Autor Wątek: Czy warto zamontowac statuetke Jaguara na masce X-type ?  (Przeczytany 38891 razy)

optre

  • Gość
Odp: Czy warto zamontowac statuetke Jaguara na masce X-type ?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 21, 2009, 23:15:08 pm »
figurke mozna zawsze odkręcić albo jechać na inną stacje diagnostyczną  :-gwizd

tomz

  • Gość
Odp: Czy warto zamontowac statuetke Jaguara na masce X-type ?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 21, 2009, 23:18:50 pm »
prawo jest dosyć niekonsekwentne w tej materii
podobnie jest z orurowaniem aut terenowych - jeśli wyjedzie od dilera z rurami to ok, a jak sam sobie zamontujesz to już nie ok  :P

natomiast nigdy nie słyszałem, żeby ktokolwiek przy rejestracji pojazdu zwracał na to uwagę  ;)
w końcu nie ma tego w dokumentach, a Ty nie musisz nikomu samochodu pokazywać  ;D

co innego tak jak pisze optre przy okresowym przeglądzie  ;)

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: Czy warto zamontowac statuetke Jaguara na masce X-type ?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 21, 2009, 23:28:07 pm »
Jak kot na masce to lepiej Arden obrotowy. Tym na stałe jak kogoś kropniesz na pasach to jeszcze go rozprujesz i zabijesz.
Paka pewna.
Znajomy kupił używany za 500 czy 600 stów obrotowy. Tylko ten problem, że ktoś ci go może w 2 sekundy buchnąć. A figurka ładna... i droga

artleks

  • Gość
Odp: Czy warto zamontowac statuetke Jaguara na masce X-type ?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 21, 2009, 23:40:52 pm »
jest jeszcze jeden aspekt kota na masce....
wyobraźmy sobie, że trafiamy centralnie pieszego ze "średnią" prędkością....
bez kota na masce - wstaje i idzie dalej
z kotem - już nie wstaje  :-X

to prawda. Jest to ponoć zasadniczy powód dlaczego Jaguar od kilku lat nie montuje statuetek. Więcej, słyszałem że w UE jest zakaz o ile statuetka automatycznie nie odpada w chwili uderzenia w pieszego. W serwisie Jaguara twierdzą nawet że przy rejestracji mogą być kłopoty z figurką montowaną na stałe.
ja zamontowalem po rejestracji - do I przegladu jeszcze rok czasu  ;D

timo

  • Gość
Odp: Czy warto zamontowac statuetke Jaguara na masce X-type ?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 22, 2009, 22:59:12 pm »
W salonie Jaguara  w Warszawie oferują za 2500zł ale za to demontowanego (można zdjąć w każdej chwili).
Czy ktoś może podpowiedzieć gdzie jeszcze szukać ?
A może ściągnąć z Ardena z Niemiec ?
:-W DOKŁADNIE takiego jak montują w serwisach (z certyfikatem CE) mogę Ci załatwić za około 600-650 zł - sam mam go na swoim S-Type ( http://img13.imageshack.us/i/dsc00837z.jpg/ ) i wóczas jaguar wygląda jak JAGUAR  :-za.
Jak będziesz poważnie zainteresowany, daj znać na priv. Ja go ściągam pod marketami - pod domem kot pręży się dumnie na masce ...  :-super

timo

  • Gość
Odp: Czy warto zamontowac statuetke Jaguara na masce X-type ?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 22, 2009, 23:08:27 pm »
jest jeszcze jeden aspekt kota na masce....
wyobraźmy sobie, że trafiamy centralnie pieszego ze "średnią" prędkością....
bez kota na masce - wstaje i idzie dalej
z kotem - już nie wstaje  :-X
prawo  mówi, że emblemat wystający poza obrys karoserii samochodu, ma odpaść pod naciskiem siły 10 dN - i ten wyjmowany spełnia ten warunek, na co jest gleit TUV-u. Poza tym jest to oryginalny kocur i różnica w porównaniu do jakości (nazwijmy to) rzemieślniczych, jest kolosalna  :-K - miałem w ręku oryginał i pdróbkę - wiem o czym piszę. :-V

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Czy warto zamontowac statuetke Jaguara na masce X-type ?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 23, 2009, 01:54:49 am »
timo co ty za bajki opowiadasz z tym odpadnięciem.

Wycinek tekstu
„6. SPECYFIKACJE SZCZEGÓŁOWE
6.1. Elementy ozdobne
6.1.1. Dodatkowe elementy ozdobne, wystające ponad 10 mm w stosunku do swojego umocowania, powinny się składać, zdejmować lub odchylać pod wpływem siły 10 daN, oddziałującej w dowolnym kierunku na ich najbardziej wystający punkt, w płaszczyźnie w przybliżeniu równoległej do powierzchni, na której zostały zamontowane. Niniejsze postanowienia nie mają zastosowania w odniesieniu do elementów ozdobnych umieszczonych na osłonie chłodnicy, w odniesieniu do których stosuje się wymogi ogólne określone w pkt. 5. W celu przyłożenia siły o wartości 10 daN używany jest płasko zakończony bijak o średnicy nieprzekraczającej 50 mm. Jeżeli nie jest to możliwe stosuje się metodę równoważną. Po złożeniu, zdjęciu lub też odchyleniu elementów ozdobnych, pozostałe elementy wystające nie mogą wystawać więcej niż 10 mm. Takie elementy wystające w każdym razie odpowiadają postanowieniom pkt. 5.2. Jeżeli element dekoracyjny jest umieszczony na podstawie, to podstawa ta traktowana jest jako przynależna do elementu dekoracyjnego, a nie do powierzchni podparcia.”

