Autor Wątek: Dziwne ogłosy. Proszę o fachową pomoc  (Przeczytany 1506 razy)

Offline slawo023

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Dziwne ogłosy. Proszę o fachową pomoc
« dnia: Lipiec 09, 2020, 20:57:19 pm »
Witam jestem tutaj nowy na forum. Mam problem. Jak zwiększam obroty pomiędzy 1500 - 2500 obrotów mam dziwne wycie w samochodzie. Powyżej gaz do dechy nic. Turbo było sprawdzane i wszystko chodzi ok. Nie traci mocy. Nie ma kontrolki od silnika. Nie kopci na błękitno/biało. Dodatkowo cały czas słychać metaliczny dźwięk nie ważne ile obrotów. Pytania moje: czy ktoś ma jaguara xe od 2015 w benzynie 147kW i czy to jest normalne? Byłem w serwisie JLD w Warszawie i mówili że słychać turbo i wszystko ok. W CARMASTRZE w krakowie kiedyś byłem i mówili, że samochód chodzi. U zaprzyjaźnionego mechanika, który robi mi przeglądy itp też mówi, że tak ma być. Dla mnie jest. Nie w tej klasy samochodzie. Przejechałem już tak 60tys km i nic się nie dzieje ale te dźwięki są uciążliwe. Ktoś ma podobne odgłosy? Nie mam rozeznania ponieważ jak miałem RR Evoque nie słychać było takich rzeczy. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.  :-tylko

Offline filippo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
Odp: Dziwne ogłosy. Proszę o fachową pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2020, 22:29:07 pm »
Czesc, mam podobny problem. Generalnie pewnie chodzi o wibracje kanalu dolotowego ktore wpadaja w wibracje jak spadaja obroty do ok 1200. Poczytaj w tym watku. Mi w ASO i innym serwisie to samo mowili co Tobie. Jezdzic obserwowac.

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,32621.0.html

chyba ze ktos tą przypadlosc wyeliminowal?

Offline Jaccom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Dziwne ogłosy. Proszę o fachową pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2020, 10:27:53 am »

Wycie może być przyczyną rolek prowadzących pasek, pompy wody jak to miało miejsce w moim  kocie. A nawet łożysko alternatora.

Offline filippo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
Odp: Dziwne ogłosy. Proszę o fachową pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2020, 11:45:16 am »
to nie to, to "wycie, buczenie" slychac tylko przez kierowce mniej wiecej z lewej sterony jakby w polowie dlugosci maski, jadąc z tymi obrotami. Nie slychac tego na postoju i wkrecajac na obroty. Moim zdaniem wibruje jakos skrzynka filtra i polaczenie jej z kanalem dolotowym. Te 3 plastiki sa niechlujnie spasowane i zamontowane. Tak mi sie wydaje. Nie idzie tego poprawic, a klejenie tego szara tasma pewnie tez nie pomoze.

Offline slawo023

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Dziwne ogłosy. Proszę o fachową pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2020, 11:52:44 am »
Wszystko było sprawdzane i wygląda na to, że turbo. Moim zdaniem poprzedni właściciel zaniedbał i dlatego takie coś wyszło. Dzisiaj jak odpaliłem to zaczęło śmierdzieć olejem w samochodzie. Dałem już go do mechanika i będzie sprawdzał resztę rzeczy. Dam znać jeszcze wam co i jak na przyszłość jakby ktoś miał taki sam problem to co robić. W salonie wiadomo jak robią. Sama turbina kosztuje około 9tys a jak na gwarancji to nie chcą robić i zbywają, że jak chodzi, nie ma utraty mocy i dymu to ok. Tylko jak walnie turbina w trasie to wszystko leci do silnika czym się kończy dodatkowo remontem. Tak czy inaczej dam wam znać.

Z moim jagiem mam już nie małe doświadczenie i przeżycia ale warty jest tak czy inaczej. za wymianę kompletu tarcz w ASO np. policzyli mi około 3,700 zł za sam przód. Ja wymieniłem cały komplet przód i tył za niecałe 2 tys. na zimmernan sport.

Najgorsze jest to, że w sumie to nowy samochód XE i mało jest na necie o usterkach  :-hehe
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2020, 11:56:59 am wysłana przez slawo023 »

Offline slawo023

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Dziwne ogłosy. Proszę o fachową pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2020, 12:10:25 pm »
dla zainteresowanych mogę wysłać na email nagranie jak słychać "wycie" oraz metaliczny dźwięk. Dźwięk to mam już od ponad 60 tys ale jest mega drażniący. Wycie od tygodnia

Offline filippo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
Odp: Dziwne ogłosy. Proszę o fachową pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 10, 2020, 12:34:58 pm »
wyslij na tego maila: filip.rischio @ gmail.com. Pisalem na PW ale masz pelna skrzynkę.

Offline slawo023

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Dziwne ogłosy. Proszę o fachową pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 10, 2020, 13:04:19 pm »
nie wiem czemu skrzynka moja jest pełna. Odpowiedź na Twoją wiadomość też mi pisało że pełna. Jeszcze się uczę waszego forum

Offline wgt3

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Dziwne ogłosy. Proszę o fachową pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 10, 2020, 18:50:23 pm »
Jak można to również poproszę na kontakt@wgarncarek.com.

Dzięki!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Dziwne ogłosy. Proszę o fachową pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 11, 2020, 11:02:18 am »
Pojemnosc skrzynki pocztowej zalezna jest od ilosci napisanych postow na forum.Tez tak mialem.
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline rexmarek6

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
Odp: Dziwne ogłosy. Proszę o fachową pomoc
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 17, 2020, 22:50:13 pm »
Też mam to u siebie to huczenie,gwizdanie jakby, przy określonej prędkości obrotowej szczególnie jak jest rozgrzany. Odnoszę wrażenie że to wydech.

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 398
  • The White Cat
Odp: Dziwne ogłosy. Proszę o fachową pomoc
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 18, 2020, 09:37:38 am »
poproszę o nagranie na priv lub nowyvaio@wp.pl

może wałki wyrównoważające?

Offline slawo023

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Dziwne ogłosy. Proszę o fachową pomoc
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 18, 2020, 20:12:29 pm »
 U mnie poszedł kolektor wydechowy wraz z turbiną. Niestety część z całą turbo (więc nie regenerowałem)z nowy w ASO około 13 tys a ta sama turbina jest w focusach rs/st i wydatek około 4 tys. Po wymianie moc ma większą i ciszej chodzi w środku. Gdyby nie gwizdanie w przedziale 1,5 -2,5 tys obrotów to pewnie dalej bym jeździł ale jednak samochód dla mnie musi być w 100% sprawny wiec nie skąpię na serwis. Metaliczny szum mam nadal (po założeniu nowego turbo). W turbo benzynie słychać ale dopiero jak się wszystko wyłączy włącznie z klimą i wiatrakami.  :-tylko