Autor Wątek: Jak wymienić płyn wspomagania i przepłukać układ? (dodatek do oleju ze skle V12)  (Przeczytany 1653 razy)

Offline nowyzielony

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Nowy, już mniej zielony
    • Entropy State
Czy żeby przepłukać układ wspomagania i wymienić płyn oraz wlanie dodatku do oleju (tego Jaguara ze sklepu V12) trzeba demontować zbiorniczek płynu? czy jest jakaś inna opcja? PS jaki płyn najlepiej użyć? i czy dodatek wlać w całości etc.
Było kilka S-typów, X-Type, jest X350 4.2

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Najlepiej odpiąć węże na przekładni, niech płyn sobie zleci. Odessać resztę ze zbiornika, dolewać małe dawki benzyny ekstrakcyjnej, żeby rozpuściła muł na dole zbiornika i odsysać, trochę się zejdzie z zabawą. Poruszać kierą na uniesionych kołach, żeby wygonić płyn z przekładni, powoli. Brud to generalnie domena zbiornika, w przekładni i pompie go nie ma. Podpiąć węże, dolać litr płynu, odpalić, pokręcić kierą, jeśli jakiś brud wróci do zbiornika to go odessać, raz, drugi, aż będzie czysto, dolać na full łącznie z tym V12. Ja wlałem Ravenol ATF III H /wchodzi 1,6 litra jakoś. Przyzwoitej jakości mała odsysarka stoi ok 30-50 zeta na alle.

Offline nowyzielony

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Nowy, już mniej zielony
    • Entropy State
dzięki wielkie, szukałem na anglojęzycznych forach i nic specjalnego nie znalazłem. Twoja odpowiedź wyczerpuje temat :)
Jeszcze raz dzięki!
Było kilka S-typów, X-Type, jest X350 4.2