Autor Wątek: Co to za wtyczka  (Przeczytany 2573 razy)

Offline raf406

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Co to za wtyczka
« dnia: Listopad 16, 2020, 14:38:43 pm »
do czego są te wtyczki ?
xf 2011
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2020, 17:02:32 pm wysłana przez MicGin »

Offline matlow

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: Co to za wtyczka
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2020, 16:29:46 pm »
Kabel serwisowy, używany podczas pierwszego transportu do punktu sprzedaży.
XF 2009 3.0D S 275 KM

Offline raf406

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Co to za wtyczka
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2020, 20:57:32 pm »
Dzieki za info .myslałem że to wtyczka do subwoofera ,usytuowanie i sama wtyczka idealnie pasuje do subwoofera .
A masz może opis przyłączy kostek w zmacniaczu radia po lewej stronie w bagażniku ,Chodzi mi o opis (która wtyczka  do którego głośnika itd chce wyprowadzic sobie sygnal do suba ponieważ nie posiadam wersji BOWERS WILKINS.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Co to za wtyczka
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2020, 11:28:34 am »
Powinno sie zgadzac.
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline raf406

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Co to za wtyczka
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2020, 14:23:10 pm »
Dzieki wielkie jak bede miec troche wiecej czasu to wypróbuje schemat i  jeśli kogoś to zainteresuje to opisze wszystko ,może jakieś zdięcie zrobie



Offline Rafi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Kocham to forum
Odp: Co to za wtyczka
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2020, 08:30:14 am »
Ta wtyczka 4 pinowa jest do subwoofera, a sam subwoofer powienien być w miejscu koła zapasowego.

Offline anutemix

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • Samochód jest dobry do kiedy jeździ
Odp: Co to za wtyczka
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 25, 2020, 18:31:19 pm »
Chętnie się podłącze do tematu. Też chcę podrasować trochę audio.  Może ktoś może podpowiedzieć gdzie znajdę speca od audio w Warszawie lub okolicach . Znalazłem jednego  w Markach tylko zażyczył sobie ok 25k zł, trochę drogo:-D

Offline raf406

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Co to za wtyczka
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 27, 2020, 14:16:48 pm »
Ta wtyczka 4 pinowa jest do subwoofera, a sam subwoofer powienien być w miejscu koła zapasowego.


no to do subwoofera czy Kabel serwisowy, używany podczas pierwszego transportu do punktu sprzedaży.

Offline wolung

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Szerokości
Odp: Co to za wtyczka
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 02, 2020, 18:26:35 pm »
Ta wtyczka 4 pinowa jest do subwoofera, a sam subwoofer powienien być w miejscu koła zapasowego.


no to do subwoofera czy Kabel serwisowy, używany podczas pierwszego transportu do punktu sprzedaży.

Chyba pozostaje podłączyć subwoofer i sprawdzić czy zadziała. Raczej nie powinno się nić zepsuć, ale z kotami różnie bywa  :- pojecia
Jaguar XF 3.0 Diesiel (241 KM) Premium Luxury V6 Auto (2010)

Offline raf406

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Co to za wtyczka
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2020, 22:11:21 pm »
A wiec tak wtyczka ta jest faktycznie do subwoofera ale u mnie nie działa ponieważ nie posiadam wersji nagłośnienia  BOWERS&WILKINS i nie było fabrycznie chyba subwoofera w bagażniku.
Przemierzyłem wtyczke i podłączona jest do niebieskiej wtyczki w zmacniaczu  gdzieś w dolnym rzędzie juz nie pamiętam nie dochodzi do niej sygnał z radio bo nie ma takiej opcji w radio przesyłam zdiecie ( nie ma sterowania na suba)

Offline raf406

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Co to za wtyczka
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 06, 2020, 22:45:38 pm »
Tak więc jeśli kogoś to interesuje to pokarze wam jak ja to zrobiłem żeby mieć działającego suba w bagażniku.
 UWAGA    Robisz to własną odpowiedzialność.
Na tym zdieciu zaznaczone są kabelki odpowiedzialne za sygnał  tylnych głośników do kórych musimy się wpiąć lub wlutować jak kto woli. kabelki są od prawej parami kanał prawy i kanał lewy (ale sprawdż sobie żeby nie było sprzężenia)
Po przylutowaniu na drugim końcu Kabelki muszą mieć na końcówkach czincze rys 2 które wpinamy do wzmacniacza który musicie sobie kupić polecam zwyczajny 2 kanałowy najnepiej z filtrem  dolnoprzepustowym
Z  orginalnego subwoofera demontujemy (odpinamy i likwidujemy)tą wtyczke z pierszego postu z kablami i lutujemy do głośnika nowe kable które podłączamy do wzmacniacza . i gotowe.
Zasilanie wzmacniacza 12 volt możemy podpiąć pod akumulator wpinajac w kabel bezpiecznik  pamietając że ujemny kabel do masy auta a nie do akumulatora

Offline raf406

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Co to za wtyczka
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 06, 2020, 22:57:22 pm »
Problemem jest sterowanie wzmacniaczem (włącz wyłącz) może ktoś wie który kabel jest odpowiedzialny za to żeby wzmacniacz włączał sie i wyłączał wraz z załączeniem radia ,na razie mam zasilanie wzmacniacza na próbe zmostkowane.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Co to za wtyczka
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 07, 2020, 14:59:42 pm »
w tylnych slupkach sa wzmacniacze antenowe - moze tam da rade znalezc sygnal po wlaczenu radia.
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline Gabriel001

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Kocham to forum
Odp: Co to za wtyczka
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 13, 2020, 17:29:42 pm »
Witam Tak ta druga wtyczka z czterema pinami jest do subwoofer bo ja tak owy posiadam w bagażniku i robi robotę :D a mnie interesuje ta biała z dwoma pinami do czego to jest?
szukam szukam zmiany ale xf nie pozwala