Autor Wątek: Ksenony w X-type  (Przeczytany 9211 razy)

Offline Kocour

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
Ksenony w X-type
« dnia: Sierpień 14, 2009, 11:54:41 am »
Szanowni, Jag jest pierwszym autem z ksenonami jakim jeżdżę.
Czy w ksenonach nie ma wymiany żarówek/żarników? W instrukcji obsługi pozyskanej w sieci piszą, ze jak padnie oświetlenie ksenonowe, to trzeba jechać do serwisu.
A może dobrze jest kupić żarówki/żerniki wcześniej i mieć je ze sobą, w końcu w serwisie mogą ich nie mieć i kłopot.
Przeczytałem wątek o normalnych żarówkach i nie wyjaśnia on co z ksenonami. Dodam, że mam spryskiwacze.
A jak jest z ustawianiem ksenonów, można to zrobić samemu czy tylko serwis  ??????
 :-thank z góry

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: Ksenony w X-type
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2009, 12:23:55 pm »
Żarniki możesz sobie dokupić, ale jak będzie ci on padać to raczej nie zgaśnie od razu. Najpierw zacznie świecić lekko inną barwą.

Możesz je wymienić sam ale to trochę roboty.

Nie jest to taka tania sprawa by się w nie zaopatrywać na zapas. Nie martw się ksenonami.

Ksenony niby same dostosowują poziom świecenia ale można go skorygować pokrętłem w samej lampie.

pozdrawiam

rafi77

  • Gość
Odp: Ksenony w X-type
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2009, 12:41:26 pm »
Witam!
Wymiana żarówki ksenonowej prawie niczym nie różni się od wymiany tradycyjnej żarówki-prawie! Kłopot może sprawić jedynie zdjęcie wtyczki. Niestety doradzam wymianę obu żarówek, ponieważ przeważnie różnią się jasnością i odcieniem mimo tych samych parametrów.
Co do ustawienia wysokości- masz dwie śruby regulacyjne w tylnej części reflektora. Różnica jest jedynie w korektorze wysokości, który w zwykłych lampach regulujesz manualnie w zależności od obciążenia, a w ksenonach korekcja jest automatyczna! Przy lewym przednim wahaczu masz urządzenie, które odpowiada za wysokość ksenonów!

Offline Kocour

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
Odp: Ksenony w X-type
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2009, 13:26:09 pm »
Dzięki wielkie, będę musiał zajrzeć pod klapę, staram się nie robić tego zbyt często, bo mój Kot jest wstydliwy. ;D
Jeszcze zapytam o te żarówki do ksenonów, jakiś typ polecasz, jest sens czy nie ma sensu kupować?
Jak tak to jakie? Drogie to?

Zaczynam też poszukiwania używanej alufelgi Belize 17", zeby mieć na wypadek, gdybym załatwił jedną z 4ech posiadanych jak wpadnę w jakąś masakryczną dziurę. Na allegro jest tylko komplet za 3tys. zł, stan dosyć opłakany.
 :-thank

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Ksenony w X-type
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2009, 13:45:44 pm »
Czy w ksenonach nie ma wymiany żarówek/żarników? W instrukcji obsługi pozyskanej w sieci piszą, ze jak padnie oświetlenie ksenonowe, to trzeba jechać do serwisu.
Żaden serwis nie zaleca zabawy z xenonem, tylko proszą o kontakt z serwisem. Raz że troche ciężej wymienić żarnik, a czasami nawet wiąże się to ze zdemontowaniem zderzaka.
Żarniki zastosowane w X-Type to D2S (S jak soczewka). Kupuj tylko Philipsa lub Osram i zawsze parami.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

marsjaningn

  • Gość
Odp: Ksenony w X-type
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2014, 11:41:53 am »
witam
Mam Jaga X type z 2007r Executive 2.2D
Światła mam chyba soczewki ze zwykłymi żarówkami H1, czy te lampy są przystosowane pod xenon ?? czy musze jakieś Przeróbki robić czy kupować ten zestaw HID ??

Opiszcie jak to wygląda

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Ksenony w X-type
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 13, 2014, 08:59:05 am »
Pozwolę sobie odkopać temat. Jak rozróżnić lampę pod Xenon od zwykłej soczewki na H1? Muszę dokupić jedną i nie chcę się naciąć. Jakie mają być oznaczenia? Ma ktoś foto, na którym będzie się dało (o ile da się) zauważyć różnicę w wyglądzie lampy?
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Ksenony w X-type
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 20, 2014, 15:45:09 pm »
X ma ten "problem" że oba oznaczenia są nabite na lampie ma i hc i dc. A najprościej to wyjąć odsłonić osadzenie źródła światła i będzie wiadomo, ewentualnie może widać przetwornicę to na pewno xenon.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]