Autor Wątek: Brak światel przednich Jaguar XF 2015  (Przeczytany 1458 razy)

Offline awasilik

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Brak światel przednich Jaguar XF 2015
« dnia: Październik 28, 2020, 15:59:12 pm »
Witam wszystkich .
Mam taki problem po umysiu auta okazalo sie ze nie mam swiatel przednich , nie dzialaja nawet LEDy, ogolnie mam biksenony . Lampy wydają się być martwe poza tym że działają kierunkowskazy . Próbowałem.znalezc bezpiecznik.ale nie ma w instrukcji żadnych bezpieczników do obsługi świateł. Na desce rozdzielczej nie ma żadnych błędów  , diagnostyka kompem też nic nie wykazuje. Jakieś pomysły? Cala reszta działa bez zarzutu tylne.swiatla ect.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Brak światel przednich Jaguar XF 2015
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2020, 08:38:25 am »
Jaguar XF nie ma bezpiecznikow swiatel - zastapione je tranzystorami polowymi, niestety nie wiem gdzie sa zlokalizowane - najprawdopodobniej wewnatrz lamp...
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline awasilik

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: Brak światel przednich Jaguar XF 2015
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2020, 17:27:51 pm »
Witam . Wczoraj zaglądałam do auta elektryk który stwierdził że to obie lampy muszą być uszkodzone ponieważ dochodzi do nich napięcie.  Dzisiaj wymontowalem moje lampy i zamontowałem do auta znajomego i DZIALAJA BEZ PROBLEMU... co teraz skoro nie ma do nich bezpieczników ale coś musi je kontrolować.  Zauważyłem że podczas zmiany z krótkich na długie słychać w lampie przełączanie klapy . Nie działa za to regulacja poziomu lamp więc myślę że to jednak padł Moduł kontroli lamp HCM.
Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie znajduje się ten moduł,  w którym miejscu jest zamontowany?

Offline awasilik

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: Brak światel przednich Jaguar XF 2015
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2020, 18:51:49 pm »
Witam ponownie panowie . Znalazłem moduł i podłączyłem go do auta znajomego . Wszystko działa.  Moj  moduł jest sprawny i zaczyna mi brakować pomysłów. Co jeszcze może być przyczyną nie działających lamp. Dajcie znać jak przyjdzie wam coś do głowy.