Autor Wątek: Nowa podsufitka w X350.  (Przeczytany 1786 razy)

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Nowa podsufitka w X350.
« dnia: Sierpień 10, 2020, 12:25:39 pm »
Przeważnie garażuję swój samochód, ale ostatnio musiał trochę postać na zewnątrz i niestety, ale chyba pod wpływem temperatury zaczęła się odklejać podsufitka. Odeszło połowę materiału z szyberdachu, ale w rogach nad głowami pasażerów z tyłu również coś powoli zaczęło się wybrzuszać. Podejrzewam, że tylko kwestią czasu jest kiedy odejdzie większa część.
Z tego co się dowiedziałem, to aby przykleić nową podsufitkę, należy wyciąć przednią szybę aby wyciągnąć przez nią dach. Samo koszt wyciągnięcia jest wyższy, niż wymiana podsufitki u tapicera.

Czy ktoś z Was słyszał o tym, żeby całość robić bez wyciągania sufitu z samochodu?

Tapicer do którego się zgłosiłem z szyberdachem powiedział, że sam szyberdach dąłby radę podkleić bez demontażu. Nie przyszło mi wtedy jeszcze do głowy, żeby go pytać o całość. Domyślam się, że to dosyć niewygodna praca kleić coś na suficie, ale nie wiem, czy jest niewykonalna ze względu chociażby na grawitację, czy są jeszcze jakieś inne trudności.
Czy ktoś badał temat w ten sposób?

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Odp: Nowa podsufitka w X350.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2020, 15:48:50 pm »
Teoria: procedura wyjęcia podsufitki wg Workshop Manual nie przewiduje wycinania szyby, wyciąga się ją przez tylne drzwi.
Życie: podobno wyciągnięcie podsufitki wg w/w procedury i nie połamanie/urwanie czegoś jest niemożliwe.

Jeśli masz przednią szybę niegrzaną, proponuję korzystając z okazji wyciąć szybę i wstawić grzaną, zawsze to jakaś wartość dodana całego zamieszania, elektrykę dorobisz w wolnej chwili.

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Odp: Nowa podsufitka w X350.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2020, 09:23:41 am »
Szyba akurat grzana.
Przez tylne drzwi da się podobno tylko w longu wyciągnąć.
Bardziej interesuje mnie, czy da się przykleić podsufitkę bez jej wyciągania z samochodu.

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 776
  • JCPF Club Member
Odp: Nowa podsufitka w X350.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2020, 10:21:30 am »
Jeśli nie będzie cię raziła estetyka wykonania, to się da.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Odp: Nowa podsufitka w X350.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 12, 2020, 11:33:23 am »
No właśnie, estetyka, coś pójdzie nie tak cały look spaprany .... wywal szybę, machnij alcantarę, pochwal się jak wyszło :)

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Nowa podsufitka w X350.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 12, 2020, 13:42:52 pm »
Wymieniałem podsufitówkę w X350 longu. Trzeba było wyjąć fotele, siedzisko tylnej kanapy, tunel środkowy i nawet zdemontować kierownicę. I brakło kilku centymetrów, żeby wyszła przez tylne drzwi. Pomógł demontaż uszczelek drzwi :) .
Do podsufitki przyklejona jest wiązka na stałe. Bez demontażu podsufitki nie dojdziesz do zaślepki szyberdachu. Kolejny problem to dobór materiału. Są dwie opcje. Kupno taniego materiały i wstrzelisz się w odcień beżu lub kupno droższego, grubszego, lepszego w dotyku niż oryginał, ale odcień będzie inny. Wiąże się z dodatkowymi kosztami na obszycie słoneczników, słupków A x2szt, B x2szt i C x4szt oraz szyberdach. Roboty co niemiara i auto unieruchomione na czas naprawy tapicerskiej.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996