Autor Wątek: Kontrolka Check Engine w S-Type 3.0, V6, 2004.  (Przeczytany 1085 razy)

Offline tadelak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 156
  • O. K.
Kontrolka Check Engine w S-Type 3.0, V6, 2004.
« dnia: Wrzesień 01, 2020, 21:28:09 pm »
Witam!
Jeżeli kontrolka niesprawności silnika (żółta - Check Engine) nie świeci po włączeniu zapłonu a przed uruchomieniem silnika, to oznacza jedynie spaloną żaróweczkę w kontrolce czy może mieć jeszcze jakieś inne przyczyny?
Do OBD były już podłączane różne komputery diagnostyczne w profesjonalnych warsztatach samochodowych, ale żaden nie "chciał" skomunikować się ze sterownikiem silnika a na tarczy manometru wyświetla się komunikat o ograniczonej mocy silnika.
Nie za bardzo czuje to ograniczenie mocy, ale fakt, że silnik nie zawsze równo pracuje, szczególnie jak jest zimny. Trochę się boję rozkręcać zegary żeby sprawdzić sprawność żaróweczki tej kontrolki, bo nie mam pojęcia jak się do tego zabrać i coś tak czuję przez gacie, że to nie żaróweczka.
Na 17 września mam umówiony termin w serwisie Jaguara w Szczecinie to mam nadzieję, że oni autorytatywnie jakoś wyjaśnią tą sprawę, ale to jeszcze dobry tydzień to może któryś z moich zacnych kolegów, miłośników kotów, rzuci jakieś światło na ten mój kłopot - będę bardzo wdzięczny.
✌POWODZENIA😉

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Kontrolka Check Engine w S-Type 3.0, V6, 2004.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2020, 21:06:36 pm »
Ograniczenie wydajności najczęściej dotyczy lewego powietrza . Cewek , świec ,spalania mieszanki paliwowo powietrznej. Może być drobiazg w postaci lekkiej nieszczelności dolotu.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline tadelak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 156
  • O. K.
Odp: Kontrolka Check Engine w S-Type 3.0, V6, 2004.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2020, 15:34:14 pm »
O. K. Dzięki!  :-thank
✌POWODZENIA😉

Offline Lary

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
  • Kocham to forum
Odp: Kontrolka Check Engine w S-Type 3.0, V6, 2004.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 09, 2020, 21:40:46 pm »
uuuuu Panie, pachnie tu grubymi $$$$ :D  :-R autoryzowany serwis, no pięknie. Mnie w Katowicach powiedzieli że za samo podpięcie autka do kompa chcą 900 złociszy. Grzecznie podziękowałem ;)

Offline tadelak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 156
  • O. K.
Odp: Kontrolka Check Engine w S-Type 3.0, V6, 2004.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 10, 2020, 07:07:30 am »
Za taką kasę też bym podziękował :-chyt W Szczecinie za podłączenie do komputera w tym serwisie (jest autoryzowany) wołają 270 zł. - do przełknięcia chociaż też boli.  :-V
✌POWODZENIA😉

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Kontrolka Check Engine w S-Type 3.0, V6, 2004.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 11, 2020, 19:52:58 pm »
Nie rozumiem problemu, kupić sobie na allegro ELM327 za około 100 zł i samemu diagnozować sobie usterki, a później je naprawiać. Za dużo $$$ wydałem na niekompetentnych mechaników aby ryzykować kolejny raz wyrzucenie kapuchy w błoto...  :-tylko