Autor Wątek: Xf 2013 Problem szybami.  (Przeczytany 1373 razy)

Offline KubaC

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Xf 2013 Problem szybami.
« dnia: Lipiec 30, 2020, 23:48:17 pm »
Witam.
Jestem Nowym Nabywcą Jaguara Może ktoś podpowie co może być przyczyną nie działających szyb tylnych. Jak zaprogramować czy sprawdzić co Jest Pięć.
Z pilota Nie ruszają Się nic. z przycisku na przednich ani tylnych zero reakcji.Moze ktoś wie od czego zacząć będę bardzo wdzięczny.
A I nie wiem Czy był akumulator wyciągany ponieważ chłop sam nie wiedział czemu przestały działać i kiedy ponieważ średnio korzystał z Szyb na tyle.

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: Xf 2013 Problem szybami.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2020, 07:32:31 am »
Może banalne rozwiązanie ale...sprawdź, czy po prostu nie masz wciśniętej blokady tylnych szyb. Kiedyś miałem taki przypadek, po wizycie w zakładzie zajmującym się przyciemnianiem szyb. Szyby przestały działać, pojechałem do nich z wielkimi pretensjami o usterkę. Nigdy nie zapomnę tego uczucia, kiedy gość przy mnie wyłączył blokadę i wszystko zaczęło działać :-hehe

Offline KubaC

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: Xf 2013 Problem szybami.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2020, 09:41:28 am »
A Jest jakaś inna blokada po za Tą na przednich drzwiach?
Bo Ta nie drzwiach bez zmian czy włączone czy nie.
Jedynie świeci się kontrolka po wciśnięciu na przycisku.
Tyle wiem że gościu używał ochrony rodzicielskiej bo dzieci woził na tyle. drzwi blokowane nic więcej.
Tak jak mówisz może banalne ale chcę by wszystko działało jak należy.kupując myślałem że to nie będzie problem gdzieś włączyć i ok A tu zagadka.

Offline Maretti

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Xf 2013 Problem szybami.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2020, 10:55:15 am »
W moim XF z 2010 mialem ten problem tylko z jednej strony, okazalo sie ze wszystkie linki trzeba bylo nasmarowac, ale nie wiem jaki jest mechanizm do szyb w XF z 2013, czy nadal linki ktore wszystko ruszaja czy juz cos innego.
Trzeba poprostu boczki zdjac i zobaczyc, na poczatku popsikalem WD40 i po 10 minutach zaczely juz dzialac, ale trzeba dosc duzo popsikac by wyczyscic caly syf jaki tam sie nagromadzil.
Pozniej jakims smarem w plynie by nasmarowac dobrze wszystkie linki i oslonki.

Offline tomas90

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Kocham to forum
Odp: Xf 2013 Problem szybami.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 31, 2020, 13:11:44 pm »
Tak jest blokada rodzicielska w tylnych drzwiach gdzieś koło zamka na boku drzwi bodajże mały przełączniczek nie jestem teraz przy aucie ale musi być coś takiego. https://www.youtube.com/watch?v=hamVsYmfA2o  od 19sek. coś w tym stylu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2020, 13:47:08 pm wysłana przez tomas90 »
XF 2015r. lift 2.0T

Offline KubaC

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: Xf 2013 Problem szybami.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 31, 2020, 14:32:36 pm »
 Tak jest na tylnych drzwiach blokada ale to blokada drzwi
 juz to przekrecilem można ustawić pionowo lub poziom.szyby raczej nie mają nic z tym wspólnego ponieważ bez zmian.
Chyba że jest tam jakiś magiczny przycisk to podeślij zdjęcie  jak możesz 😃

Offline tomas90

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Kocham to forum
Odp: Xf 2013 Problem szybami.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 31, 2020, 19:32:58 pm »
Właśnie to miałem na myśli, myślałem że blokuje otwarcie drzwi i szyb od środka z tylnej kanapy. Ale skoro bez zmian to musi być coś innego.
XF 2015r. lift 2.0T