Autor Wątek: Niedomykająca się i skrzypiąca szyba  (Przeczytany 1384 razy)

Offline Witek

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
Niedomykająca się i skrzypiąca szyba
« dnia: Wrzesień 14, 2020, 19:55:25 pm »
Szyba od strony kierowcy podnosi się do polowy i z powrotem wraca w dol strasznie skrzypi?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2020, 20:06:56 pm wysłana przez MicGin »

Offline japa06

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Kocham to forum
Odp: Niedomykająca się i skrzypiąca szyba.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2020, 20:27:27 pm »
Trzeba kupić używany mechanizm do podnoszenia szyby, bo to skrzypienie ta jest objaw pozwijanej we wszystkie strony linki i ta trze po tym aparacie podnoszenia szyby poza tym blokuje sam ruch szyby. Od kręć śruby we drzwiach jest ich chyba ze trzy lub cztery kluczem torksem, potem odepnij obicie drzwi, które jest zamocowane kołkami plastikowym. Następnie odkręć mechanizm podnoszenia szyby, ostrożnie wyjmij do góry szybę następnie wyjmij mechanizm podnoszenia szyby. Taki mechanizm używany na allegro kosztuje około 100 zł. nawet używany sprawdź czy są w tym mechaniźmie dobre uchwyty do szyby z białego tworzywa był u mnie i czy są kołki, które wejdą do otworów w dole szyby i będą szybę mocować podczas opuszczanie i podnoszenia szyby, zwróć również uwagę na stan metalowej linki. Potem zamontuj w kolejności jak rozmotowywałeś szybę "uważaj, aby szyba weszła w odpowiednią prowadnicę podłącz złącze elektryczne do silniczka przewijającego linkę w tym mechaniźmie wypróbuj jeśli dobrze działa pospinaj i poskręcaj wykładzinę z drzwiami i po sprawie. Jan

Offline Zyg zag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 260
    • Facebook
Odp: Niedomykająca się i skrzypiąca szyba
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2020, 07:18:54 am »
Najpierw bym rozebral i sprawdzil ...,
bo konserwacja rowniez pomagala ...,
chyba, ze chcesz wszystko wymieniac bez wczesniejszego sprawdzenia,
zawsze warto najpierw sprawdzic ..
Jesli nie moge pomodz zdalnie wiecej info tutaj..
https://www.facebook.com/Pierun-Jaguar-Land-Rover-Chiptuning-Hamownia-107072637627373/
Diagnostyka, elektronika, konwersja usa/eu, naprawa, chiptuning ...

Offline Witek

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: Niedomykająca się i skrzypiąca szyba
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2020, 12:56:28 pm »
Nie wiem jak sie do tego zabrac jak to rozmontowac?

Offline matlow

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: Niedomykająca się i skrzypiąca szyba
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 11, 2020, 19:28:01 pm »
ostatnio przerabiałem temat (piszczenie przy zamykaniu i opuszczaniu szyby ), u mnie również przy całkowitym opuszczeniu szyby podnosiła się do połowy i opuszczała automatycznie - pomagało jedynie przytrzymanie przycisku domykania do momentu całkowitego zamknięcia. Pomogło przesmarowanie (smar w sprayu najwygodniejszy) prowadnic na których poruszają się ślizgi trzymające szybę oraz linki, które wchodzą w siłownik ( przez tyle lat delikatnie dopadła je korozja ). Aby się do tego dostać musisz odkręcić kilka śrub - przy klamce masz okrągła zatyczkę, przy uchwycie drzwi z lewej strony i prawej masz maskownice a w nich śruby oraz ostatnią za zaślepką na rogu drzwi zaraz pod słupkiem na górze. Po odkręceniu u mnie pomogło energiczne szarpnięcie za uchwyt (wszystkie zatrzaski całe). Kolejno odkręć kilka śrub czarnego plastiku na którym przymocowany jest głośnik i masz łatwy dostęp do całego mechanizmu.
XF 2009 3.0D S 275 KM

Offline robert23

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Odp: Niedomykająca się i skrzypiąca szyba
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2020, 17:39:59 pm »
Witam wszystkich,
Nie było mnie na forum od chwili ostatnich zmian. Nie zmieniłem logowania ,ale stale Was czytam.
Też to przerabiałem z szybami, aż w końcu przestały się w ogóle zamykać. Super gość , kumaty.
Pomógł mi na miejscu.
Szyby . Naprawa, podnośniki, smarowanie .
Electric-cars naprawy Legionowo ul. Kosynierów 11 a
Polecam