Autor Wątek: tankowanie paliwa  (Przeczytany 1154 razy)

Offline Agata

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
tankowanie paliwa
« dnia: Październik 21, 2020, 21:26:43 pm »
Hej. wydaje mi się, że mam jakiś problem z zatankowaniem mojego dieselka. Cały czas mi odbija pistolet. Czy spotkaliście się z takim przypadkiem? Ogólnie mam wrażenie, że podczas tankowania te opary tworzą jakąś "chmurę" i .... dziwnie to wygląda, że przy innym dystrybutorze zatankują 2 samochody a ja stoję i .... a no chyba, że te 2 samochody zatankowały za 20 zł ... hmmm  ;) ? Wiecie to nie jest jednak tak! Trzymam ten nalewak i denerwuje mnie to, że jednak nie działa jak powinno. Ponawiam pytanie, czy spotkaliście się z takim problemem i ewentualnie jak rozwiązać ten problem??? 

Online Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: tankowanie paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2020, 07:25:10 am »
Mialem podobne doswiadczenie na poczatku wspolpracy z JAGiem, teraz  po kilku latach wiem ze pistolet trzeba trzymac pod odpowiednim katem i wtedy pistolet nie odbija.Trening czyni cuda ;)

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Odp: tankowanie paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2020, 11:03:35 am »
Trzeba przejrzeć odpowietrzenie baku, w takim stanie można się zamęczyć, zwłaszcza tankując do pełna na mrozie.   

Offline Agata

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: tankowanie paliwa
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2020, 20:33:06 pm »
Już wszystko się wyjaśniło. 
W bagażniku przy zestawie narządzi jest taki żółty plastikowy "patyczek", którego należy włożyć do wlewu i przywrócić zapadkę - zabezpieczającą przed wlaniem innego paliwa. Pomogło
Pozdrawiam