Autor Wątek: Poduszki silnika XE  (Przeczytany 6225 razy)

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Poduszki silnika XE
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 26, 2020, 13:37:31 pm »
Nie mam pojęcie czy aktywne :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2020, 16:46:21 pm wysłana przez MicGin »

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 399
  • The White Cat
Odp: Poduszki silnika XE
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 26, 2020, 17:05:24 pm »
nie mam pojęcia jakie 320d, dla przykładu w F30 są dwa rodzaje - czyli mogą być zwykłe ale tez i aktywne
porównywanie zwykłych do aktywnych jest nie na miejscu - bo w zwykłej ryzyko usterki jest o wiele mniejsze
w XE są zawsze aktywne

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Poduszki silnika XE
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 26, 2020, 18:14:22 pm »
Tak F 30 320d, ale nie wiem jak sprawdzić czy aktywne.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2020, 21:08:36 pm wysłana przez MicGin »

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 399
  • The White Cat
Odp: Poduszki silnika XE
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 26, 2020, 19:42:25 pm »
najlepiej wzrokowo - przewody podciśnień idą do puduszek = poduszki aktywne, brak przewodów = zwykłe

Offline filippo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
Odp: Poduszki silnika XE
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 24, 2021, 16:00:00 pm »
odświeżę troche temat, zaobserwowałem u siebie po odpaleniu auta dość irytujące wibracje, podejrzewam poduszki. Czy Koledzy są w stanie polecić dobry warsztat w Trójmiescie żeby to potwierdzić? Do ASO nie mam za grosz zaufania.

XE 2.0T MY17, przbieg ok 111k

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 399
  • The White Cat
Odp: Poduszki silnika XE
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 24, 2021, 20:17:04 pm »
test głowy, uruchoma auto, obroty biegu jałowego, oprzyj głowę o słupek B, czujesz wibracje
teraz dodaj gazu na 900 do 1200 obrotów - jesli głową czujesz mniejsze wibracje lub w ogole
- wymień poduszki
ewentualnie przed wymianą poduszek sprawdzić podciśnienie na wężykach przy samych poduszkach ale to 1%
przyczyn usterki, 99% to poduszki
wymiana prosta, od spodu, płyta do zdjęcia, podnosnik najlepiej najazdowy, silnik delikatnie lewarować od spodu
max 2h robocze

Offline filippo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
Odp: Poduszki silnika XE
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 25, 2021, 08:51:58 am »
dzięki za informację, tak jak napisałeś po lekkim dodaniu gazu wybracje ustępują. Teraz jeszcze pytanie czy same podyszki wymieniać, czy w komplecie z węzykami? Czy trzeba po wymianie coś programować? I ostatnie gdzie najlepiej zamawiacie częsci?

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Poduszki silnika XE
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 25, 2021, 10:58:34 am »
Najlepiej jak mechanik sprawdzi, ktora poduszka nie trzyma podcisnienia. Wezyki zazwyczaj nie nosza sladu uszkodzen ale warto ich stan zweryfikowac. Na internecie jest sporo firm oferujacych poduszki, chinczyk sprzedaje za polowe ceny z allegro :)))

Offline Jaccom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Poduszki silnika XE
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 25, 2021, 14:42:42 pm »
Żywotność poduszek silnika jest zależna od: Popranego działania silnika, prawidłowego układu ciśnienia ( dotyczy diesla)
Prawidłowej pracy skrzyni biegów (jeśli skrzynia szarpie lub zbyt mocno ciągnie gdy trzymamy wciśnięty hamulec,( Powiązane z wadliwa praca solenoidów skrzyni))
W sporej części od kierowcy, ( styl jazdy, jak dynamiczny start z pod świateł, agresywna jazda jazda po nierównościach)
Może też byc przyczyna skrzywiona konstrukcja auta po kolizji.

