Autor Wątek: sportowe katalizatory do XF SV8  (Przeczytany 1714 razy)

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
sportowe katalizatory do XF SV8
« dnia: Październik 07, 2020, 09:11:42 am »
Witam. Planuję wymienić w swoim aucie katalizatory, ponieważ obecne już najprawdopodobniej do niczego się nie nadają (check engine). Planuję kupić jakieś sportowe, 200cpsi, norma spalin chyba euro 3 jeśli się nie mylę. Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii na ten temat. Średnica rur to 57mm, długość oryginalnego kata od spawu do spawu to około 35 cm, szerokość około 15 cm. Są tam dwie sondy: jedna przed katem a druga w kacie. I teraz pytanie: jakie konkretnie katalizatory kupić? Są na rynku z gotowym wejściem na sondę w kacie (jak w oryginale) ale z tego co wyczytałem, sondy można spokojnie zamontować przed i za katem (niekoniecznie w środku). Jeśli to prawda to daje to większe możliwości doboru katalizatora. Ma być metalowy czy ceramiczny (czy to bez różnicy)? Jaka orientacyjna cena? Może podeślecie jakieś konkretne propozycje z linkiem do aukcji lub sklepu internetowego? Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam!

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: sportowe katalizatory do XF SV8
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2020, 07:58:55 am »
Katalizatory namierzone, firma INOX Parts zrobi na zamówienie bez problemu, cena to 650 zł za sztukę (metalowy, dwa wejścia na sondy lambda jak w oryginale, 200cpsi, euro 3, średnica rur na wejściu i wyjściu 57mm jak w oryginale). Nasuwa mi się też inny pomysł - normalny decat (prosta rura zamiast kata, normy emisji spalin szczerze mam ogólnie w d...). Nurtuje mnie w takim wypadku umiejscowienie sond. Sądzę, że jeśli dam je tak jak w oryginale to nie powinno być teoretycznie żadnych problemów. Zrobiłem tak w Fordzie Mondeo ST220 i było ok. Robił ktoś coś podobnego w Jaguarze?

Offline xsnailx

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Kocham to forum
Odp: sportowe katalizatory do XF SV8
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2020, 10:36:33 am »
w jaguarze druga sonda tez wnosi korekcje, by decat dzialal trzeba zmian w ecu :) (wiem ze da sie to zrobic ale nie mam pojecia kto w pl to ogarnia) - jak dasz jak w orginale powinno byc ok

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: sportowe katalizatory do XF SV8
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2020, 12:12:01 pm »
V-Tuning z Leżajska (bardzo blisko mojego miejsca zamieszkania) ogarnie sprawę sond także szykuje się typowy decat. Do tego wyrzucę tłumik środkowy, zastąpię go x-pipe, tłumiki końcowe póki co zostawię. W planie jest też wymiana końcowych ale chciałbym zobaczyć, jaki dźwięk pojawi się po opisanych wyżej modyfikacjach.

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: sportowe katalizatory do XF SV8
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2020, 12:26:20 pm »
Ja w S-Type R wstawiałem ostatnio sportowe Magnaflow 200cpsi, wcześniej już wstawiłem zamiast środkowego rezonatora też Maganflow z X-Pipe i końcowe Adamesh. Drze japę fajnie :) W połączeniu z dolotem od MinaGallery to w końcu kot oddycha jak należy. Sondy wspawałem mniej więcej w miejsca fabrycznych i działają więc trafiłem w punkt ;)
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: sportowe katalizatory do XF SV8
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2020, 07:13:43 am »
Podobne manewry będą u mnie ;) Tak po cichutku liczę, że uda się spasować położenie sond i ingerencja w ECU będzie zbędna. Jeśli chodzi o dźwięk silnika to już teraz chodzi fajnie, natomiast po usunięciu katów i włożeniu x-pipe w miejsce środkowego powinno być dużo ciekawiej. Na pewno będzie głośniej. Do tego w planie jest zmiana końcowych w najbliższym czasie ale nie zdecydowałem się jeszcze na jakieś konkretne. Najlepiej widziałbym u siebie te z Mina Gallery ale na polskim rynku (custom) można kupić coś równie dobrego i tańszego.

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: sportowe katalizatory do XF SV8
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2020, 11:38:51 am »
Decat zrobiony, żadnych błędów, na drugich sondach założone emulatory. X-pipe założony, zostały tylko seryjne końcowe tłumiki. Dźwięk...masakra, na pewno tak tego nie zostawię bo chodzi delikatnie mówiąc nieprzyjemnie. Na wolnych obrotach jest fajnie, słychać bulgot V8 naprawdę sympatycznie ale na wyższych obrotach jest lipa, rezonuje i gada jak traktor. Zamówię przelotowe końcowe (custom) i liczę na poprawę, ale coś czuję, że bez jakiegoś dobrego tłumika środkowego się nie obejdzie.

Offline unde05

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: sportowe katalizatory do XF SV8
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 19, 2020, 17:00:18 pm »
Jakie założyłeś emulatory drugich sond, żeby błędu nie wysłało?
Jakieś tulejki wkręcane, czy elektroniczny emulator?