Autor Wątek: Jaguar XF 3.0D 240KM  (Przeczytany 3054 razy)

Offline rag

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Jaguar XF 3.0D 240KM
« dnia: Wrzesień 17, 2020, 10:13:56 am »
Witam serdecznie,

Byłem w dniu wczorajszym oglądać ten egzemplarz :
https://www.otomoto.pl/oferta/jaguar-xf-jaguar-xf-jedyny-taki-full-opcja-ID6Dfe5e.html


3.0 diesel, 2010 rok.
Przebieg 234.000 KM
Małopolska












Historia?
Samochód krajowy, od początku 1 właściciel w Polsce - firma - potwierdza to historiapojazdu.gov.pl. Podobno jeździł tym samochodem prezes firmy, 60 letni starszy Pan. Obecnie wg. historiapojazdu.gov.pl od 2 miesięcy nowy właściciel, który odkupił ten samochód od tej firmy ( znajomy )

Serwisowany do samego końca w ASO Jaguar Kraków - Jasnogórska.

Co mnie martwi? Był serwisowany wg. zaleceń aso, a interwał wymiany oleju w Aso Jaguar wynosi 25.000 KM. Obawiam się że przy takich interwałach i przebiegu 234.000km silnik będzie zaraz do remontu.

Przejechałem tym samochodem wczoraj ok. 30km, oprócz szarpnięć przy zmianie biegów podczas trybu sport i używania łopatek ( gaz do podłogi ) nie zauważyłem żadnych niepokojących znaków.

Znalazłem jeszcze ten egzemplarz :

https://www.otomoto.pl/oferta/jaguar-xf-jaguar-xf-black-piekny-doinwestowany-ID6DjM06.html

Z samego opisu. Wg. historiapojazdu.gov.pl obecny właściciel ma ten samochód od roku z hakiem, wsadził tyle pieniędzy w naprawy jak opisuje, i już sprzedaje ten samochód poniżej średniej ceny rynkowej? Coś musi być nie tak moim zdaniem, dodatkowo w kraju dopiero od 2018r. przebieg 161.000 wydaje się bardzo mało wiarygodny.


Bardzo proszę o opinie.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2020, 11:50:16 am wysłana przez rag »

Offline rag

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XF 3.0D 240KM
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2020, 11:36:48 am »
Drodzy koledzy,

Mam zamiar dzisiaj jechać po tego kota. Może ktoś finalnie doradzić, co myśleć o tych wymianach oleju? Dostałem z aso całą historię, był średnio wymieniany co 15.0000 km.

Nie widzę natomiast przez całą historię serwisowania wymiany oleju w skrzyni ani turbin. Rozumiem że przy przebiegu 230000 turbiny już będą do wymiany? Tak samo koniecznie olej w skrzyni po zakupie?

Offline walbor62

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 141
Odp: Jaguar XF 3.0D 240KM
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2020, 18:01:01 pm »
Kolega w swoim Citroenie C5, którym jeździ od nowości, ma najechane ponad 470 000 km i z turbinami i wtryskami nic do tej pory nie musiał robić.
Nie ma żelaznej zasady.
Jaguar x-type 2.0 D
Jeep Grand Cherokee 3,0 CRD
Hummer H3 3.7 Pb