Autor Wątek: 1995 XJR6 177tys 31,9tys Strzyżew  (Przeczytany 8756 razy)

Offline carnivor

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
1995 XJR6 177tys 31,9tys Strzyżew
« dnia: Listopad 13, 2020, 09:20:22 am »
Link https://www.otomoto.pl/oferta/jaguar-xj-x300-xjr-4-0kompressor-320km-1995r-xj6-supercharger-polecam-ID6Ds9v4.html


Wybrałem się obejrzeć i dla potencjalnych chętnych, aby uniknąć straty czasu kilka spostrzeżeń w odniesieniu do opisu.

Egzemplarz bardzo dobrze zachowany - na pierwszy rzut oka tak - jest odpicowany na sprzedaż. Po chwili widać korozję pod maską, na zawieszeniu, uszkodzony wydech przez co hałasuje jak diabli, niedoróbki wewnątrz i na zewnątrz, coś z silnikiem etc.
IIwł. od nowości Jeden właściciel w kraju kupiony po długich poszukiwaniach -  zapomniał dodać ze sam jest trzecim właścicielem
W pełni sprawny - skrzynia po wrzuceniu czegoś innego niż "P" daje dziwny hałas i wibracje, tłumik dziurawy, korozja, elektryka pouszkadzana wewnątrz, właściwie tylko skóra się broni i jest prawie bez zarzutu
bardzo zadbany - odpicowany na sprzedaż ale tylko z wierzchu
100% BEZWYPADKOWY egzemplarz - drzwi od strony pasażera wymieniane jedne i drugie, więc raczej to było coś więcej niż tylko przetarcie skoro ktoś się zdecydował na wymianę drzwi, kolor odstaje na tym boku, maska ma inny kolor niż reszta, błotniki z schodzącym lakierem, 
bez rdzy ( pochodzenie Włochy ) - rdza pod maską prawie wszędzie, pod spodem, zwłaszcza na zawieszeniu, mocowaniach etc, podłużnice trochę zabrudzone, ale może się obroniły
Aktualnie posiada 177tys. km oryginalnego przebiegu - Może tak
Silnik, skrzynia, zawieszenie OK - silnik chyba tak, idzie do przodu, ale skrzynia hałasuje i daje wibracje - może to kwestia silnika, zawieszenie wali z przodu na wybojach, wspomaganie prawie nie działa
Wnętrze idealnie utrzymane, jasna skórzana tapicerka bardzo dobre wyposażenie - Skóra tak, wygląda bardzo dobrze i... tu koniec. Elektryka wewnątrz pokombinowana - z sufitu wychodzą jakieś kable, sterowanie lusterek pourywane, nie działa, lusterko zewnętrzne kierowcy całe zalane, lusterko wsteczne uszkodzone, panel od zegarka wyrwany, nie działa, nie ma przycisków na tym panelu od grzania foteli a to w XJR standard, więc coś tu było kombinowane, radio ledwo zipie a od strony pasażera głośniki „pierdzą” - to pewnie efekt wymiany drzwi albo tego że cały bok był robiony i głośniki dostały w wypadku.
Auto kompletne zachowane w oryginale - nie, zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz niedoróbki, przeróbki i to nieudolne,
do poprawek kosmetycznych ( m.in.: do lakierowania dach- wypalony oryginalny klar, widoczne na foto )!!! -  nie tylko, dużo mechanicznych także zastrzeżeń, do wyrównania na błotnikach, kolor maski, dach.
POLECAM jako lokatę kapitału - jeśli się włoży w niego na dzień dobry w lakierowanie pewnie 15k to tak, ale wtedy cena jak w DE. Dodać do tego naprawę zawieszenia, skrzyni, układ kierowniczy, te przeróbki wewnątrz, to zdecydowanie przekroczy się 50-60k

Sprzedający nienegocjowalny, twierdzi że to "baza do renowacji" no i Jaguar więc tak ma być. Moim zdaniem, ilość poważnych rzeczy sprowadza go do ceny 15k max. Szkoda. Jest odpucowany aby ładnie wyglądał na zdjęciach i na to też się złapałem, ale realnie to tylko z wierzchu się błyszczy a w środku.... jak zawsze. Nie za tę cenę a Pan jest nieugięty.

Co sądzicie?
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2020, 11:29:56 am wysłana przez carnivor »
XF 2.0d AWD Prestige '16
XJR X300/X306 4.0 SC '95
były: X-type 2.0d Executive '06; XJ X300 3.2 B+G Executive '97; XE 2.0d Prestige '17, X-type 2.0d Executive '09

Online gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 801
Odp: 1995 XJR6 177tys 31,9tys Strzyżew
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2020, 09:50:43 am »
Wrzuć zdjęcia na forum bo link szybko przestanie być aktualny i Twój czas pójdzie na marne.

