Autor Wątek: Kłopot z zamykaniem Kota  (Przeczytany 4821 razy)

Offline pospolity

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: Kłopot z zamykaniem Kota
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 28, 2019, 20:25:26 pm »
Generalna zasada w centralnych zamkach jest taka, ze jeżeli modul widzi, ze którykolwiek zamek jest "otwarty" to wtedy zamyka i otwiera pozostale. Nasowaja się nastepujace możliwości:
- ktorys z silownikow nie działa,
- w siłowniku lub na zamku jest micro styk informujący o stanie zamkniecia/otwarcia zamka i nie działa

- uszkodzona centralka lub ktorys z przewodow.

Zobacz w ktorych drzwiach nie dziala zamykanie i na nich sie skoncentruj.

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Kłopot z zamykaniem Kota
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 28, 2019, 20:59:12 pm »
Modół komfortu masz w drzwiach pod tapicerka.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline Kijuuu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Kocham to forum
Odp: Kłopot z zamykaniem Kota
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 03, 2019, 19:35:12 pm »
Hmm jeśli mikro styk jest zepsuty to pokazywało by na wyświetlaczu że drzwi są otwarte? Czy chodzi o jeszcze inny

Offline Kijuuu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Kocham to forum
Odp: Kłopot z zamykaniem Kota
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 05, 2019, 22:27:10 pm »
Jak zaprogramować klucze do modułu centralki?

Offline pospolity

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: Kłopot z zamykaniem Kota
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 06, 2019, 05:40:18 am »
Hmm jeśli mikro styk jest zepsuty to pokazywało by na wyświetlaczu że drzwi są otwarte? Czy chodzi o jeszcze inny


Otwarte drzwi pokaże przełącznik zapalający światło (ten na słupku), ja pisałem u tym w samym zamku. Jeszcze nie rozbierałem zamków w kocie jednak kilka centralnych zakładałem/rozbierałem. Szukaj w okolicach cięgła od zamykania zamka od srodka lub na pierścieniu znajdującym się na wkładce o ile w kocie one występuja. Jutro planuje rozbierać drzwi (padł podnośnik szyby) to postaram się go zlokalizować.

Offline Kijuuu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Kocham to forum
Odp: Kłopot z zamykaniem Kota
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 20, 2019, 09:28:40 am »
I jak tam pospolity udało ci się go zlokalizować? Wydawało mi sie że czujnik jest w zamku a nie na słupku bo jak ustawię zamek w pozycji zamknietej przy otwartych drzwiach to światła i komunikaty gasną 🙂

Offline pospolity

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: Kłopot z zamykaniem Kota
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 24, 2019, 21:44:51 pm »
Wyłącznik jest dokładnie w zamku. Z tego co zaobserwowałem u siebie to centralny "nie łapie" mi tylnych drzwi. Całość zamyka się dopiero jak ręcznie zamknę tył (nad klamką ten "przełącznik"). Na razie nie rozbieram samych zamków z braku czasu i "życzliwego" sąsiada. Czekam na zestawy naprawcze podnośników szyb bo padły plastiki. Z moich obserwacji wychodzi, że właśnie ręczny przełącznik blokady odpowiada u mnie za "niezamykanie" centralnego. Proponuje zlokalizowanie który to tak psoci. Po zwalczeniu szyb planuje zajrzeć do centerala.

Offline Coma

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
Odp: Kłopot z zamykaniem Kota
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 27, 2019, 17:30:07 pm »
Mam problem z zamykaniem kota, pisałem o tym w dziale XK8 ale tam głucha ciiiiisza... Zamykanie nie działa z pilotów (baterie wymienione), oba piloty sygnalizują pracę diodą a Jag dalej pozostaje otwarty więc muszę używać kluczyka do drzwi aby zamknąć. Otwieranie pilotami działa normalnie... Akumulator był testowany i jest ok. Kiedyś jednak doładowałem aku i zamykanie zaczęło działać ale to może był przypadek bo czasem bez doładowania też zadziała...

Offline Kijuuu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Kocham to forum
Odp: Kłopot z zamykaniem Kota
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 09, 2019, 19:01:21 pm »
Pospolity napisz jak tylko się czegoś dowiesz ;)

Offline pospolity

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: Kłopot z zamykaniem Kota
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 01, 2019, 11:47:17 am »
Rozbiłem się o próbę wymontowania zamka z drzwi. Musze poszukać jakiegoś opisu żeby nic nie połamać. Po zdjęciu boczka okazało się dodatkowo, że jakiś domorosły mechanik naprawił tylny podnośnik szyby "na drut". Wrócę do tematu jak zabiorę się za podnośnik żeby nie rozbierać dodatkowo boczka.