Autor Wątek: Jaguar XE 2.0d Bezpieczniki  (Przeczytany 1696 razy)

Offline SorrowSDW

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Jaguar XE 2.0d Bezpieczniki
« dnia: Maj 13, 2021, 20:27:23 pm »
Witam. Sprawa jest zapewne prosta choć ja nie potrafię wpaść na właściwy trop.  :- pojecia Przeszukałem na forum tematy o bezpiecznikach jak i przeczytałem w instrukcji samochodu całą listę i nie znalazłem odpowiedzi. Mianowicie szukam bezpiecznika odpowiadającego za świecenie małych żarówek w dole lusterek które oświetlają otoczenie samochodu po otwarciu drzwi. Chciałbym wpiąć w ten obwód podświetlane logo Jaguar a zależy mi na tym żeby działało (gasiło i zapalało) ono w tym samym trybie co podświetlenie w lusterkach. Chyba że któryś z forumowiczów ma lepszy pomysł gdzie można by to podłączyć aby uzyskać taki sposób działania, chętnie wysłucham pomysłów. :-za

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 399
  • The White Cat
Odp: Jaguar XE 2.0d Bezpieczniki
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2021, 20:34:44 pm »
jedziesz do ASO, mówisz że nie działa oświetlenie i że mają do zrobienia akcje serwisową wymiany oprogramowania
u mnie oświetlenie w lusterkach zadziałało po jedenastej wymianie oprogramowania :D

co to za podświetlane logo?

Offline SorrowSDW

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XE 2.0d Bezpieczniki
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2021, 15:43:57 pm »
Zwyczajne logo Jaguar. Podświetlenie czerwień i biel. Chcę spróbować jakby to wyglądało, ale potrzebuję się dostać do opisanego wyżej miejsca zasilania... nie sądzę żeby ASO tu było potrzebne ;)

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Jaguar XE 2.0d Bezpieczniki
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2021, 15:59:51 pm »
WYdaje mi sie ze nie mozesz tego znalezc bo jest to sterowanie przez modul drzwi. Wydaje mi sie ze latwiej bedzie sie podpiac do oswietlenia nog
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline SorrowSDW

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XE 2.0d Bezpieczniki
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2021, 16:07:20 pm »
Też właśnie brałem te opcje pod rozwagę lecz nie zdążyłem zrobić research'u w tym kierunku. Jednak w takim wypadku wydaje się to najrozsądniejszym rozwiązaniem. Urlop przede mną więc jedyną zawiłością pozostanie przeciągnięcie kabla w "mądry" sposób. Dzięki za podpowiedzi.  :-thank Jeśli efekt będzie mnie zadowalał podzielę się fotkami z tej małej modyfikacji tutaj. :-clap

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 399
  • The White Cat
Odp: Jaguar XE 2.0d Bezpieczniki
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2021, 20:15:38 pm »
nie wiem jakimasz rocznik, w moim z 2015r lampki lusterek zostały przeoczone przez programistów
fizycznie istniały ale nie szło do nich napięcie - z powodu niewłasciwego oprogramowania...

zasilanie progów jest proste do znalezienia - wystarczy że zdejmiesz jedną plastikową nakładkę
będzie świecić jak odblokujesz samochód kluczykiem lub klamką przy keyless, także po każdym otwarciu drzwi
oraz po włączeniu centralnej lampki sufitowej

Offline SorrowSDW

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XE 2.0d Bezpieczniki
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2021, 21:10:01 pm »
Też 2015r. Lampki w lusterkach działają jak najbardziej poprawnie. Stwierdziłem że najłatwiej będzie się wpiąć do bezpieczników lusterek aby uniknąć przedłużania kabla i ciągnięcia go przez komorę silnika (oczywiście w odpowiedniej izolacji termicznej co by podczas robienia TÜV-u nie można się było doczepić) przez gródź aż do kabiny pasażerskiej. O progach nie pomyślałem a to już daje kolejna możliwość do sprawdzenia :-thank

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 399
  • The White Cat
Odp: Jaguar XE 2.0d Bezpieczniki
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2021, 21:44:20 pm »
łeee myślałem że nie działają lampki
próg sprawa prosta, wiązka z aktywnym prądem jest w każdym egzemplarzu nawet jak nie masz podświetlanych progów

Offline Jaccom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XE 2.0d Bezpieczniki
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 15, 2021, 12:16:10 pm »
ładne logo Z pewnością efektownie wygląda podświetlone, gdzie planujesz je zamontować ?

Offline SorrowSDW

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XE 2.0d Bezpieczniki
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 15, 2021, 13:13:36 pm »
Mam takie dwa loga. Jedno planuje umieścić na grillu gdzieś niebezpośrednio obok emblematu fabrycznego dlatego żeby było zgodnie z niemieckimi przepisami musi ono gasnąć na czas jazdy (jeśli po założeniu efekt będzie niezadowalający zdemontuje :-thumpdown) a drugie we wnętrzu bagażnika, może na wewnętrznej stronie klapy, ale decyzja ostateczna nie zapadła jeszcze. :- pojecia

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 399
  • The White Cat
Odp: Jaguar XE 2.0d Bezpieczniki
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 15, 2021, 13:17:12 pm »
w bagażniku spoko, ma grilu bym tego nie przeżył