Autor Wątek: JAGUAR XE Sport R 2.0T  (Przeczytany 1342 razy)

Offline roooot

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
JAGUAR XE Sport R 2.0T
« dnia: Listopad 11, 2020, 17:09:07 pm »
Witam.
Jestem tutaj nowy i prosze o wyrozumiałość.

Od dłuzszego czasu rozgladam się za pierwszym jaguarem obecnie jezdziłęm w jednostkach Diesel Honda, mazda, skoda, wszystko napęd przód.
W oko mi wpadł jaguar xe 250 benzyna rok 2015

Mam kilka wątpliwości jak to z nim się ma pod wzgledem spalania, dynamiki jazdy. Oczywiście jeszcze chciałem się dowiedzieć więcej o jednostce napędowej czy po tym silniku przy małym przebiegu można się spodziewać codzinnych przygód, czy należy raczej do mało awaryjnych ?


Pozdrawiam

Offline Jaccom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: JAGUAR XE Sport R 2.0T
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2020, 10:29:27 am »
Awaryjność jest względna. Nie ma rzeczy które się nie psują. Osobiście nie jestem zwolennikiem kopciuchów Zdecydowanie bardziej awaryjne niż benzyniaki. Technologia diesla jak dla mnie jest nadal w powijakach zbyt wiele elementów awaryjnych : pompa wysokiego ciśnienia, Wtryski, zawory, zapychające się filtry egr, dpf, itd..

Co do spalania, to zawsze jest indywidualna sprawa zależna od stylu jazdy kierowcy i paliwa. Jeden ciśnie drugi płynie gdzie się da na luzie.
zawsze leję 98, i zawsze mi to wychodziłem w spalaniu lepiej od 95.
Mam kota od czerwca ale do dyspozycji jeszcze kila aut, Zrobiłem zaledwie 5k km jak na 2l spalanie w trasie mam około 5,5/100
po mieście 8,8

Małżonka na mieście spala nim około 11/100.

Napęd na tył: Tu oceny nie mam Aczkolwiek Model XE jest doskonale wyważony, ten sam nacisk na tylnej osi co i przedniej więc w zimie nie powinno być problemów z wspinaczką pod drogi w większym nachyleniem, w przeciwieństwie na niekorzyść dla BMW czy Porsche.
to tylko moja ocena ale czas pokaże jak jest w rzeczywistości.