Autor Wątek: nieregularny wyciek płynu chłodniczego  (Przeczytany 1636 razy)

Offline nowyzielony

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Nowy, już mniej zielony
    • Entropy State
nieregularny wyciek płynu chłodniczego
« dnia: Lipiec 19, 2020, 12:09:55 pm »
Czy ktoś z Was spotkał się z problemem nieregularnego wycieku płynu chłodniczego? Wycieki zdarzają się bardzo rzadko w ilości około 300ml. Płyn ucieka z prawej strony i jest widoczny pod samochodem.
Było kilka S-typów, X-Type, jest X350 4.2

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Odp: nieregularny wyciek płynu chłodniczego
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2020, 16:03:12 pm »
Prawdopodobnie próchnica, jakieś wydarzenia drogowe też mogły chłodnicy pomóc. Trzeba zdjąć osłony dolne i popatrzeć, gdzie się czerwieni., może to tylko złączka czy wąż. Na wszelki wypadek zrobiłbym test CO2 na UPG, ale jego zerowy wynik nie jest gwarancją. U mnie też miałem delikatny wyciek, tak ze 100ml na miesiąc musiałem dolewać, wyjąłem chłodnice i okazało się, że rozsypują się w rękach, a podobno ori kładli Hellę. Komplet przyzwoitej jakości da się kupić za ok 1 kZeta, ja kupiłem NRF i skraplacz Nissens, wyszło 1200. Robocizna przy wymianie tania nie będzie, pewnie ze 300 minimum. Poniżej kompletny manual. Przy okazji można wymienić płyn, trzeba pamiętać, że w chłodnicy jest połowa, reszta zalega w głowicach, spuszczenie płynu z prawej to niezły hardkor.

https://www.youtube.com/watch?v=MQ4g1xD81OI

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: nieregularny wyciek płynu chłodniczego
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2020, 10:09:30 am »
Prawa strona to szerokie pojecie ,a możesz wskazac okolice czego kapie.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline nowyzielony

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Nowy, już mniej zielony
    • Entropy State
Odp: nieregularny wyciek płynu chłodniczego
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2020, 19:51:43 pm »
Jutro będę to badał więc dam znać. Po czym poznać, że chłodnica do wymiany? bo jeszcze tak wiekowego auta nie miałem :D Z leasingu max 3 letnie :D
Było kilka S-typów, X-Type, jest X350 4.2

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: nieregularny wyciek płynu chłodniczego
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 27, 2020, 16:58:24 pm »
 Miałem podobny wyciek w jednej z moich beemek i po długim poszukiwaniu okazało się, że puszczał gumowy o-ring plastikowego, dolnego króćca chłodnicy. Było to trudne do zlokalizowania, bo wyciek był nieregularny, podobnie jak u Ciebie i trzeba było zdjąć wszystkie osłony i trochę bez nich pojeździć. Po zlokalizowaniu naprawa zamknęła się w kwocie 100zł, w tym 2 zł za nowy o-ring.
Pozdrawiam