Autor Wątek: X308 XJR 1998 Problemy ze światłami  (Przeczytany 1422 razy)

Offline ostry

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
X308 XJR 1998 Problemy ze światłami
« dnia: Listopad 21, 2020, 19:06:53 pm »
Witam
Jestem tu po raz pierwszy, ale z Jagami mam do czynienia od lat. Pierwszego miałem w 1986. Historia z obecnym była taka, że sprzedałem go z 6 lat temu, bo Pan na widok mojego auta postanowił zapłacić podwójna cenę. Po latach postanowiłem go odkupić i mam go znowu.
Problem w tym, że Pan postanowił zmienić coś w elektryce i w pozycji off po zapaleniu silnika zapalają się światła mijania.
Problem w tym, że nie działają światła w innych pozycjach (aut itp), do tego długie działają tylko kiedy pociągnę wajchę do siebie. Dolne przeciwmgłowe nie dają się odpalić tak jak i tylne. Po prostu dramat. Jakie Państwo mają sugestie. Z góry dziękuję, Ostry
P.S. Poprzedni Właściciel twierdzi, że po tych zmianach wszystkie inne opcje działały.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2020, 19:12:23 pm wysłana przez ostry »

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: X308 XJR 1998 Problemy ze światłami
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2020, 08:59:42 am »
Domyślam się, że po włączeniu świateł przełącznikiem, wszystkie wyżej wymienione działają?
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: X308 XJR 1998 Problemy ze światłami
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2020, 12:04:55 pm »
W X308 tzw. Program na kraje skandynawskie, który masz włączony dostępny jest z poziomu opcji dealerskich w IDS. Bez podłączenia do komputera nie uda Ci się zmienić tego ustawienia. Ewentyalnie można wymienić moduł,ale to loteria.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline ostry

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: X308 XJR 1998 Problemy ze światłami
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2020, 18:27:15 pm »
Domyślam się, że po włączeniu świateł przełącznikiem, wszystkie wyżej wymienione działają?


Witam, po pierwsze bardzo dziękuję za zainteresowanie się moim problemem. Po przełączeniu na funkcję auto czy normalne światła zapala się jedynie podświetlenie deski rozdzielczej. Na zewnątrz nie świecą się światła mijania ani drogowe, nie mogę też włączyć halogenów.

W X308 tzw. Program na kraje skandynawskie, który masz włączony dostępny jest z poziomu opcji dealerskich w IDS. Bez podłączenia do komputera nie uda Ci się zmienić tego ustawienia. Ewentyalnie można wymienić moduł,ale to loteria.

Witam, bardzo dziękuję za sugestię, natomiast chyba jest nadal coś nie tak, bo Skandynawowie nocą te chcieliby mieć podświetloną deskę rozdzielczą i jednocześnie włączone światła  :) u mnie i owszem podświetla się deska rozdzielcza i palą się tylko tylne światła pozycyjne, natomiast z przodu nic.

Pozdrawiam, Ostry
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2020, 21:57:16 pm wysłana przez MicGin »

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: X308 XJR 1998 Problemy ze światłami
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2020, 09:50:42 am »
Chyba nie obejdzie się bez zobaczenia do włącznika świateł, co tam jest pozmieniane.
A nie masz możliwości dowiedzieć się od sprzedającego co dokładnie pozmieniał w instalacji?
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<