Autor Wątek: Brak prądu.Zabl.skrzynia biegów.Dźwignia w podłodze.Jak wciągnąć na lawetę?  (Przeczytany 2771 razy)

Offline piotriwa

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 35
 Witam. Przeszukałem internety, ale oprócz reklam i bzdetów, ciężko już czegoś się dowiedzieć. Opcja szukaj niczego nie znalazła.
Spadł pasek klinowy, może się zerwał, nie ważne. Nie ma prądu. JAGUAR XF 3.0 2011, stoi na drodze. Przyjeżdża laweta i nie może go ruszyć wciągarka. Gdy auto zgasło, wszystko się pozamykało, włącznie z windą do zmiany biegów. Moje pytanie:
Jak zmienić beż prądu, bądź na dodatkowym zasilaniu z kabli pozycję skrzyni ma N ?
Bardzo proszę o jakąś radę. Może merytoryczna odpowiedź?
PS.
    Znaleziona instrukcja na YT , może komuś pomoże. :
https://www.youtube.com/watch?v=V62-MWkY7eU&feature=share&fbclid=IwAR3PHbLoQzOJMqecLPcxnru-Bm04q8AVISLqvrEpZEGU7T0tkYBLMWSLQUA

Moje auto już na lawecie. Taka mała dygresja. Gdzie czasy, jak na posty odpowiadali ludzie, którzy mają pojęcie, a nie tylko malkontenci? Wybaczcie, nikogo nie chcę urazić. Przeglądałem kilkadziesiąt postów i nic z tego nie wynika. Nie wiesz, nie pisz. Pozdrawiam.
piotriwa

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
  • Kocham to forum
Odp: Brak prądu.Zabl.skrzynia biegów.Dźwignia w podłodze.Jak wciągnąć na lawetę?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2020, 11:06:21 am »
Ja bym zapytał, dlaczego ludzie najpierw nie myślą i nie czytają instrukcji i o wszystko pytają na forum?
Gdzie te fora na których rozwiązywało się konkretne problemy techniczne a nie rozmawiało o pierdołach...

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: Brak prądu.Zabl.skrzynia biegów.Dźwignia w podłodze.Jak wciągnąć na lawetę?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2020, 12:44:10 pm »
Na marginesie: dobra pomoc drogowa ma wszystkie modele samochodów przećwiczone i wie, jak sobie poradzić w takiej sytuacji.

Offline cyberda

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 123
Odp: Brak prądu.Zabl.skrzynia biegów.Dźwignia w podłodze.Jak wciągnąć na lawetę?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2020, 22:29:07 pm »
Ja bym zapytał, dlaczego ludzie najpierw nie myślą i nie czytają instrukcji i o wszystko pytają na forum?
Gdzie te fora na których rozwiązywało się konkretne problemy techniczne a nie rozmawiało o pierdołach...

Fajnie się gada takie pierdoły siedząc w fotelu przy kompie bo inaczej to wygląda jak siada ci auto na środku drogi ...
Ciekawe że doradzić nie potrafiłeś, a całą instrukcje masz w małym paluszku ale pierdoły pisać to potrafisz - oj jakie to typowo buracko-polskie.
Ktoś pisze post bo potrzebuje pomocy, a nie durnych uwag.
Jest: Jaguar XF /2013/ 2.2 d 200KM 
Były: Vauxhall Insignia 2.0 2009
Toyota Avensis 1.8 2007
Jaguar X-type 2.1 2003
Renault Laguna II 1.8 2001, Laguna I 3.0 1998
DODGE GrandCaravan 3.3 2001
Hyundai Elantra 2.0 2001
Citroen Picasso 1.8 2001
Hyundai Accent 2000

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: Brak prądu.Zabl.skrzynia biegów.Dźwignia w podłodze.Jak wciągnąć na lawetę?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2020, 23:30:04 pm »
> bo inaczej to wygląda jak siada ci auto na środku drogi ...

I co, ktoś na środku drogi wyciąga telefon, pisze post na forum, a potem czeka na odpowiedź??? A instrukcję można wozić w schowku - ja tak robię, przydała się przy kilku okazjach.

Na marginesie, OP pisze:

> Przeszukałem internety, ale oprócz reklam i bzdetów, ciężko już czegoś się dowiedzieć.

A wystarczy wpisać w Google: "jaguar xf "unlock" gearbox", druga pozycja ma nawet zdjęcia.