Offline carnivor

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
Odp: 1995 XJR6 177tys 31,9tys Strzyżew
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2020, 12:04:39 pm »
Zdjęcia już wgrałem - nie ukrywam z pewnymi problemami.
XF 2.0d AWD Prestige '16
XJR X300/X306 4.0 SC '95
były: X-type 2.0d Executive '06; XJ X300 3.2 B+G Executive '97; XE 2.0d Prestige '17, X-type 2.0d Executive '09

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: 1995 XJR6 177tys 31,9tys Strzyżew
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2020, 13:15:09 pm »
Sprzedający nienegocjowalny, twierdzi że to "baza do renowacji" no i Jaguar więc tak ma być. Moim zdaniem, ilość poważnych rzeczy sprowadza go do ceny 15k max. Szkoda. Jest odpucowany aby ładnie wyglądał na zdjęciach i na to też się złapałem, ale realnie to tylko z wierzchu się błyszczy a w środku.... jak zawsze. Nie za tę cenę a Pan jest nieugięty.

Co sądzicie?

Ja sądzę, że większość sprzedających te auta ma chyba problem z głową...w przypadku innych marek pewnie też tak jest ale tego nie wiem bo śledze akurat jaguary planując zakup.

90% lub więcej to złomy a ludzie cenią sobie po 30 tys za auto które wymaga kolejnych 30 aby było tak idealne jak to jest w opisie. Mam wrażenie, że w przeciągu ostatnich 3 lat odkąd sprzedawałem swojego pierwszego xj6 znacznie zmieniły się ceny. Rynek szybko go zweryfikuje i tą jego nie negocjowalność.

Śmieszne jest też to pisanie w ogłoszeniach "na mobile.de te auta zaczynają się od 20 tys €". Tylko, że tu jest Polska a nie de..każdy może wystawić swoje "cudo" na mobile.de i nie uganiać się z krajowym kupującym.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2020, 13:22:03 pm wysłana przez msiwow »

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
  • Kocham to forum
Odp: 1995 XJR6 177tys 31,9tys Strzyżew
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2020, 17:03:34 pm »
Ja radzę omijać ten komis z daleka.
Mieli jakiś czas temu wystawiony inny egzemplarz za ~19 tysięcy zł, pojechałem obejrzałem - tragedia, egzemplarze sprowadzane na części za kilkaset funtów wyglądają lepiej. Zlepiony z kilku egzemplarzy (we wnętrzu dopatrzyłem się 3 sztuk w rożnych zestawach kolorystycznych), części źle zmontowane, połamane, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz elementy odstawały, przód od X308 itd...
A sprzedawca swoje, że Jaguary tak maja i że jeździł nim jakiś aktor, więc dlaczego się czepiam.
Moje uwagi skończyły się niewybrednymi uwagami ze strony sprzedającego i prawie rzuceniem się z pięściami.

Offline carnivor

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
Odp: 1995 XJR6 177tys 31,9tys Strzyżew
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2020, 23:04:59 pm »
Taaak, wspominał o tym. Mówił że za tyle to sprzedał kiedyś "zwykłego" więc ten XJR musi kosztować dwa razy więcej. No nic, więc już mamy pełen obraz komisu. Podejście i usposobienie też się pokrywa. Obstawiam że tego co teraz ma odpicował i przypudrował i ktoś kto się nie zna się wpakuje i tyle. Szkoda.
XF 2.0d AWD Prestige '16
XJR X300/X306 4.0 SC '95
były: X-type 2.0d Executive '06; XJ X300 3.2 B+G Executive '97; XE 2.0d Prestige '17, X-type 2.0d Executive '09

Offline flyocn

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: 1995 XJR6 177tys 31,9tys Strzyżew
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2020, 12:11:12 pm »
Widziałem tego XJR. Szkoda na niego czasu. Denerwujące jest to, że w ogłoszeniu opisany jako bdb. Przyjeżdżasz - dramat. Pod maską rdza. W środku drewno popękane. Kikut zamiast przycisku, zapadnięte radio, bez przycisków podgrzewanych foteli. Lusterko pęknięte, boczne odrapane. skóra odrapana i wrażenie jak by auto kilka lat stało w krzakach. Lakier: maska świeżo malowana w zupełnie innym odcieniu. Z prawej strony drzwi źle zamontowane. Różne odcienie tego lakieru wszędzie. Głośny, dymi bokiem. Po zgłoszeniu tych uwag sprzedawca tłumaczy, że ten samochód to baza do odrestaurowania. Szkoda tylko, że nie napisał w ogłoszeniu "stan: baza do odrestaurowania".

