Autor Wątek: Amortyzatory - czy możliwe że działają nieprawidłowo z innego powodu niż zużycie  (Przeczytany 1831 razy)

Offline nowyzielony

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Nowy, już mniej zielony
    • Entropy State
Czy jest możliwe, że amortyzatory działają nieprawidłowo i wynika to z innego powodu niż ich zużycie. Wydaje mi się, że moje auto ma dosyć nietypową sytuację. Prawy przód oraz tył mówiąc w skrócie "pływają" jak arka noego. I wszystko byłoby ok, bo i tak zamierzam je wymienić. Natomiast ostatnio samochód spędził kilka tygodni czekając na naprawę szyberdachu i jak go odbierałem był z tego co powiedział majster 10 dni nie ruszany. Nie opdał, ale stał jak zwykle kilka centrymetrów niż z prawej niż z lewej. Jednak co mnie zdziwiło, przez pierwsze kilak kilometrów, zawieszenie pracowało jakby inaczej, nie pływało. Czy jest sens jechać na adaptację i zobaczyć czy to coś zmieni?
Było kilka S-typów, X-Type, jest X350 4.2

Offline camaro

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Kocham to forum
Odp: Amortyzatory - czy możliwe że działają nieprawidłowo z innego powodu niż zużycie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2020, 21:43:44 pm »
witaj opcji masz kilka
ktos wczesniej zalozyl dwa inne amory maja kolory naklejek na gorze amora
mozliwe ze czujniki polozenia ci wprowadzaja blad
mozliwe tez ze czujnik predkosci jest zepsuty lub nielaczy
moze byc tez zle dane w kompie wiec nalezy zrobic poziomowanie auta

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Amortyzatory - czy możliwe że działają nieprawidłowo z innego powodu niż zużycie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2020, 06:53:14 am »
Cały schemat działania zawieszenia jest opisany w dokumentacji serwisowej na stronie która już wiele razy podawałem tu na forum jak i na naszej grupie FB. Zawieszenie jego sterownik podczas postoju raz na dobę budzi się sprawdzając poziomowania i zawsze do równuje do niższego poziomu . Na pływanie auta będzie miał wpływ nie tylko amortyzator i nie mylić to amortyzatora z mięchem ale także stan tulejki gumowej w wachaczach wózku. Może też system cast daje błędne sygnały . Może kwestia skorodowanej instalacji elektrycznej. Każdy element mechaniczny ,pneumatyczny i elektryczne związany z zawieszeniem należy sprawdzić .

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Odp: Amortyzatory - czy możliwe że działają nieprawidłowo z innego powodu niż zużycie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2020, 21:04:24 pm »
Bodziu, co to jest system cast?

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Amortyzatory - czy możliwe że działają nieprawidłowo z innego powodu niż zużycie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 08, 2020, 21:47:26 pm »
Aktywne amortyzatory każdy x350 niektóre eski. Poznasz po przewodach od góry w amortyzatorach.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.