timo a tak wogóle to ten twój kocurek obkręca się, czy tylko wyjmuje?
Nie wygląda mi na wersje Ardenowską, lecz na Marc Neuß z Krefeld. Czy może jeszcze jakiś inny?
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

EMIL

  • Gość
Odp: Czy warto zamontowac statuetke Jaguara na masce X-type ?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 23, 2009, 03:31:53 am »
A ja szukam kota takiego na stale .Duzego  mocowanego na dwie sruby.A swoja droga to po co poruszac temat kota na forum .I uswiadamiac to ze niewolno lepiej zachowac to dla siebie niz chowac go do kieszeni przy kontroli policyjnej.Kwestia jest taka kto bedzie chcial to zalozy.Kto bedzie mial obawy to niezalozy.Moim zdaniem poruszanie tego tematu na forum publicznym jest poprostu bez sensu i uswiadamianie tego ze nie wolno.Tym bardziej ze kot to historia Jaguara i znak rozpoznawczy bez niego gdzies ginie caly urok tego auta.Wiem ze zaraz pojawia sie niemile komentarze ale :-super juz sie do tego przyzwyczailem.

timo

  • Gość
Odp: Czy warto zamontowac statuetke Jaguara na masce X-type ?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 23, 2009, 08:50:56 am »
oooj Choina czepiasz się  :-zly - "odpaść" czy "zdjąć" pod naciskiem siły 10 daN, faktycznie ogroooomna różnica. Trudno powiedzieć, że w momencie gdy pieszy "ładuje się" podczas wypadku swoim ciałem na kocura to go zdejmuje  :-hehe. - uderza w niego, a ten zamiast mu się wbić w ciało ma poprostu odpaść. - ja w tem sposób rozumiem ten przepis.
A co do mojego kota, to jest na kulkach, i się zarówno zdejmuje jak i obraca  :-super. Tak jak pisałem, jest to dokładnie taki Kocur jaki jest montowany w serwisach (a na pewno w serwisie w Katowicach i w Warszawie, bo np. w Długołęce nie chcieli w ogóle gadać na temat montażu statuetki  :-K - nie wiem jak jest w innych)

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Czy warto zamontowac statuetke Jaguara na masce X-type ?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 23, 2009, 12:13:22 pm »
Mnie tutaj nie chodzi o to czy ma odpaść czy zdjąć. Chodzi o to, że leaper nie musi odpaść, może się też składać, zdejmować lub odchylać. W Mercedesach gwiazda nie odpada, tylko odchyla się.

W serwisie montują każdego leapera jakiego im zaniesiesz. Koszt około stówki.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Huckleberry

  • Gość
Odp: Czy warto zamontowac statuetke Jaguara na masce X-type ?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 23, 2009, 20:06:26 pm »
Ja tam mam tylko standardową płaską "mordkę" znaczek i jest super. Widziałem parę X-ów z odstającym kotem na masce ale nie wygląda to zbyt estetycznie według mnie. Trochę przedobrzone. Oczywiście ów gadżet na masce nowego XJ to inna sprawa.

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Czy warto zamontowac statuetke Jaguara na masce X-type ?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 24, 2009, 07:56:14 am »
w zaleznosci od prawa  w USA nie bylo prawa  aby nie montować na masce  ozdób itp . kazdy jaguar po 1994 roku(i przed 1969 auta czterodrzwiowe) mial zamontowanego kota na masce . XJ40 jak ser!,2,3,oryginalnie nie mial kota ale prawie wszyscy wlasciciele chcieli i montowali male koty (oryginalnie wzięte z Jaguara 420)
 Maskotka Jaguar byla montowana od prawie istnienia fabryki Jaguar miala różne kształty ale zawsze zdobiła maskę(dla mnie Jaguar powinien miec na masce symbol firmy w kształcie skaczącego Jaguara

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Czy warto zamontowac statuetke Jaguara na masce X-type ?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 24, 2009, 23:03:50 pm »
a teraz powiem wam tak.
W PL w pewnym salonie ( nie powiem którym ) montują nowe koty do X-type i nikt nie robi sobie z tego NIC! Jak klient chce, klient ma... Nowy z salonu!

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Czy warto zamontowac statuetke Jaguara na masce X-type ?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 25, 2009, 00:15:25 am »
a teraz powiem wam tak.

w kazdym salonie w calej zachodniej europie (powiem w ktorych) montuja nowe koty do kazdego jaguara
i nikt nie robi sobie z tego NIC bo figurki odpowiadaja przepisom i nie sa z allegro za 150 zlotych.

mozna zamontowac kotke na masce. ardena, s-designa, macciavielli. montowanie sztywnego kota
made in china nie tylko powoduje iz samochod straci wlasnosc dowodu, w razie wypadku moze to
po prostu byc grozny dla pieszego albo rowerzysta ktory sie wyslizga przez maske.

poniewaz piszemy tutaj na publicznym forum, stanowisko admina nie moze byc inne. a dyskusja o tym
co jest legalny i co nie napewno nie szkodzi.

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Czy warto zamontowac statuetke Jaguara na masce X-type ?
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 25, 2009, 00:33:43 am »
zmienic przepisy . swego czasu dawno dawno temu sprowadzano do Polski slupki na których były montowane 3 swiatlo hamulców w tylnym oknie . milicja  bo wtedy policji nie bylo lapala jednego za drugim . swiatla te były po to montowane aby bylo widać ze auta hamują przed nimi(widać przez parę aut.fabryki to adoptowały i po 1986 prawie kazda firma samochodowa to wkladala. mysle ze aktualnie policja za to nie daje mandatów . czyli przepisy sie zmieniły.