Autor Wątek: Migające świece po chwili postoju  (Przeczytany 683 razy)

Offline TuPawel

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Migające świece po chwili postoju
« dnia: Wrzesień 18, 2020, 12:49:02 pm »
Witam, od kilku tygodni jestem posiadaczem X-Type'a 2.0D 130KM z 2006 roku. Ogólnie autko jest w bdb stanie technicznym, wszelkie nasze próby wytrzymałościowe przeszło bardzo pomyślnie. Co jednak ostatnio zauważyłem to, że gdy zrobię sobie postój na prądzie (słuchanie radia na parkingu przez 2-3 minuty), a potem odpalę... świece migają. Rozwiązaniem jest wyjęcie kluczyka ze stacyjki na kilka sekund. Potem wszystko śmiga bez względu na obroty czy styl jazdy. Myślicie, że mam powód do obaw?

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Migające świece po chwili postoju
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2020, 19:00:36 pm »
Jeśli masz na myśli migającą żółtą sprężynkę to na szybko podjedź pod dobrego kompa na zczytanie błędów - lekceważenie może duuuużo kosztować.

Offline TuPawel

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: Migające świece po chwili postoju
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2020, 21:44:58 pm »


Spec powiedział, że jak nie spada moc i problem występuje tylko po krótkim postoju na odpalonej stacyjce, a potem znika to pewnie to świece i że trzeba wymienić na zimę. Ma to o tyle sens, że mój Jag to Włoch i możliwe, że nikt tam nie zajmował się świecami, bo nie mieli problemu z niskimi temperaturami. Ma to sens?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2020, 19:20:59 pm wysłana przez MicGin »

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Migające świece po chwili postoju
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2020, 05:28:42 am »
To wymień świece, skoro spec tak twierdzi, bo mu fusy w kawie powiedziały, to nie pytaj co trzeba zrobić.
https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=34693
Tu trochę lektury co przy okazji możecie wymienić diagnozując fusami.


Offline TuPawel

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: Migające świece po chwili postoju
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2020, 10:38:11 am »

Ale po co agresja? Jestem w temacie zielony, więc rzucam na stół wszystko co mądrzejsi mi powiedzieli, a że się trochę za bardzo obawiam o nowe auto to przecież normalne. Dzięki za rady :)

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2020, 19:21:26 pm wysłana przez MicGin »