Offline cyberda

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 123
Odp: Brak prądu.Zabl.skrzynia biegów.Dźwignia w podłodze.Jak wciągnąć na lawetę?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2020, 23:53:50 pm »
Och jak ja kocham takich wszechwiedzących polskich buraczków ...
Tak - może nie wiesz o tym ale smartfon ma takie możliwości że możesz napisać post siedząc w zepsutym samochodzie.
Jak auto ci się sypnie i masz nerwy to inaczej myślisz, a ktoś kto pisze post to pisze go aby uzyskać pomoc, a nie durne Twoje dyrdymały - Pomyliłeś fora !!!
Poszukaj forum dla zgrzędnych maruderów - to coś dla Ciebie.
Jest: Jaguar XF /2013/ 2.2 d 200KM 
Były: Vauxhall Insignia 2.0 2009
Toyota Avensis 1.8 2007
Jaguar X-type 2.1 2003
Renault Laguna II 1.8 2001, Laguna I 3.0 1998
DODGE GrandCaravan 3.3 2001
Hyundai Elantra 2.0 2001
Citroen Picasso 1.8 2001
Hyundai Accent 2000

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: Brak prądu.Zabl.skrzynia biegów.Dźwignia w podłodze.Jak wciągnąć na lawetę?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 09, 2020, 08:59:55 am »
> Tak - może nie wiesz o tym ale smartfon ma takie możliwości że możesz napisać post siedząc w zepsutym samochodzie.

Oczywiście, że ma, tylko prościej (i efektywniej) skorzystać z Google...
Słowa "zgrzędny" nie znam, więc nie wiem, czego szukać. A moich "dyrdymałów" nie musisz czytać.

Offline Gabriel001

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Kocham to forum
Odp: Brak prądu.Zabl.skrzynia biegów.Dźwignia w podłodze.Jak wciągnąć na lawetę?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 09, 2020, 09:49:02 am »
Witam kolego udało Ci się śiągnąć to auto ?
szukam szukam zmiany ale xf nie pozwala

Offline Gabriel001

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Kocham to forum
Odp: Brak prądu.Zabl.skrzynia biegów.Dźwignia w podłodze.Jak wciągnąć na lawetę?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 09, 2020, 09:50:05 am »
Jak tak to napisz co zrobiliście ?
szukam szukam zmiany ale xf nie pozwala

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
  • Kocham to forum
Odp: Brak prądu.Zabl.skrzynia biegów.Dźwignia w podłodze.Jak wciągnąć na lawetę?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 09, 2020, 10:19:45 am »
oj jakie to typowo buracko-polskie.

Rozumiem, że napisałeś o sobie....Od oceny mojej osoby radzę ci sie powstrzymać, nie przypominam sobie abyś miał do tego prawo.
Jeśli ktoś narzeka, że nie otrzymał na forum odpowiedzi od razu, bo auto stoi na drodze, to ja tym bardziej mogę napisać swoje zdanie.  I tylko dlatego napisałem swój post - ze względu na narzekanie, że odpowiedź na forum nie potrafiła się natychmiast.
I wlaśnie przez takie oczekiwania forum schodzi na niski poziom - przez oczekiwanie, że forum wyręczy z czytania i myślenia...wiem, wiem...z tym w dzisiejszych czasach cięzko...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2020, 10:37:53 am wysłana przez piorek »

Offline bibor80

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Kocham to forum
Odp: Brak prądu.Zabl.skrzynia biegów.Dźwignia w podłodze.Jak wciągnąć na lawetę?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 09, 2020, 10:49:10 am »


Cytat: piotriwa
    Znaleziona instrukcja na YT , może komuś pomoże. :
https://www.youtube.com/watch?v=V62-MWkY7eU&feature=share&fbclid=IwAR3PHbLoQzOJMqecLPcxnru-Bm04q8AVISLqvrEpZEGU7T0tkYBLMWSLQUA


Ostatnio zmieniałem rozrusznik i się właśnie zastanawiałem jak to odblokować jak aku rozłaczone.



Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 776
  • JCPF Club Member
Odp: Brak prądu.Zabl.skrzynia biegów.Dźwignia w podłodze.Jak wciągnąć na lawetę?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 09, 2020, 11:09:41 am »
Och jak ja kocham takich wszechwiedzących polskich buraczków ...
Po raz kolejny "szanowny" pan prowokuje i wyzywa innych forumowiczów. Tak, to jest ostrzeżenie.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline cyberda

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 123
Odp: Brak prądu.Zabl.skrzynia biegów.Dźwignia w podłodze.Jak wciągnąć na lawetę?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 09, 2020, 11:24:05 am »
Och jak ja kocham takich wszechwiedzących polskich buraczków ...
Po raz kolejny "szanowny" pan prowokuje i wyzywa innych forumowiczów. Tak, to jest ostrzeżenie.

Pamiętam jak kilka lat temu miałem X-Type i zapisałem się na to forum - byłem zachwycony ! Wszyscy chcieli pomagać, jak napisałeś swój problem to w krótkim czasie miałeś kilkanaście odpowiedzi, a nie upierdliwych przemyśleń. Niestety po kilku latach i połączeniu z innym to forum zeszło na dno. Ludzie kupili Jaguary i myślą że zmieniając BMW na Jaga nagle stali się kimś lepszym - nie! nadal są buraczkami tyle że w Jaguarze.

PROSZĘ O USUNIĘCIE MOJEGO PROFILU Z TEGO DURNEGO FORUM.
Od tej chwili nie wyrażam zgody na przechowywanie jakichkolwiek danych dotyczących mojego profilu i jakichkolwiek postów wystawionych przeze mnie.

Właśnie TAK UMIERA FORUM szanowny Panie moderatorze - sami je zabijacie.
Zachowujecie się jakbyście byli jedynym forum Jaga na świecie - za kilka miesięcy już was nie będzie....

Jest: Jaguar XF /2013/ 2.2 d 200KM 
Były: Vauxhall Insignia 2.0 2009
Toyota Avensis 1.8 2007
Jaguar X-type 2.1 2003
Renault Laguna II 1.8 2001, Laguna I 3.0 1998
DODGE GrandCaravan 3.3 2001
Hyundai Elantra 2.0 2001
Citroen Picasso 1.8 2001
Hyundai Accent 2000

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 398
  • The White Cat
Odp: Brak prądu.Zabl.skrzynia biegów.Dźwignia w podłodze.Jak wciągnąć na lawetę?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 09, 2020, 13:00:58 pm »
wygooglowanie rozwiązania zajęło mi jakieś 30 sekund...
smutne jest to że właściciele Jaguarów muszą się wyzywać od buraków :/ często jak mogę to pomagam na forum
co nie znaczy że pytający nie mogliby się wykazać odrobiną inwencji

ale to prawda, w różne ręce trafiają Jaguary - całkiem niedawno dwa puste łby z ciemnego JAGa w Łodzi popisały się krzycząc
jakieś hasła godne poziomu rynsztoka podczas sesji którą wykonywałem z modelką na ulicy - podszedłem i powiedziałem sp......j
- cisza, brak reakcji, kozaczki za 5zł się wyłączyły
powtórzę jakby któryś z pustych łbów przypadkiem czytał - wpełznij pod swój kamień i się nim ciesz chyba że szukasz problemów

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 776
  • JCPF Club Member
Odp: Brak prądu.Zabl.skrzynia biegów.Dźwignia w podłodze.Jak wciągnąć na lawetę?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 09, 2020, 19:36:44 pm »
Pamiętam jak kilka lat temu miałem X-Type i zapisałem się na to forum - byłem zachwycony ! Wszyscy chcieli pomagać, jak napisałeś swój problem to w krótkim czasie miałeś kilkanaście odpowiedzi, a nie upierdliwych przemyśleń. Niestety po kilku latach i połączeniu z innym to forum zeszło na dno. Ludzie kupili Jaguary i myślą że zmieniając BMW na Jaga nagle stali się kimś lepszym - nie! nadal są buraczkami tyle że w Jaguarze.

PROSZĘ O USUNIĘCIE MOJEGO PROFILU Z TEGO DURNEGO FORUM.
Od tej chwili nie wyrażam zgody na przechowywanie jakichkolwiek danych dotyczących mojego profilu i jakichkolwiek postów wystawionych przeze mnie.

Właśnie TAK UMIERA FORUM szanowny Panie moderatorze - sami je zabijacie.
Zachowujecie się jakbyście byli jedynym forum Jaga na świecie - za kilka miesięcy już was nie będzie....


Szanowny Pan stracił możliwość wymiany doświadczeń na niniejszym forum, a sprawa usunięcia profilu zostaje przekazana Administratorowi.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR