Autor Wątek: Wymiana radia 2din  (Przeczytany 683 razy)

Offline kamilbarcinski

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • S-Type 1999r 3.0 V6 BP/LPG
Wymiana radia 2din
« dnia: Maj 16, 2021, 01:01:33 am »
No więc chciał bym wymienić radyjko w moim jaguarku s-type 1999r na takie 2din z navigacją. przejściówki już patrzyłem na alle... i teraz mam problem bo mam wersje z tym nagłośnieniem premium ze wzmacniaczem (Alpine czy jakoś tak) podobno nie będzie dźwięk leciał przez wzmacniacz samochodowy tylko przez wzmacniacz z nowego radia (takie tanie chińskie). nie mam pojęcia jak to podłączyć aby nie stracić na jakości i głośności dźwięku. szukałem na forum ale znalazłem tylko schematy i przejściówki do podłączenia radia bez tego dodatkowego systemy dźwięku. nie wiem jak się za to zabrać bo chcę jak najszybciej wywalić tego kaseciaka. w sumie to nie zależy mi nawet na sterowaniu z kierownicy tylko aby basik dobry nadal został  ;D

Offline raddim

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana radia 2din
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2021, 11:06:21 am »
Siema
Ja właśnie takie coś podłączałem u siebie ostatnio, dwa dni się bawiłem ale udało się zespolić wzmacniacze z radiem, problem jest oczywiście ze sterowaniem z kierownicy i bez modułu nie będzie działać, druga sprawa to niestety jest kłopot z tylnymi głośnikami bo one są basowe i nie da się tego podłączyć do osobnego sterowania a z normalnymi nie za bardzo żeby grały bo zagłuszą basem cały dźwięk ja je wpiąłem do przednich głośników wysokotonowych i je już z poziomu radia wyciszyłem do połowy mocy i dzięki temu gra to sensownie.
Jeśli chcesz to podpiąć bez sterowania z kierownicy daj email to podeślę schemat i wytłumaczę co i jak, ale ja będę przerabiać u siebie bo jednak wolał bym mieć to sterowanie i dokupię moduł do sterowania :
https://centrumaudio.pl/adaptery-do-sterowania-z-kierownicy/2166-interfejs-adapter-do-sterowania-z-kierownicy-jaguar-s-type-do-2002-ctsjg0032.html?search_query=interfejs+Jaguar&results=3

PS : w podłączeniu tego radia z chin jest jeszcze jeden problem, otóż nie gra po wyłączeniu stacyjki jak to oryginalne, wzmacniacze też nie będą grać bez stacyjki, a jeśli podłączyć do stałego napięcia to może rozładowywać aku, ja zostawiłem radio na stałym plusie a wzmacniacze po stacyjce, tak że radio gra bez premium po wyjęciu kluczyka.
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2021, 11:10:34 am wysłana przez raddim »