Autor Wątek: Kłopot z zamykaniem Kota  (Przeczytany 4820 razy)

barton87

  • Gość
Kłopot z zamykaniem Kota
« dnia: Lipiec 26, 2009, 00:19:31 am »
Witam
Sprawa dotyczy S-Type 3.0 2000r. Pojawił mi się kolejny kłopot z którym się zwracam do Was. Tłumaczę o co chodzi. Od jakiegoś czasu wogóle nie działa mi zamykanie tylnich prawych drzwi, lecz od kilku dni problem sie pogłębił gdyż nie ważne czy zamykam samochód z pilota czy też z kluczyka ten się po chwili samoczynnnie otwiera. Dziś doszedłem że zamykając drzwi od środka ze strony przedniego pasażera zamykają się wyszstkie drzwi na stałe (za wyjatkiem tych prawych tylnich) i w momencie kiedy od srodka otwieram drzwi kierowcy wszystkie sie otwierają po czym za 2 sekundy sie ponownie zamykają i tylko w ten sposób moge zamykac teraz auto i oczywiście po ponownym wciśnieciu klawisza zamykania na pilocie uruchamia się czówanie alarmu.
Czy Ktoś spotkal się już z podobnym bądź identycznym problemem?? Jesli tak poproszę o pomoc w zlokalizowaniu usterki (dodam jeszcz iż w tylnych prawych drzwiach nie można ruszyć klawisza zatrzaskiwania drzwi)
Pozdrawiam
Bartek

Dorsześ

  • Gość
Odp: Kłopot z zamykaniem Kota
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2009, 20:07:44 pm »
Kurde moj tez dzisiaj szalal, zamykal sie poczym sie otwieral....
a czy masz tez tak, ze jak przekrecisz kluczem w prawo to otwieraja Ci sie okna i szyber dach(jak masz) ?

barton87

  • Gość
Odp: Kłopot z zamykaniem Kota
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2009, 11:21:58 am »
w moim również opuszczją się szyby (niestety szyberdachu nie posiadam :/ ) analogicznie mozna to zrobic pilotem przytrzymując przycisk otwierania :) . Co do tego szaleństwa z otwieraniem i zamykaniem samoczynnym to przez ostatnie 5 dni wróciło do normy wszystko było po staremu i wwczoraj wieczorkiem problem samoistnie powrócił. Z tego co wnioskuje "Dobry Bóg zrobił co mógł, a teraz trzeba wezwać fachowców"
Pozdrawiam

Dorsześ

  • Gość
Odp: Kłopot z zamykaniem Kota
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2009, 11:45:00 am »
U mnie w ogóle pilot jest walniety, nie da rady kota ani otworzyc ani zamknac tylko alarm wylaczyc i musze zdobyc nowego pilota.
Zastanawia mnie tylko po co cala ta szopka z opuszczaniem szyb i szyberdachu.

Pozdrawiam

qbaty

  • Gość
Odp: Kłopot z zamykaniem Kota
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2009, 12:05:13 pm »
Zastanawia mnie tylko po co cala ta szopka z opuszczaniem szyb i szyberdachu.
Bardzo przydatna rzecz latem - samochód stoi dłuższy czas w słońcu, w środku temperatura dochodzi do ~70st. Ty zbliżając się do samochodu otwierasz go z pilota, po czym otwierasz wszystkie szyby (i szyberdach, jeśli masz) jednym kliknięciem pilota, bez wsiadania do gorącego auta - po chwili przeciągu zamiast tych 70st masz tylko 30-40 ;)

Dorsześ

  • Gość
Odp: Kłopot z zamykaniem Kota
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2009, 13:08:10 pm »
No tak....jakież  to proste  :-wstyd

Jednakże żyjąc w szkockim klimacie takie rozwiązanie nie przyszło by mi w życiu do głowy :)

Offline Kijuuu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Kocham to forum
Odp: Kłopot z zamykaniem Kota
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 01, 2019, 17:50:55 pm »
Barton mam identyczny problem z zamykaniem myślałem że winowajcą jest zamek w tylnych prawych drzwiach wymieniłem go i teraz mogę go ręcznie blokować i otwierać ale centrakla dalej nie działa. Rozwiązałes może problem?