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 399
  • The White Cat
Odp: Poduszki silnika XE
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 27, 2021, 14:22:46 pm »
nic nie trzeba programować, wymienić i tyle
kupowałem na allegro niby uzywane ale jak nowe (stan naklejek, metalu - minimalny przebieg)


Offline gcredhot18

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Poduszki silnika XE
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 03, 2022, 13:40:51 pm »
ja chyba mam podobny oroblem a mianowicie tylko w Xf-ie 2.0 240KM 2017r. z pezebiegiem 80000km a mianowicie:
 od dwoch dni na wplnych obrotach na postoju czuc wibracje na kierownicy i ogolnie na aucie.Dodajac gazu wszystko sie wycisza.Wylaczajac klimatyzacje minimalnie sle to minimalnie wibracje staja sie mniejsze no ale są.Wibracje sa w kazdej pozycji ustawienia skrzyni.Po odpaleniu auta przez 3-5 sekund jest cichutenko i nic nie wibruje ale za chwile juz odczuwam drgania na kierownicy,na fotelach nawet jak wyjde na zewnatz i dotkne przednich opon to czuje drgania na nich.Oczywiscie pierwsze podejrzenia to poduszki silnika,bo auto jezdzi jak szatan i nie wibruje jak podciagne obroty na okolo 900-1000. ale w tych wibracjach wylapuje tak jakby ich falowanie minimalne choc motor chodzi rowniusienko a gdy przykladam ucho do tunelu srodkowego to slysze,jakby stamtad gdzies pochodzily te drgania.Czy to co opisalem to w bardzo duzym stopniu wskazuje na poduszki.Nie problem dla mnie kupic i wymienic ale przed diagnoza mechaniczną chcialbym sie dowiedziec czy te objawy,ktore opisalem moze powodowac jeszcze cos innego.Podkreslam raz jeszcze ,ze silnik chodzi cicho i idealnie.Podczas jazdy nic nie uleglo zmianiew komforcie jazdy. oroblem jest na postoju i tylko na wolnych obrotach.Obroty na postoju w normie(+- 700) Bledow pod komputerem zadnych nie ma.
Prosze o opinie.Pozdrowienia

Wysłane z mojego CPH2205 przy użyciu Tapatalka


Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 399
  • The White Cat
Odp: Poduszki silnika XE
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 03, 2022, 17:29:35 pm »
99% poduszki lewa i prawa silnika
 1% poduszka skrzyni biegów

Offline V12

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 433
  • Nowe części zamienne Jaguar Daimler tel. 5O61122O4
    • V12.com.pl
Odp: Poduszki silnika XE
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 03, 2022, 22:00:24 pm »
W razie potrzeby mam oryginalne poduszki 795zł/szt
XJR-S 6.0 Asprey#99

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Poduszki silnika XE
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 20, 2023, 21:19:06 pm »
Witam,
w czwartek odebrałem auto po wymianie poduszek. Obie przednie zostały wymienione na nowe.
3tyg. wcześniej auto przeszło wymianę łańcucha z napinaczami itp.
Martwi mnie natomiast to, że na postoju auto nadal ma wibracje na całości, tj. kierownica, fotele, tunel środkowy, tak samo jak się dotknie maski czy nadkola. I nie ma znaczenia, czy auto jest dopiero co odpalone, czy było dużo jeżdżone. Gdy jadę, wibracji brak. Tylko jak auto stoi - jest zaparkowane lub na światłach/skrzyżowaniu. Nie ma żadnego wpływu, jaki bieg wybiorę. Poduszki oryginalne jaguara, wymiana w autoryzowanym serwisie.
Co to może być? Poza tym auto funkcjonuje normalnie.
XE 2015 2.0D Automat

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Poduszki silnika XE
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 20, 2023, 22:43:00 pm »
Objawy wskazuja na problemy z poduszkami, sprawdzilbym je w niezaleznym serwisie czy trzymaja podcisnienie. Druga opcja, bardziej kosztowna to problem z rozrzadem, walkami balansujacymi. Wymieniales w ASO rozrzad? Kompletny czy tylko lancuchy ze slizgami?