok, a sama naprawa trwała może 10minut.

Stare żarówki lubią się "popalić" na skutek gwałtownych ruchów, np przy demontażu panelu, dlatego zawsze warto wymienić wszystkie gdy dany element mamy już wyjęty. 

Offline NorbertN

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Jaguar X300 Sovereign 4.0
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 06, 2015, 13:39:18 pm »
wymienilem na ledy. owinąłem leda czarna tasma izolacyjna a na góre zastosowalem "filtr" - zielona + "morska" tasma - uzysklaem kolor zblizony do oryginalu :) - sprobuje jeszcze Twoja metodę z nakłuwaniem
========================
Był Jaguar X-Type 3.0 High 2002 => Był Jaguar X300 Sovereign 4.0 1996 => Może XK? :)