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka


Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.271
Odp: 1995 XJR6 177tys 31,9tys Strzyżew
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 14, 2020, 20:29:49 pm »
Tak, coś się dziwnego porobiło z cenami. Szroty z krzaków kosztują 30k zł. Szczególnie, że to tylko x300. Nawet jeśli XJR. Według Waszych opisów wart 10k zł.

Za 30k zł można kupić dobrą bazę SI czy SII - kompletną, sprawną. Ze znacznie większym potencjałem wzrostu ceny i sensowności inwestowania.

A te XJR-y za 20k EUR - pewnie się znajdą ale zapewne w kondycji astronomicznej.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: 1995 XJR6 177tys 31,9tys Strzyżew
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2020, 11:19:01 am »
To coś co porobiło się z cenami to nazywa sie inflacja, realna jest dużo większa niż wg GUSu i ich koszyka dóbr podstawowych - najlepiej to widać po samochodach, motocyklach i mieszkaniach. Niestety jak się w ludzi rzuca pieniędzmi jak w kaczki chlebem to takie są efekty

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.271
Odp: 1995 XJR6 177tys 31,9tys Strzyżew
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 16, 2020, 16:24:49 pm »
 :-nuts
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline carnivor

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
Odp: 1995 XJR6 177tys 31,9tys Strzyżew
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 13, 2021, 08:47:57 am »
Ogłoszenie odnowione już trzeci raz, cena spadła do 29.999. Ktoś na forum FB był oglądać i wychwycił jeszcze więcej:
-cały samochód malowany - na mierniku około 240um, schodzi lakier z dachu i przedniego lewego błotnika, niektóre elementy mają ryski do podkładu
- wstawiane obydwa progi, dobrze ale widać że były wstawiane.
- tylne lewe nadkole przy łączeniu ze zderzakiem 1200 na mierniku, wygląda na to że mogły być wstawiane reperaturki bo same tylne ranty błotników nie mają w ogóle rdzy
- nie znalazłem żadnych purchli poza
- zaawansowaną korozja przy przednim prawym mocowaniu amortyzatora
- uszkodzona uszczelka zgarniajaca wode przy tylnej prawej szybie
- przetarcie i jakieś ryski na listwach szyb
- mocno skorodowane elementy zawieszenia oraz ława pod silnikiem
- bardzo mocno skorodowany kolektor wydechowy
- opony BARDZO mocno popękane, musiał stać na kapciach
- liczne wycieki oleju z silnika, wspomagania, kompresora klimatyzacji itd.
- silnik odpalił od strzału, nie zakopcił, pracował cicho ale wypada zapłon
- wnętrze zadbane oprócz dziury w tylnej kanapie i słabo pomalowanego i wyszpachowanego fotela  kierowcy, lakier na drewnie spękany ale prawie tego nie widać, mocno popękana gałka zmiaby biegów, dziury po uchwycie telefonu w konsoli, mały odprysk drewna przy panelu szyb pasażera, nie otwiera się schowek na rękawiczki
- w samochodzie po odpaleniu coś pstryka jak zawieszony komputer z lat 90tych 🙂 Odgłos dochodzi gdzieś z okolic pedałów
- pod maska dużo napchanych i zgniłych żołędzi, jakiś gryzoń sobie tam na pewno mieszkał i że była tam wilgoć
- amelinium na elementach silnika mocno utlenione, widać że samochód duuużo stał
- brak jakiejkolwiek historii serwisowej, nawet za wymianę oleju.
- tarcze hamulcowe bez progów, dużo klocka
Samochodem nie jeździłem ani nie oglądałem na podnośniku bo nie tego szukam.
XF 2.0d AWD Prestige '16
XJR X300/X306 4.0 SC '95
były: X-type 2.0d Executive '06; XJ X300 3.2 B+G Executive '97; XE 2.0d Prestige '17, X-type 2.0d Executive '09

Offline wtom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 282
  • wszystkie kotki są fajne
Odp: 1995 XJR6 177tys 31,9tys Strzyżew
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 13, 2021, 10:02:46 am »
czyli generalnie rasowy szrot, który powinien 5k kosztować  ;D

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: 1995 XJR6 177tys 31,9tys Strzyżew
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 14, 2021, 06:23:36 am »
Powyżej napisano, że w samochodzie coś pstryka po odpaleniu... Może to być to: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,36383.msg284967.html#msg284967


Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: 1995 XJR6 177tys 31,9tys Strzyżew
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 27, 2021, 13:00:20 pm »
Ale nie negocjowalna cena spadła...