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Kłopot z zamykaniem Kota
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 01, 2019, 19:34:55 pm »
To wina tych klameczek małych do blokowania dwrzi które są nad klamką. Wystarczy je rozruszać, poruszyć każdą (chyba że wiesz która) i już, auto się nie otworzy samo. U mnie tak było przynajmniej.
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Kijuuu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Kocham to forum
Odp: Kłopot z zamykaniem Kota
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 02, 2019, 08:17:13 am »
Szwagier, dzięki za odpowiedź.
Kurcze wymieniłem zamek razem z klamką. W poprzednim owszem nie działa ani klamka ani ta mała do zamykania, po wymianie mogę to robić manualnie ale nie z centralki. Co ciekawe sprawdzałem miernikiem kostkę w prawych tylnich drzwiach pasażera i prąd dochodzi tylko wtedy jak zamykam i otwieram z klameczki z drzwi pasażera przód ( przy zamykaniu napięcie wskakuje na około 13v przez 2 sekundy a przy otwieraniu na około 3v), a zamek itak się nie przełącza nawet go nie słychać. Jak sprawdzam te same drzwi tylko wciskam klameczke od strony kierowcy prąd w ogóle się nie pokazuje.

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Kłopot z zamykaniem Kota
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 02, 2019, 14:45:25 pm »
No to na logikę kupiłeś nie sprawny zamek. W sumie nie wiem jak to jest tam rozwiązane w tym zamku. Możliwe że od klameczki masz inne piny w zamku a od centralnego też inne. I wychodzi że zamek kierowcy też leży skoro brak reakcji. A spróbuj z pilota i sprawdź czy jest wszędzie prąd bo jeszcze chyba opcja jest że moduł centralnego leży.
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Kijuuu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Kocham to forum
Odp: Kłopot z zamykaniem Kota
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 07, 2019, 17:17:33 pm »
Zamek przełożyłem sprawny z sprawnego auta sam sprawdzałem
 Gdzie jest moduł? Podejdzie od anglika?
I będę musiał kodować klucze?
Dzięki 😁

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Kłopot z zamykaniem Kota
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 09, 2019, 17:59:28 pm »
Moduł musisz poszukać w instrukcji bo nawet nie wiem i reszty też nie przerabiałem. Może ktoś inny podpowie
:)

s-type 4.0 2000r

Offline jaguar89

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Kłopot z zamykaniem Kota
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 11, 2019, 09:08:54 am »
Zamek przełożyłem sprawny z sprawnego auta sam sprawdzałem
 Gdzie jest moduł? Podejdzie od anglika?
I będę musiał kodować klucze?
Dzięki 😁
Moduł z anglika na logike będzie inny, bo drzwi z panelem sterowania masz z innej strony. Ja bym raczej szukał modułu z eu. Ja mam też identyczny problem. Witam w klubie. Wymieniłem drzwi prawe tylne i chyba tu jest pies pogrzebany... Coś musi być innego w Angliku niż w europie że te zamki głupieją.

Offline Kijuuu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Kocham to forum
Odp: Kłopot z zamykaniem Kota
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 11, 2019, 13:22:45 pm »
Kurcze zamki wyglądają identycznie. Tu może być faktycznie wina w module tylko gdzie ten moduł znaleźć?

Offline Kijuuu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Kocham to forum
Odp: Kłopot z zamykaniem Kota
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 20, 2019, 19:38:50 pm »
 Zamieniłem moduł z Anglika (to są te same moduły) i zmieniło się tylko to że mogę bagażnik z pilota otworzyć a Kot przy zamykaniu nie trąbi. Ale problem z zamykaniem i otwieraniem drzwi dalej ten sam. Pozostało mi sprawdzić zamek w przednich drzwiach pasażera... Seria drogą może ktoś wie jak zaprogramować mój stary moduł lub pilot żeby dało się nim otwierać bagażnik?