Autor Wątek: Czujnik spalania stukowego - czy na pewno ?  (Przeczytany 864 razy)

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Czujnik spalania stukowego - czy na pewno ?
« dnia: Październik 10, 2020, 19:37:27 pm »
Cześć,
Mam problem, a jakże. Chwilę po odpaleniu zimnego auta pojawia się żółta lampka i napis restricted performance czy jakoś tak. po paru kilometrach znika. Nie zawsze , raz jest a raz nie. Dziś udało mi się odczytać kody - były dwa , oba czujniki spalania stukowego. Po pierwszym wystąpieniu odczytałem prostym skanerem obd2 jeden błąd - czujnik spalania stukowego - za niski sygnał i już zacząłem odpytywanie po sklepach o cenę takiego czujnika kiedy problem ustąpił. Mało nim jeżdżę więc była pozorna cisza. Ostatnio problem się nasilił i mam wrażenie że chyba jest zawsze po pierwszym odpaleniu. Dziś udało mi się odczytać kody, co ciekawe nie było ani lampki ani komunikatu a błędy były tym razem dwa, oba czujniki spalania stukowego, no i to mnie trochę zbija z tropu - oba padły ? A może powodem jest coś innego. Chwilę wcześniej wymieniany był rozrząd. Robił to doświadczony mechanik ale w Jaguarze robił to pierwszy raz w życiu. Czy Waszym zdaniem mógł ten rozrząd źle ustawić. Wiem że wypożyczał gdzieś blokady do wałków. Czy mimo użycia tych blokad coś mogło pójść nie tak? Silnik chodzi równo i cicho, dynamikę ma jako taką, odpala od półobrotu.
Co robić ?
Piotr

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Czujnik spalania stukowego - czy na pewno ?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2020, 09:53:00 am »
Czołem,
Sprawdziłem złącza, pozamieniałem cewki miejscami ( bo mam część nowych i część starych ) i sprawa ucichła. Pojeździłem parę dni i ucieszyłem się, że jest spokój. Niestety nie na długo. Dziś przyjdzie zamówiony czujnik spalania stukowego. Na razie jeden.
Pytanie - czy ktoś wie jakim momentem się go dokręca ? Silnik 3.2 v8 vin 873196
Piotr