Autor Wątek: x300 problem z opuszczaniem szyb  (Przeczytany 992 razy)

Offline lukskajłoker

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
x300 problem z opuszczaniem szyb
« dnia: Sierpień 03, 2020, 11:00:06 am »
witam Szanownych Forumowiczów.
Bardzo proszę o pomoc w jakże irytującym problemie - elektryczne sterowanie szybami działa tak, że szyby w drzwiach nie chcą się opuszczać i podnosić w całym zakresie, tzn. przy opuszczaniu początkowo trzeba im trochę "pomóc" ręką, później jakoś już idą. To samo z zamknięciem otwartych szyb - na początku siłownik je podnosi, później trzeba im pomagać ręcznie, tak jakby ewidentnie nie miał siły, żeby dociągnąć szybę do końca. Problem niestety dotyczy wszystkich drzwi, Jaguar X300 jest z 95 r., dlatego mam pytanie, czy jest szansa, że to wina jakiejś pierdoły, czy czeka mnie rozbieranie wszystkich boczków i ewentualna wymiana/regeneracja siłowników. Czy to częsta przypadłość? Z góry dziękuję za okazaną pomoc. 

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 671
  • XJ x300 sovereign
Odp: x300 problem z opuszczaniem szyb
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2020, 12:44:20 pm »
Może nie łączy któryś bezpiecznik, co może powodować niższy prąd idący na sterowanie szybami.
Musiałbym sobie przypomnieć schematy.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
  • Kocham to forum
Odp: x300 problem z opuszczaniem szyb
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2020, 12:45:33 pm »
Czy przy używaniu wszystkich przełączników tzn. we wszystkich drzwiach jest ten sam problem?

Offline lukskajłoker

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Odp: x300 problem z opuszczaniem szyb
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2020, 20:51:22 pm »
Piorek, tak - taki objaw dają wszystkie szyby.

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
  • Kocham to forum
Odp: x300 problem z opuszczaniem szyb
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 03, 2020, 21:03:16 pm »
Ja nie pytam o wszystkie szyby tylko o wszystkie przełączniki.
W drzwiach kierowcy masz przecież przełączniki wszystkich szyb i dodatkowo po jednym przełączniku w każdych drzwiach.
Wolę uściślić :)

Offline lukskajłoker

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Odp: x300 problem z opuszczaniem szyb
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 04, 2020, 13:23:16 pm »
ok, więc uściślając: objaw występuje we wszystkich przełącznikach, zarówno tych u kierowcy, jak i tych u pasażerów. Czy ktoś coś mógłby doradzić? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
  • Kocham to forum
Odp: x300 problem z opuszczaniem szyb
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 04, 2020, 15:21:09 pm »
Najpierw trzeba spróbować problem zdiagnozować a później doradzać - to tak odnośnie moich pytań.

Obstawiał bym albo zaśniedziałe kostki w drzwiach albo źle, nierówno zamontowane uszczelki w profilu drzwi - szczególnie, że piszesz o objawach na początku otwierania i na końcu przy zamykaniu.
Proponuję na początek - zerknij na uszczelki, jeśli jest ok, rozbierz jedne drzwi i sprawdź kostki.
Trzeba pomierzyć prąd w różnych miejscach pracy szyby, inaczej to wróżenie z fusów.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2020, 15:40:21 pm wysłana przez piorek »

Offline lukskajłoker

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Odp: x300 problem z opuszczaniem szyb
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 04, 2020, 18:42:56 pm »
Tak zrobię. Bardzo, bardzo chciałbym uniknąć rozbierania drzwi. Zawsze przy tym coś mi pęknie albo coś urwę. A tu mnie ewentualnie czekają wszystkie drzwi. Makabra.